Category Archives: תזונה

ראש השנה- לא למתאמנים בלבד

מאת טופז דרזנר

15.9.09

חגי תשרי בפתח ואיתם ארוחות החג האינסופיות. השנה יתרון אחד לחגים – את ערבי חג נחגוג ביום שישי, מה שמקטין את הכנסת הקלוריות העודפות. גם בימי חול סוף השבוע מכיל יותר קלוריות ולכן התברכנו.
נכון ארוחת החג תהיה גדולה יותר ותכלול סוגים רבים יותר של מזונות אז בואו נראה כיצד צריכה להראות ארוחת החג:

לא מפסיקים לאכול? 7 פתרונות לרעב בלתי נשלט

21.8.09

מאת


יעל דרור

לכולנו זה קורה: הימים האלה בהם לא משנה מה נאכל או כמה, עדיין נרגיש רעב שלא נגמר ובטן חלולה. למה זה קורה, וכיצד נשתלט על המצב? שבע סיבות - ופתרונות מעשיים.

ברזל: ולא רק לאוהבי הבשר

18.1.09

מאת

רוויטל בן שושן, דיאטנית קלינית וספורט B.Sc

מרכז רפואי


מדיקס

ת"א

ישנם אנשים שלא אוהבים וישנם כאלה שמסיבות אידיאולוגיות לא אוכלים. אחרים בשל בעיות רפואיות כמו כולסטרול נמנעים ויש את אלה שלא מבשלים. ועוד כאלה שמעדיפים פחמימות, אוכלים רק בסוף השבוע, עסוקים מידי או עושים דיאטות משונות. כל הדרכים להשיג את הברזל ולא רק ממוצרי בשר…

ממצאי מחקר בנושא הפחתת משקל

17.11.08

מאת יאיר קרני

ממעקב אחר מתאמנים במרכז "דרך הכושר" עולה כי לאחר הפחתה במשקל באמצעות פעילות גופנית ותזונה מאוזנת, הושג שיפור ניכר ברמות הסוכר, שומני הדם, יתר לחץ הדם ודופק המנוחה, גם לאחר שנה ויותר.

האם יש לכם בעיית שתייה?

8.1.08

נכתב ע"י : Calista Harbaugh & Mark Knepper

פורסם : Running Times גיליון דצמבר 2007

תורגם ע"י : אורן בכר

כרצים למרחקים ארוכים, אתם יודעים שאתם צריכים לצרוך נוזלים ולעיתים תכופות ולא רק בגלל שהמאמן שלך אמר או בגלל שאיזו בלונדינית שופעת מפרסומת בטלוויזיה אמרה לך. אתה יודע שאתה חייב לשתות בגלל שאתה צמא. הצמא הוא אינסטינקט בסיסי מרכזי במכניזם לויסות צריכת הנוזלים העוזר לנו להימנע מהתייבשות לפני ואחרי אימון או תחרות.

לקריאה נוספת

סכרת וספורט

מאת

אריאל קומפורט - אורטופדיה

סכרת הינה מחלה כרונית הנגרמת על ידי חסר מוחלט או חלקי של אינסולין בגוף אשר תפקידו לשמור על רמות הסוכרים בדם על ידי כך שמאפשר מעבר גלוקוז לתאי השרירים ולתאי השומן.

לקריאה נוספת

קפאין ופעילות גופנית

15.4.07

מאת אורן בכר

תורגם ממגזין ה- Runners World

קם בבוקר, הולך ישר לכוון הקומקום. רובינו יכולים להזדהות עם הרוטינה הזו. למעשה 60% מהאמריקאים שותים קפה כל יום… ומדוע לא? הקפה ממריץ את מערכת העצבים, עוזר לנו להרגיש יותר ערניים ומשפר את יכולת הריכוז, שלא לדבר על "מתודלקים" למרוץ.

מעבר לכך, לקפה כמות גבוהה של אנטיאוקסידנטים התורמת להורדת הסיכון לחלות בסכרת ומחלות לב, כמו גם הקשר החזק שנמצא בינו לבין העזרה בפירוק שומנים בזמן חילוף חומרים ובהקלה בכאבים לאחר אימונים.

לקריאה נוספת

חומצות אמינו מסועפות (BCAA) ומאמץ גופני

31.3.07

מאת מיקי מדר

דיאטן ספורט קליני, המרכז לרפואת ספורט ולמחקר ע"ש הרשטריט במכון וינגייט; בית-הספר למאמנים ולמדריכים ע"ש נט הולמן במכון וינגייט

חומצות אמינו מסועפות (BCAA) מהוות תוסף מזון פופולרי ביותר בקרב ספורטאים, בעיקר בענפים האירוביים ובענפי הכוח, אך גם אצל פעילים בספורט העממי. אבל - האם התוסף המלאכותי אכן מסייע לשפר ביצועים או לדחות עייפות? ואם כן, למי כדאי להשתמש בו? על סימני השאלה לגבי מידת ההצדקה שבנטילת התוסף - במאמר זה.

נבטים- ה"היי לייט" של המזון

27.3.07

מאת שירי נחמן

סטודנטית לנטורופתיה

לא אחת אנו שומעים ומקבלים עצות להוסיף דבר כזה או אחר לתפריט שלנו. בין הדברים היותר פופולאריים נמצאים הנבטים. יש הקוראים להם מזון העל, ההי-לייט של המזונות, מזון של מלאכים ועוד. במאמר זה סקרתי את רוב יתרונותיהם של הנבטים, כיצד מנבטים, אילו סוגי נבטים יש ומה היתרון הבולט בכל סוג.

אם אתם מעונינים לשמור על אורח חיים בריא/ התחלתם בדיאטה / פריקים של ירקות- המאמר הזה בשבילכם.

מזונות כעזרה ראשונה

18.3.07

תירגום מן ה- Runners World:

אורן בכר

רצים לא יוותרו על ארוחה עתירה בפחמימות לפני ריצה כשם שלא ייצאו לרוץ יחפים. אולם בסיום הריצה רצים רבים לא חושבים על מה הם אוכלים כל עוד הם אוכלים משהו.