חיפוש

הנחה של 40 אחוז בטיפול הראשון לחברי איילות

IMG-20141021-WA0000 1


Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/ayalot/public_html/plugins/content/articlepxfontsize_j16/articlepxfontsize_j16.php on line 181

להשתין כל הדרך לפודיום

גודל טקסט

6.6.2013

מאת מרטין הרץ

"פיפי זה הרבה מים עם קצת מלח" זכר ארז אמיר איך ניסתה אמו הדאגנית לנחמו אחרי

אותה מסיבת פורים אומללה בכיתה ב'. הבזק הזיכרון הצורב לא הרפה ממנו, אז ילד מושפל וכעת גבר במיטב שנות ה- 50 שלו.

 

 

בעודו רץ באחד מאותם מרוצי סוף שבוע, חש בלחץ מסוים בשלפוחית השתן שנוטה להציק לגברים בגילו. עכשיו הוא בקילומטר השלישי ונותרו כ- 7 ק"מ לסיום. חישוב מהיר גילה כי מדובר ביותר מחצי שעה. למרות שהקפיד להתפנות דקות ספורות לפני הזינוק, הלחץ גבר ואיתו הציפו מחשבות וזיכרונות את המוח שנוטה לוותר על חמצן באותם רגעי מאמץ גופני תובעני.

"ארז בחור כברז" ניסר במוחו הפזמון האכזרי ששרו כל הילדים באותה מסיבת פורים. ילדי כיתה ב' 2 בבי"ס רימונים, ביה"ס האזורי ליד המושב בו גדל, הופיעו במסכת פורימית ארוכה מדי לילדים הרכים. הזמן וההתרגשות עשו את שלהם וארז לא הצליח להתאפק. כל התחפושת, מהחגורה ולמטה, התמלאה בשתן מטפטף שלא נעלם מעיני הסובבים, הורים וילדים כאחד.

ארז אמיר, סמנכ"ל כספים בחברה תעשייתית ממרכז הארץ בימי חול ורץ חובב ומקצועי בתחביבו, התייצב ביום שישי נאה וקריר בעיר מוזנחת בפאתי גוש דן. לפחות פעם בחודש , בד"כ בסופי שבוע היו ארז וחבריו למועדון הרצים נרשמים למרוץ 10 ק"מ באחת מערי המרכז כדי לבחון את עצמם במרוץ מאתגר, סוג של מבחן גופני לגברים מתבגרים הנלחמים בעיקשות בבגידת הגוף שמבצבצת פה ושם עם כרס חביבה וכושר מידלדל. שעה ארוכה לפני ירית הזינוק שיבצע עוד ראש עיר גאה ומלא חשיבות עצמית, נקבצו כמה מאות רצים מרחבי הארץ. רבים מכירים איש את רעהו שנים רבות ממרוצים קודמים.

במרוצים מקובל לחלק את הרצים ברישום המקדים לקטגוריות גיל – 5 שנים כל קטגוריה.  ארז, בסקירה מהירה של יריביו הפוטנציאליים, ידע לזהות כמעט מיד את סיכוייו לזכות באחד משלושת הגביעים לראשונים בקטגוריה שלו. בקילומטר השלישי, זכריה , הרץ התימני המעולה, רץ מאות מטרים לפניו. היה ברור שיסיים ראשון כמו ברוב המרוצים. בעודו מתקרב לסיבוב הפרסה של המסלול, באו מולו כל הרצים שכעת מקדימים אותו  במרוץ. זה שלב שארז יכול לזהות את יריביו ובכמה, בערך, הם לפניו. שמואל, ידיד ותיק, כבר דהר כ-200 מ' לפניו. מי שהותיר תקווה ואתגר היה דווקא מוריס החביב שרץ כתף אל כתף עם ארז במרוצים קודמים. מהכרות מקצועית, ידע ארז את חולשתו של מוריס לפתוח טיפה מהר מדי.

הלחץ באזור חלציו הפך למטריד. סיפורי חלק מחבריו על בלוטת הערמונית שמטרידה גברים בגילו זמזמו במוח במרץ. "מה עושים", פלט ארז לעצמו והעיף מבט נוסף אל מוריס שלפניו. כמו ברגעים קריטיים קודמים בחייו החליט "להכנס לישיבת דירקטוריון עם עצמי"- סוג של משפט שמפעם לפעם פלט אל קולגות בעבודה. מצד אחד, כל-כך קל לסור הצידה, לתפוס מסתור קטן בעיירה השוממה למחצה בבוקר יום שישי ישנוני. כאן נכנס השיקול הקר שארז ידע לחשב היטב: " להשתין עכשיו – הלכה התוצאה, הלך הפודיום". רגע לפני שמשך הצידה, הבחין שמוריס טיפה מתקרב אליו. יותר פשוט מזה לא יכול להיות: "יש סיכוי לעבור את מוריס" – לחש ארז בישיבת הדירקטוריון הפרטית. "מה עושים עכשיו, לעזאזל?"

באותם רגעים קריטיים, אם מרוץ לחובבים מתבגרים יכול להיות כזה, נזכר ארז בכינוי המחמיא מהסיירת –א"א. החברה בטירונות הדביקו לו את הכינוי אחרי שסמל המחלקה, עולה חדש מצרפת, קרא לו במסדר  "ערז (ערס) עמר" ולפני שכולם נשנקו מצחוק , צעק מישהו "אלף, אלף". מאותו יום קראו לו כך בצבא ומשם זה המשיך לאזרחות.

לא היה מה להתבייש בכינוי  והקונוטציה האיכותית שדבקה לכינוי יותר מהחמיאה. ככה, ברגעי משבר קטנים וגדולים, ידע ארז לקרוא לעצמו א"א ולא לוותר. השם מחייב. הפתרון לקפוץ הצידה נפסל מהר. כאן נזכר ארז במשהו שכבר ניסה באחד האימונים, קצת מוזר אבל עובד: פשוט להוציא את "שרביט הפיקוד" כפי שנהג לכנות את החבר מתחת לחגורה. סוג של בדיחה שגם צצה לה בימי השרות הצבאי. כשנשאל פעם מאיפה הביא את הכינוי המוזר הזה, השיב ארז ספק באירוניה, ספק ברצינות: "נו, אתם יודעים מי באמת מפקד עלינו". עוד רגע והלחץ בשלפוחית היה מוציא את השרביט החוצה תוך כדי ריצה והשתנה סימולטנית.

ברגע האחרון הבחין ארז בקבוצת בנות מתקרבת לכיוון המסלול בדרך לטקס הסיום. "נו, באמת" התנצל בפני השלפוחית הצועקת וויתר על הרעיון.

הרצים התקדמו וארז כבר רואה את מוריס יריבו ממש עשרות מטרים לפניו. הרחובות השוממים דחפו להחלטה אחרונה: משתינים במכנסים. פיפי זה הרבה מים וקצת מלח – אמרה אימו כאילו היה זה אתמול.

בדיעבד זה קרה ממש בקלות. איש מהרצים הסמוכים לא הבחין בכמה טיפות שנשרו לרחוב. מבט קצר למטה הזכיר מכנסיים מיוזעים בקיץ לח וחם. זה הכל. כל כך הוקל לארז שכמעט שמע עצמו מפזם "ארז בחור כברז". עכשיו גם הריצה קלחה והקצב כאילו גבר מעצמו.

שירותים כימיים במרוץ
שירותים כימיים במרוץ. תמונת ארכיון, למצולמים אין קשר לכתבה.

לקראת הקילומטר השביעי מוריס כבר היה לצידו כתף אל כתף. הטקטיקה הייתה לרוץ סמוך למוריס ולחוש כמה כוח נשאר לו להגיב. כמה צעדים קדימה ואין תגובה. ארז ידע שהוא בדרך הנכונה לפודיום. אסיר תודה לקבלת החלטות מסודרת מילאה אותו סיפוק אולי יותר מהגביע הפשוט שיוענק  לו בהמשך. אבל התחרות לא הסתיימה. מוריס עוד ניסה לתת פייט בכוחות אחרונים. המרחק ביניהם הלך וגדל ומרחוק כבר הבחין ארז בשער הסיום ובמעט הקהל המתגודד לקראת סיום. באנרגיה מחודשת דוהר ארז לקו הסיום מנסה לקבוע תוצאה מכובדת ומקצועית ככל שיכול.

"קדימה א"א ", צעק מישהו מהקהל, "עוד 400 מ'". מוריס כבר נשרך מאה מ' מאחוריו. המקום השלישי והפודיום כבר הובטחו. צעדים אחרונים, לחיצה על הסטופר הפרטי שלו. נגמר. השעון הראה יופי של הישג אבל עדיין משהו הציק. הרטיבות, הריח. מהר לחמוק למכונית החונה לא רחוק. לרגע דימה ארז את הסובבים לילדי כיתה ב' 2 המשפילים עיניים למכנסיו הרטובים. יבחינו, לא יבחינו? שאל ארז את עצמו באי נוחות. ריצה קלה לכיוון המכונית וכל השאר הסתדר כמעט מאליו.

מכנסיים חדשים שממילא חיכו להחליף את מכנסי הריצה, גופיה רעננה "והנה קיבלתם א'א מדוגם" מלמל לעצמו בסיפוק. מבט קצר למכנסי הריצה גילה כמה כתמים לבנים שנראו כמו מלח. לא ברור אם זיעה או שתן אבל כנראה שהאימא צדקה – הרבה מים ומעט מלח.

מרחוק נשמע כרוז הטקס קורא לרצים ולמלווים להגיע לאזור הבמה. ארז, בצעדים מאוששים ועייפות בולטת  של מרוץ אינטנסיבי אחרי שבוע עבודה מאומץ התקרב ליציע הקטן מול הבמה. בדרך קיבל טפיחות עידוד מחברים ומכרים. "יופי של ריצה, א'א"! צעק חבר מהמועדון מעבר לכביש. "תוצאה מצוינת, ארז" קרא מכר אחר. כל זה חלף מעליו כמנגינה רחוקה ברקע. עדיין הפזמון "ארז בחור כברז" ששרו הילדים באותה מסיבת פורים אומללה המשיך לנגן במוחו. עכשיו ממש התגעגע לאימו המנוחה שנפטרה לאחרונה. כמה היה רוצה שתעמוד לצידו ויוכל לספר לה מה קרה בשעה האחרונה. עם חבריו ידע שלא יוכל להתחלק בסיפור. רק זה חסר לו שאחד החברים פתאום יקפוץ עם "ארז בחור כברז". בדמיונו כבר ראה את החבר'ה חוגגים באחת מהרשתות החברתיות את הסיפור הפיקנטי. לא, הסיפור יישאר חסוי. אפילו לא צריך לכנס ישיבת דירקטוריון החליט בפסקנות.

הכרוז כבר הזמין את כל מכובדי העירייה לטקס הענקת הגביעים. הגביעים נמסרו לרצים המצטיינים על-פי קטגוריות הגיל. בעודו מפליג בדמיונו בחוויות שעבר, שמע ארז את הכרוז אומר: "מקום שלישי ארז אמיר". בריצה קלה קפץ ארז לבמה וטיפס לפודיום. שם כבר חיכו לו שמואל במקום השני וזכריה התימני במרומי הפודיום. לחיצות ידיים, גביע נוצץ וסטנדרטי , ושלישיית הרצים נשארה עוד כמה שניות לצילום משותף.

ארז הניף את הגביע למעלה, התבונן לשמיים הכחולים והבוהקים, מנסה למצוא אי שם את דמות אימו שחסרה לו כאן על הקרקע. ואז אמר בשקט: "פיפי זה הרבה מים עם קצת מלח".

"מה, מה אמרת ?" , מלמל זכריה ממרומי הפודיום. "סתם, נזכרתי במשהו שאימי אמרה לפני הרבה שנים", אמר וירד לקרקע.

עידכונים שוטפים

נוספו סירטונים חדשים בדף הוידאו 

 

 

הועלתה תוכנית אימון לריצת המרתון.


הועלתה תוכנית אימון לאיש ברזל

 

התאמת האימונים אליכם תהיה על אחריותכם בלבד.

 

חברים יקרים

 

במשך למעלה מעשור , הייתה יפה מזור מזכירת המועדון.יחד עם בעלה , מוטי מזור שהיה יו"ר איילות ושאר בני המשפחה , הביאו את איילות למעמד של המועדון הגדול ביותר עם הישגים מפוארים בתחום הריצה והטריאתלון.

בשנים הראשונות , צמח המועדון ומנה כמה מאות חברים מכל רחבי הארץ ומכל הגילאים.לצערנו , בשנים האחרונות צנח משמעותית מספר החברים עקב סיבות שונות ומגוונות והנהלת המועדון נדרשה להיערך ולהתמודד עם מציאות זו בדרכים שונות.

הנטל הכלכלי של העסקת מזכירה , ולו גם במשרה חלקית , היה כבד מנשוא והיה ברור כי חייב להיעשות שינוי בנושא זה.כתוצאה מכך , החליט הועד המנהל של העמותות בשיתוף פעולה מלא ובהבנה מצד יפה על ביטול משרת המזכירה.

את עבודת המזכירות , יעשה ללא שכר ובעזרת חברי ההנהלה  יו"ר המועדון – מיכאל זיו לפחות עד שיהיה צורך והצדקה לחזור ולהעסיק מזכירה בהיקף משרה כלשהו.

בשם כל חברי איילות , הועד המנהל ובשמי , שלוחה תודתנו והערכתנו על מסירות ללא גבול , רצון לתת וכל זאת באווירה נעימה , רגועה תוך טיפול מסור בכל חבר ובכל בעיה.

תודה יפה ובהצלחה בכל אשר תעשי

להלן אמצעי הקשר החדשים

טלפון – מיכאל זיו 0505353937

פקס-077-3298580

מייל – [email protected]

 

 

מועדון איילות שמח להודיע על שיתוף פעולה עם קבוצת אלתרמנס על ידי הקמת עמותה משותפת אשר תפעל בהתאם למטרות ועדת לובצקי לחלוקת תמיכות לאיגודי ספורט ולאגודות.

 

הטבות לשנת 2014,


כל חבר איילות יקבל חולצה שרוול ארוך/גופיה ,לפי בחירתו.נא לפנות אליי במייל( [email protected] )ולכתוב מה העדיפות ומהי המידה הנדרשת.


ישנן גם לנשים חולצות שרוול ארוך.


קיימות כמה אפשרויות חלוקה (לאחר שתעבירו לי במייל את העדיף לכם ) :


איזור הצפון בתיאום עם צביקה פישמן – טל' : 050-6267507


איזור המרכז בתיאום איתי.


איזור באר שבע בתיאום עם מיכאל זיו – טל' : 0505-353937


ישנה גם אפשרות למשלוח בדואר.


אנו במשא ומתן לגבי מכירת נעליים בהנחה ועוד הטבות נוספות.


זאת כמובן ,בנוסף להנחות שחברי איילות מקבלים במירוצים לאורך כל השנה.


עוד בתכנון ,מחנות אימונים משותפים לחברים.


בהצלחה ובבריאות טובה לכולם !

 

נפתחה קבוצת ריצה חינמית לחברי מועדון איילות, מוזמנים גם אורחים.

האימונים יהיו פעמים בשבוע בשעות הבוקר.

מקום המפגש בחניון של קפה ארומה במתחם מול זכרון.

שעות הפעילות:

ביום שני בשעה 06:15 בבוקר.

ביום שישי בשעה 06:15 בבוקר.

האימונים ביום שני יהיו אימוני איכות ונרוץ בהם בשבילי ברכות הדגים.

האימונים ביום שישי יהיו ריצות חצי ארוכה וארוכה יתקיימו אף הם בברכות הדגים בתוספת עליות.

מאמן צבי פישמן, נא לאשר הגעה טלפונית.

 

 

 לכתבות וחומר ישן ניתן להיכנס ללינק ארכיון הנמצא בקטגוריות.

 

ניתן להירשם למועדון איילות בלינק למעלה רישום לאיילות

 

קיים שיתוף פעולה בין המאמן המנטאלי בעל הסמכה, אסף לב למועדון איילות, חברי המועדון יזכו להנחה משמעותית. www.asaflev.co.il

איילות | אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים