חיפוש

הנחה של 40 אחוז בטיפול הראשון לחברי איילות

IMG-20141021-WA0000 1


Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/ayalot/public_html/plugins/content/articlepxfontsize_j16/articlepxfontsize_j16.php on line 181

"אני מאשים"- סיפורו של ילד שהיה לו חלום

גודל טקסט

19.8.2012

מאת חנוך שחר

פעם היה ילד, נולד לא למלך, אך נולד סמוך ל"שואה". בתום השואה, שם איבד הילד את כל בני משפחתו- הוריו ואחיו והוכנס לבית יתומים בפראג (בלגיצקה) בתום השואה. על היותו יהודי עבר את כל הטרגדיה והאסון, ובגלל היותו יהודי, בשמעו שקמה מדינת ישראל, כל כך שמח.

משפחה אומנת החליטה להביאו לישראל ועל תעודת העולה נרשם שמו וליד שמו, עולה יחיד.

 

וכך, בהגיעו לישראל, נשלח למוסד "אונים" בכפר סבא. הבדידות שנפלה עליו שוב, שמשפחה אומנת השאירה אותו במוסד, השפיעה עליו וכך נולד הרצון לרוץ. כל בוקר השכם עם אור השחר ראשון היה קם לפני כולם ויוצא לרוץ סביב הכיכר הגדולה שהייתה בתוך המוסד, כמה סיבובים עד שהסתפק. הילד חלם אז להיות כמו אמיל זאטופק – יגדל וייצג את המדינה, ובזכות זאת יתפרסם ויחפש את הוריו או אחיו (אולי נותרו חלקם בחיים).

היה לו קשה במוסד והמשפחה האומנת שהביא אותו לארץ החליטה לאמץ אותו בגיל 13 ואספה אותו לביתם אשר בקרית חיים. בבית ספר התחיל להיות אהוד בזכות כישרונו בריצות וזריקות, וכישרונו לא פסח גם על המורה להתעמלות.

הילד התחיל להיות אהוד בחברת ילדים ולא עבר את ההשמצות בעברו (במלמולי מילים לניצולי שואה, כמו: אתם סבונים, הלכתם כצאן לטבח, מצאו אותך בפח הזבל וכו').

גם השיאים התחילו להגיע: אלוף בתי ספר בריצות קצרות ובנוניות, זריקת הוקי ולאחר מכן בדיסקוס, קרב 5 שהיה אז לבנים. תדמיתו בזכות הספורט גדלו אצלו.

הגיע מועד לגיוס ל- צ.ה.ל. כחייל לא ניתן לו להמשיך לפתח את כישוריו לספורט. היה לו חלום, שינתן לו להיות בנבחרת ישראל, שכן הוזמן לקראת המכביה ה- 5. בנוסף, ניתן לו להיכנס לקאדר ולהתאמן בוינגייט עם מאמנים, אך לאחר מכן צה"ל לא אפשר יותר – לא אישר את הנסיעה לתחרויות א"ק, ישראל נגד יוון וקפריסין, ובקושי ניתן לו להשתתף באליפות צהל בא"ק (שבסופו של דבר ניצח בה). הוא הופיע בגיליון "במחנה", בתמונה גדולה מנצח ב- 1,500 מ', אלוף צה"ל. רשמית, רק לכדורגלנים, ובהמשך גם לכדורסלנים, אפשרו לצאת 3 פעמים בשבוע לאימונים סדירים. בפועל הם קיבלו יותר- בבסיס היה עליהם רק להתייצב מדי פעם, להביא כרטיסי כניסה למשחקים לרס"ר והמפקדים ועוד.

הגיע זמן שחרור של אותו רץ מצטיין. הוא החליט לחתום קבע (הבטחת הכנסה) ולהקים משפחה. מריצות אי אפשר להתקיים בחיים, אז הוא גם פרש, כי צה"ל לא תמך בא"ק.

זה סיפורו של ילד נער חייל, שהיה לו חלום אך פרש. כך היו עוד הרבה בני נוער כישרוניים שהתגייסו והיו חייבים להפסיק בספורט האהוב עליהם, ובכך גם לא לספק למדינה ספורטאים טובים שיתנו ייצוג למדינה.

וכך זה גם היום, אני מאשים גם היום: האתלט הכישרוני ביותר חייב קודם לדאוג לפרנסתו, אך המדינה אינה דוגלת במדיניות זו, שאתלט מוכשר ביותר יתרכז רק בספורט. במקום זה, גם היום האתלט חייב לדאוג לעצמו, לעבוד באיזו עבודה, בבתי מלון, תחנת דלק וכדומה, שכר שלא מספיק אפילו למחייה ועוד לבני משפחה.

כדורגל וכדורסל הינם ספורט מקצועי אצלנו, אך גם עם הרבה עסקנים וחוסר הצלחה.

הרי כך לא מכינים ספורטאי לאולימפיאדה!

כמו שיש בארצות מתפתחות בספורט, ואכן מצליחות, לא כך אצלנו, הרי מרוב עסקנים שיש לנו, לא רואים את הספורטאים בשטח.

כמו פעם שאמרו במפלגת מפ"ם: "מרוב אלוני(ם), לא רואים את יערי".

עידכונים שוטפים

נוספו סירטונים חדשים בדף הוידאו 

 

 

הועלתה תוכנית אימון לריצת המרתון.


הועלתה תוכנית אימון לאיש ברזל

 

התאמת האימונים אליכם תהיה על אחריותכם בלבד.

 

חברים יקרים

 

במשך למעלה מעשור , הייתה יפה מזור מזכירת המועדון.יחד עם בעלה , מוטי מזור שהיה יו"ר איילות ושאר בני המשפחה , הביאו את איילות למעמד של המועדון הגדול ביותר עם הישגים מפוארים בתחום הריצה והטריאתלון.

בשנים הראשונות , צמח המועדון ומנה כמה מאות חברים מכל רחבי הארץ ומכל הגילאים.לצערנו , בשנים האחרונות צנח משמעותית מספר החברים עקב סיבות שונות ומגוונות והנהלת המועדון נדרשה להיערך ולהתמודד עם מציאות זו בדרכים שונות.

הנטל הכלכלי של העסקת מזכירה , ולו גם במשרה חלקית , היה כבד מנשוא והיה ברור כי חייב להיעשות שינוי בנושא זה.כתוצאה מכך , החליט הועד המנהל של העמותות בשיתוף פעולה מלא ובהבנה מצד יפה על ביטול משרת המזכירה.

את עבודת המזכירות , יעשה ללא שכר ובעזרת חברי ההנהלה  יו"ר המועדון – מיכאל זיו לפחות עד שיהיה צורך והצדקה לחזור ולהעסיק מזכירה בהיקף משרה כלשהו.

בשם כל חברי איילות , הועד המנהל ובשמי , שלוחה תודתנו והערכתנו על מסירות ללא גבול , רצון לתת וכל זאת באווירה נעימה , רגועה תוך טיפול מסור בכל חבר ובכל בעיה.

תודה יפה ובהצלחה בכל אשר תעשי

להלן אמצעי הקשר החדשים

טלפון – מיכאל זיו 0505353937

פקס-077-3298580

מייל – [email protected]

 

 

מועדון איילות שמח להודיע על שיתוף פעולה עם קבוצת אלתרמנס על ידי הקמת עמותה משותפת אשר תפעל בהתאם למטרות ועדת לובצקי לחלוקת תמיכות לאיגודי ספורט ולאגודות.

 

הטבות לשנת 2014,


כל חבר איילות יקבל חולצה שרוול ארוך/גופיה ,לפי בחירתו.נא לפנות אליי במייל( [email protected] )ולכתוב מה העדיפות ומהי המידה הנדרשת.


ישנן גם לנשים חולצות שרוול ארוך.


קיימות כמה אפשרויות חלוקה (לאחר שתעבירו לי במייל את העדיף לכם ) :


איזור הצפון בתיאום עם צביקה פישמן – טל' : 050-6267507


איזור המרכז בתיאום איתי.


איזור באר שבע בתיאום עם מיכאל זיו – טל' : 0505-353937


ישנה גם אפשרות למשלוח בדואר.


אנו במשא ומתן לגבי מכירת נעליים בהנחה ועוד הטבות נוספות.


זאת כמובן ,בנוסף להנחות שחברי איילות מקבלים במירוצים לאורך כל השנה.


עוד בתכנון ,מחנות אימונים משותפים לחברים.


בהצלחה ובבריאות טובה לכולם !

 

נפתחה קבוצת ריצה חינמית לחברי מועדון איילות, מוזמנים גם אורחים.

האימונים יהיו פעמים בשבוע בשעות הבוקר.

מקום המפגש בחניון של קפה ארומה במתחם מול זכרון.

שעות הפעילות:

ביום שני בשעה 06:15 בבוקר.

ביום שישי בשעה 06:15 בבוקר.

האימונים ביום שני יהיו אימוני איכות ונרוץ בהם בשבילי ברכות הדגים.

האימונים ביום שישי יהיו ריצות חצי ארוכה וארוכה יתקיימו אף הם בברכות הדגים בתוספת עליות.

מאמן צבי פישמן, נא לאשר הגעה טלפונית.

 

 

 לכתבות וחומר ישן ניתן להיכנס ללינק ארכיון הנמצא בקטגוריות.

 

ניתן להירשם למועדון איילות בלינק למעלה רישום לאיילות

 

קיים שיתוף פעולה בין המאמן המנטאלי בעל הסמכה, אסף לב למועדון איילות, חברי המועדון יזכו להנחה משמעותית. www.asaflev.co.il

איילות | אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים