חיפוש

הנחה של 40 אחוז בטיפול הראשון לחברי איילות

IMG-20141021-WA0000 1

מרתון אילת

גודל טקסט

בקיץ החולף הצפנתי לאיסלנד. בוקר אחד עזבנו את האי המרכזי לשייט סביב האי וסטמן ,שיחודו מלבד התפרצות וולקנית עזה ב1973,הוא בשמו הקצר הלא-אופייני למרבית השמות האיסלנדיים ,שיכולים למלא שורה שלמה בעצמם.

 

מטרת השייט הייתה תצפית במושבות קינון של הפאפנים -הלא היא הציפור הלאומית של איסלנד .לפתע אחזה התרגשות רבה את כולם, משהו בנוסח: "יצאנו לחפש אתונות-ומצאנו מלוכה". אפילו דודו המדריך, שאיסלנד הפכה למולדתו הראשונה ,ואשר העביר ימים כלילות בחוג הארקטי ,מתרומם על קצות אצבעותיו ומאמץ\ממצמץ את עיניו  בעיניות המשקפת. זנב-גב של קטלן, הליויתן הידוע גם כאורקה מבצבץ בקרבת האנייה שלנו, דבר נדיר ,ושם בצפון הרחוק, אנחנו צופים בבעל החיים הימי מהקטלנים ביותר.

וכאן בפתחו של חורף ישראלי ,הדרמתי לאילת-עיר השמש הנצחית, וחוויתי קטלן נוסף: יבשתי\מדברי .כן, מרתון אילת יכול להיכלל בשורה אחת עם "אחיו"-הקטלן הימי. וזאת למה? על כך תוכלו לקרוא בהמשך הכתבה.

 

זה התחיל, לפני כחצי שנה, כששמעתי שחצי מרתון אילת, יהפוך למרתון מלא. קפצתי משמחה ,ומיהרתי  להירשם אליו .נדמה לי שמאז היום בו טיפס אברהם אדן ז"ל בתש"ט, על התורן ,תלה בצמרתו את דגל הדיו המפורסם והציב "עובדה" שאילת  תהיה שייכת מרגע זה למדינת ישראל ,או לפחות מאז הימים בהם הדרכתי בחוגי סיור, לא דרכו כפות רגלי באילת וסביבתה, והשילוב של שתי הנאותיי-ריצה וטיולים קסם לי.

 

  אריאל הכין לי תכנית אימונים ,ואני כרגיל השתדלתי לבצעה בשלמות-עד שהגיע סוף השבוע המיוחל, אליו גייסתי את אסקף -חתני  שעט על המציאה וההזדמנות לרדת לאילת –לשנורקל, ולמען  האמת גם  לנוח מעט מהרך שנולד לו לפני 5 חודשים-ריף שמו .

 

בחמישי בבוקר שמנו פעמנו דרומה. בקרבת עבדת, "הפקרנו" את המכונית בסמוך לכביש, וכיתתנו רגלינו במורד נחל צין באינו לעין-מערוף.  הגבים התמלאו מים מהגשם הטרי ,והנוף הנשקף מהמפל שמעל המעיין היה מרהיב, בדיוק כפי שזכרתי מביקורי הקודם\הקדום  במקום. את הדרך חזרה העברנו בעיקר בתפילה ,שנמצא את המכונית במקומה שלמה ולא מנותצת, ובכך הפללנו פזורה שלמה, וכפי שהתברר אח"כ –על לא עוול בכפה, ואתם הסליחה. בטרם המשכנו בדרך, שלף אסקף את ערכת הקפה שלו ,ולראשונה זה שנים, טעמה לי שתיית הקפה  ,וגמלה בי ההחלטה לאמץ את יתרונותיו גם בעתיד.

 

אחה"צ נוחתים באילת. מתמקמים במלון, בולעים ברעבתנות מנה פלאפל, שגורמת לי לותר על ארוחת הפסטה ,ואולי ,בדיעבד, אשלם על כך מחיר יקר למחרת בריצה?!, יורדים לחוף הרודס לקחת את הציפ ומספר החזה, שעל  צדו האחורי אני מסמן את תוואי  המסלול, כדי  שאשכיל לחלק את כוחותי בהתאם, מציצים לאייס-מול =קניון הקניות  המרשים, שבמרכזו משטח החלקרח מטופח, ואקווריום  ובו פתיתי שלג מלאכותיים ומתקני משחקים. וכך בשעת ערב מוקדמת אני מניח את גופי למנוחה, על מיטת המלון. אסקף יוצא למסעדת המלון, שממוקמת  בטיילת, ואוכל את הפסטה במקומי!

 

 שישי בבוקר-השמש מבצבצת מעבר להרי אדום הירדניים, ואנחנו מוזנקים באיחור-מה. השליש הראשון של הריצה אינו מעיד על המשכה: מגמת עלייה מתונה ,ולאחריה ירידה שגורמת לי לחוש כאילו אני "עף". ממש כך: הרגשה עילאית! אני מרפה את הגוף כמעט לחלוטין, משקיע מינימום מאמץ, ונותן לירידה לעשות את שלה. כייף אמיתי!

 

הנוף מסביב, כפי שהובטח וכפי שציפיתי, "עוצר  נשימה"! עם זאת אני ממשיך לשאוף ולנשוף באופן סדיר, נהנה מהחד-גוניות המדברית, מעצי השיטה הפזורים בערוצי הנחלים, מהגוון האדמדם\ חום\אפרפר של ההרים מסביב, אך פחות מהקרקע הטובענית נטולת השוליים כמעט ,שגורמת לנו להשקיע מאמצים גדולים בשליפת כפות הרגליים מהקרקע. מגיעים כמעט עד לעמודי עמרם , ופונים דרומה לחלק השמשי של הריצה, לאחר שעד כה ,נהנו מצל ההרים. עדיין מלא מרץ, אני מעז להתקרצץ לאחד הרצים, ולדלות ממנו פרטים על נעלי ה"הוקה" שנראות לי בדיוק כנעליים  החסרות לי, שמתחילות  להתמלא באבנים קטנות, שעדיין לא מצליחות להציק לי. בקילומטר ה17.5 אני זוכה להפתעה: מוריה בת- גיסתי, שהדרימה לעודדני ללא ידיעתי, מפירה את השקט המדברי בקריאות עידוד, כשפומפונים ירוקים על פרקי ידה. עדיין יש לי כוח לחבקה. אסקף מצלם, וגם זורק מילות עידוד, ואני ממשיך הלאה, במצב רוח משופר.

 

בסביבות הקילומטר ה25,כשנכנסים,ואח"כ יוצאים מהערוץ שלמרגלות הר ידידיה, מתחילה השקעת המאמץ לתת את אותותיה בגופי. אני מרגיש תשוש וסחוט  מה"ההשקעה  " הקשה הכרוכה בחילוץ הרגליים מהחול.  יחידת 669 לא היתה מזיקה-לו היתה מגיעה לסייע לי. הרגליים כבדות, וגם ניסיונותי  לשכנען שהן בעצם קלות, שמחות וצוהלות  אינו עולה יפה. "שדים" שונים מתחילים להתרוצץ במוחי: "מי היה צריך את זה", "עבר זמני", ועוד כהנה וכהנה. הכאב מתגבר ומתעצם, ולראשונה ב"קריירת" הריצות הקצרה שלי, שכוללת 6 מרתונים ואולטרא אחד במרוצת 4 השנים החולפות, אני מרים ידיים\רגליים, ומוצא את עצמי עובר  להליכה. זה קורה בקילומטר ה36,וששת הנותרים נראים לי כנצח. תסכול ויאוש תוקפים אותי. אני משלה את עצמי שההליכה תאפשר לרגליי הדואבות  מימד של מנוחה, ואצליח לחדש את הריצה, אלא שאיפכא מסתברא -הרגליים נעשות כבדות  עוד יותר, ונסיונותי לחזור לריצה עולים בתוהו. היאוש בשיאו.   איכשהו אני מצליח לייצר קטעי ריצה קצרים ,ושוב נכנע וחוזר להליכה. עם זאת ברור לי שאסיים את המרחק. אפילו בזחילה. ואכן לאחר זמן שמרגיש לי כנצח אני רואה את המפרץ, עיר המלכים ומלון הרודס, שבפתחו מזמנים לנו עוד עלייה מיותרת , ללובי הכניסה-כתיירים רעננים מלאי-און שנחתו זה עתה מטיסה, וכשמוריה ממתינה לי טיפה לפני קו הסיום, אני מצליח איכשהו ליצר מספר צעדי ריצה, ול"חתוך" את קו הסיום על סף ה5 שעות.

 

זמן ההתאוששות ארוך. אני מצליח להכניס את עצמי בקושי למכונית, בקושי לאמבטיה במלון, ואחר הצהריים יוצא  לפינוק במתחם ריף הדולפינים, הקרוי בשם נכדי. מנסים, לא בהצלחה כל כך גדולה, לרכך במקצת את השרירים התפוסים במתחם "סתלבט על המים", בו המעבר מבריכת מים מתוקים למלוחים, מרגיע טיפה בעיקר את ה"ראש".מקנחים בפיצה ענקית בטיילת, ונופלים לשנת  הלילה. למחרת בבוקר אני מלווה את אסקף לחוף הנסיכה,ומתבונן בו משנורקל בינות לדגים והשוניות. לי בקושי נותר כח ללכת ,לעמוד על המזח. לוגמים קפה של בוקר  במתחם הנטוש של עיר הסרטים, ומפליגים צפונה.

 

בפעם הבאה, שארד לאילת לא יהיה זה על מנת לרוץ במרתון המדברי .כן-אינני אוהב לטבוע. בחול. כנראה שאסתפק בשנירקול, ובריצה ברחובות טבריה ותל אביב.

 

לסיום-הערה לשיפור למארגנים:  רצוי ל"הכניס" את הקילומטרים האחרונים של הריצה, למרות היותה "מדברית",   לרחובות העיר, וליד בתי הספר ,כדי לאפשר גם לתושבים להיות שותפים לאירוע, ולהוציא טיפה את הרצים מהבדידות המדברית.

הוסף תגובהרענן

עידכונים שוטפים

נוספו סירטונים חדשים בדף הוידאו 

 

 

הועלתה תוכנית אימון לריצת המרתון.


הועלתה תוכנית אימון לאיש ברזל

 

התאמת האימונים אליכם תהיה על אחריותכם בלבד.

 

חברים יקרים

 

במשך למעלה מעשור , הייתה יפה מזור מזכירת המועדון.יחד עם בעלה , מוטי מזור שהיה יו"ר איילות ושאר בני המשפחה , הביאו את איילות למעמד של המועדון הגדול ביותר עם הישגים מפוארים בתחום הריצה והטריאתלון.

בשנים הראשונות , צמח המועדון ומנה כמה מאות חברים מכל רחבי הארץ ומכל הגילאים.לצערנו , בשנים האחרונות צנח משמעותית מספר החברים עקב סיבות שונות ומגוונות והנהלת המועדון נדרשה להיערך ולהתמודד עם מציאות זו בדרכים שונות.

הנטל הכלכלי של העסקת מזכירה , ולו גם במשרה חלקית , היה כבד מנשוא והיה ברור כי חייב להיעשות שינוי בנושא זה.כתוצאה מכך , החליט הועד המנהל של העמותות בשיתוף פעולה מלא ובהבנה מצד יפה על ביטול משרת המזכירה.

את עבודת המזכירות , יעשה ללא שכר ובעזרת חברי ההנהלה  יו"ר המועדון – מיכאל זיו לפחות עד שיהיה צורך והצדקה לחזור ולהעסיק מזכירה בהיקף משרה כלשהו.

בשם כל חברי איילות , הועד המנהל ובשמי , שלוחה תודתנו והערכתנו על מסירות ללא גבול , רצון לתת וכל זאת באווירה נעימה , רגועה תוך טיפול מסור בכל חבר ובכל בעיה.

תודה יפה ובהצלחה בכל אשר תעשי

להלן אמצעי הקשר החדשים

טלפון – מיכאל זיו 0505353937

פקס-077-3298580

מייל – [email protected]

 

 

מועדון איילות שמח להודיע על שיתוף פעולה עם קבוצת אלתרמנס על ידי הקמת עמותה משותפת אשר תפעל בהתאם למטרות ועדת לובצקי לחלוקת תמיכות לאיגודי ספורט ולאגודות.

 

הטבות לשנת 2014,


כל חבר איילות יקבל חולצה שרוול ארוך/גופיה ,לפי בחירתו.נא לפנות אליי במייל( [email protected] )ולכתוב מה העדיפות ומהי המידה הנדרשת.


ישנן גם לנשים חולצות שרוול ארוך.


קיימות כמה אפשרויות חלוקה (לאחר שתעבירו לי במייל את העדיף לכם ) :


איזור הצפון בתיאום עם צביקה פישמן – טל' : 050-6267507


איזור המרכז בתיאום איתי.


איזור באר שבע בתיאום עם מיכאל זיו – טל' : 0505-353937


ישנה גם אפשרות למשלוח בדואר.


אנו במשא ומתן לגבי מכירת נעליים בהנחה ועוד הטבות נוספות.


זאת כמובן ,בנוסף להנחות שחברי איילות מקבלים במירוצים לאורך כל השנה.


עוד בתכנון ,מחנות אימונים משותפים לחברים.


בהצלחה ובבריאות טובה לכולם !

 

נפתחה קבוצת ריצה חינמית לחברי מועדון איילות, מוזמנים גם אורחים.

האימונים יהיו פעמים בשבוע בשעות הבוקר.

מקום המפגש בחניון של קפה ארומה במתחם מול זכרון.

שעות הפעילות:

ביום שני בשעה 06:15 בבוקר.

ביום שישי בשעה 06:15 בבוקר.

האימונים ביום שני יהיו אימוני איכות ונרוץ בהם בשבילי ברכות הדגים.

האימונים ביום שישי יהיו ריצות חצי ארוכה וארוכה יתקיימו אף הם בברכות הדגים בתוספת עליות.

מאמן צבי פישמן, נא לאשר הגעה טלפונית.

 

 

 לכתבות וחומר ישן ניתן להיכנס ללינק ארכיון הנמצא בקטגוריות.

 

ניתן להירשם למועדון איילות בלינק למעלה רישום לאיילות

 

קיים שיתוף פעולה בין המאמן המנטאלי בעל הסמכה, אסף לב למועדון איילות, חברי המועדון יזכו להנחה משמעותית. www.asaflev.co.il

איילות | אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים