חיפוש

הנחה של 40 אחוז בטיפול הראשון לחברי איילות

IMG-20141021-WA0000 1


Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/ayalot/public_html/plugins/content/articlepxfontsize_j16/articlepxfontsize_j16.php on line 181

כל מה שרציתם לדעת אודות אימוני רכיבה בקבוצה

גודל טקסט

 

עם עליית המודעות לרכיבה על אופניים בארץ, שמירה על אורח חיים בריא ושילוב נכון של תזונה נכונה ואימון גופני באופן סדיר – ניתן יותר ויותר לראות קבוצות רכיבה על אופניים בצידי הדרכים בכל שעות היממה. למרות שנראה פשוט ביותר להצטייד באופניים ולצאת לדרך, מומלץ להקפיד על מספר כללים כדי להעצים את חווית הרכיבה.

כאשר רוכבים בקבוצה, חשוב לרכב במבנה של טור. על הרוכב הראשון מוטלת אחריות רבה, שכן העיניים שלו – הן העיניים של כל שאר הרוכבים. במידה והרוכב הראשון רואה מהמורה בדרך או שהוא מחליט שכדאי לבצע מעקף – עליו לבצע סימון ועל כל חברי הקבוצה להיות מרוכזים, לחזור על הסימון ולהעביר את המידע עד לרוכב שנמצא במאסף. מכאן ניתן להבין שבנוסף לריכוז ברכיבה עצמה, על הרוכבים להיות מרוכזים היטב בתנועותיו וסימוניו של הרוכב שלפניהם.

 

כאשר מדובר בקבוצת רוכבים גדולה במיוחד, מומלץ לרכב בטור של זוגות, על מנת לקצר את אורך הטור, שהרי ככל שהטור יהיה ארוך יותר, ישנו סיכון כלשהו שמידע חשוב לא יגיע עד אחרון הרוכבים. כאשר רוכבים בטור של זוגות קל יותר לקבל מידע וסימונים מהזוג שרוכב לפני. חשוב מאד שכל הרוכבים יאותתו לפני פנייה או סטייה על מנת שהרוכבים שמאחור יוכלו להאט את קצב הרכיבה במידת הצורך ויתכוננו לקראת ביצוע הפנייה. בנוסף, הרכיבה במבנה של שני טורים מגדילה את נפח הקבוצה ויוצרת מבנה בולט עבור שאר הרכבים על כביש.

 

יחד עם זאת, חשוב מאוד שהרכיבה בזוגות לא תבלוט יותר מידי ותסטה למרכז הכביש. חשוב להיצמד ככל שניתן לשוליים ולמנוע מצב שהרוכבים עולים על הכביש, מעבר לקו השוליים. רכיבה בשורה של 3 רוכבים ומעלה מסוכנת ועלולה להסתיים באסון.

 

יתרון נוסף לרכיבה במבנה/טור היינו חסימת הרוח, ובשפה המקצועית "דרפטינג". רכיבה על "הגב" של הרוכב מלפנים מגינה מפני הרוח ויכולה לחסוך כ-20% מהמאמץ! חלופה סדירה של הרוכב המוביל (בשפה המקצועית – רכיבה במבנה של "אליפסה") שומרת על הכוחות של כל חברי הקבוצה ומאפשרת לעבור מרחק מסויים במהירות גבוהה יותר ובפחות מאמץ.

 

גם לביגוד של הרוכבים ישנה חשיבות רבה. כאשר מחליטים על סוג הביגוד עבור רוכבי הקבוצה, כדאי לבחור בביגוד צבעוני, בצבעים חזקים הנראים למרחוק. כלל לא מומלץ לבחור בבגדים כהים מפני שברכיבה בשעות הערב או הבוקר המוקדמות עלולים הנהגים שלא לראות את הרוכבים ובכך חשופים הרוכבים לפגיעות. צבעים בהירים, בולטים וזוהרים מושכים תשומת לב וכאשר קבוצת רוכבים לובשת בגד אחיד בצבעים כאלו – אין סיכוי שלא לראותה. חשוב שהביגוד של כל רוכבי הקבוצה יהיה אחיד על מנת שיהיה קל לזהות שמדובר בקבוצה.

 

רכב ליווי משחק תפקיד חשוב באימוני הרכיבה. רכב הליווי מגן על הרוכבים מפני הרכבים בכביש ומתריע בפני שאר הנהגים שיש קבוצת רכיבה לפניהם. בנוסף, ברכב הליווי חשוב שיהיו גלגלים רזרביים, ערכת תיקון פנצ'רים, תיק עזרה ראשונה ומים.

במידה ורוכב יוצא ללא ליווי של רכב, חשוב לצטייד בערכה אישית לתיקון פנצ'רים ומכשיר סוללרי.

 

לסיכום, חשוב מאד לדעת שלרכיבה בקבוצה ישנם יתרונות גדולים, אך יחד עם זאת, חשוב מאד להקפיד על כללי זהירות על מנת לשמור על שלומם של הרוכבים וכמובן לחזור הביתה בשלום.

 

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

עידכונים שוטפים

נוספו סירטונים חדשים בדף הוידאו 

 

 

הועלתה תוכנית אימון לריצת המרתון.


הועלתה תוכנית אימון לאיש ברזל

 

התאמת האימונים אליכם תהיה על אחריותכם בלבד.

 

חברים יקרים

 

במשך למעלה מעשור , הייתה יפה מזור מזכירת המועדון.יחד עם בעלה , מוטי מזור שהיה יו"ר איילות ושאר בני המשפחה , הביאו את איילות למעמד של המועדון הגדול ביותר עם הישגים מפוארים בתחום הריצה והטריאתלון.

בשנים הראשונות , צמח המועדון ומנה כמה מאות חברים מכל רחבי הארץ ומכל הגילאים.לצערנו , בשנים האחרונות צנח משמעותית מספר החברים עקב סיבות שונות ומגוונות והנהלת המועדון נדרשה להיערך ולהתמודד עם מציאות זו בדרכים שונות.

הנטל הכלכלי של העסקת מזכירה , ולו גם במשרה חלקית , היה כבד מנשוא והיה ברור כי חייב להיעשות שינוי בנושא זה.כתוצאה מכך , החליט הועד המנהל של העמותות בשיתוף פעולה מלא ובהבנה מצד יפה על ביטול משרת המזכירה.

את עבודת המזכירות , יעשה ללא שכר ובעזרת חברי ההנהלה  יו"ר המועדון – מיכאל זיו לפחות עד שיהיה צורך והצדקה לחזור ולהעסיק מזכירה בהיקף משרה כלשהו.

בשם כל חברי איילות , הועד המנהל ובשמי , שלוחה תודתנו והערכתנו על מסירות ללא גבול , רצון לתת וכל זאת באווירה נעימה , רגועה תוך טיפול מסור בכל חבר ובכל בעיה.

תודה יפה ובהצלחה בכל אשר תעשי

להלן אמצעי הקשר החדשים

טלפון – מיכאל זיו 0505353937

פקס-077-3298580

מייל – [email protected]

 

 

מועדון איילות שמח להודיע על שיתוף פעולה עם קבוצת אלתרמנס על ידי הקמת עמותה משותפת אשר תפעל בהתאם למטרות ועדת לובצקי לחלוקת תמיכות לאיגודי ספורט ולאגודות.

 

הטבות לשנת 2014,


כל חבר איילות יקבל חולצה שרוול ארוך/גופיה ,לפי בחירתו.נא לפנות אליי במייל( [email protected] )ולכתוב מה העדיפות ומהי המידה הנדרשת.


ישנן גם לנשים חולצות שרוול ארוך.


קיימות כמה אפשרויות חלוקה (לאחר שתעבירו לי במייל את העדיף לכם ) :


איזור הצפון בתיאום עם צביקה פישמן – טל' : 050-6267507


איזור המרכז בתיאום איתי.


איזור באר שבע בתיאום עם מיכאל זיו – טל' : 0505-353937


ישנה גם אפשרות למשלוח בדואר.


אנו במשא ומתן לגבי מכירת נעליים בהנחה ועוד הטבות נוספות.


זאת כמובן ,בנוסף להנחות שחברי איילות מקבלים במירוצים לאורך כל השנה.


עוד בתכנון ,מחנות אימונים משותפים לחברים.


בהצלחה ובבריאות טובה לכולם !

 

נפתחה קבוצת ריצה חינמית לחברי מועדון איילות, מוזמנים גם אורחים.

האימונים יהיו פעמים בשבוע בשעות הבוקר.

מקום המפגש בחניון של קפה ארומה במתחם מול זכרון.

שעות הפעילות:

ביום שני בשעה 06:15 בבוקר.

ביום שישי בשעה 06:15 בבוקר.

האימונים ביום שני יהיו אימוני איכות ונרוץ בהם בשבילי ברכות הדגים.

האימונים ביום שישי יהיו ריצות חצי ארוכה וארוכה יתקיימו אף הם בברכות הדגים בתוספת עליות.

מאמן צבי פישמן, נא לאשר הגעה טלפונית.

 

 

 לכתבות וחומר ישן ניתן להיכנס ללינק ארכיון הנמצא בקטגוריות.

 

ניתן להירשם למועדון איילות בלינק למעלה רישום לאיילות

 

קיים שיתוף פעולה בין המאמן המנטאלי בעל הסמכה, אסף לב למועדון איילות, חברי המועדון יזכו להנחה משמעותית. www.asaflev.co.il

איילות | אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים