חיפוש

הנחה של 40 אחוז בטיפול הראשון לחברי איילות

IMG-20141021-WA0000 1


Strict Standards: Only variables should be assigned by reference in /home/ayalot/public_html/plugins/content/articlepxfontsize_j16/articlepxfontsize_j16.php on line 181

הבדלים בין אימון ריצה לאימון טריאתלון

גודל טקסט

 

ענף הריצה מהווה את אחד משלושת ענפי הטריאתלון. מסיבה זו קל מאד לחשוב שאימוני ריצה ואימוני טריאתלון הם זהים ודומים, אך בעצם אין הדבר כך כלל וכלל. ישנם הבדלים רבים בין אימונים אלה לאימונים אלה וחשוב לדעת ולהבין את ההבדלים האלה על מנת להחליט באיזה מהענפים לבחור וכיצד לוודא שהאימונים מתבצעים בצורה נכונה ומושכלת ויביאו להישגים טובים ולתוצאות טובות.

כאשר אדם מתאמן אך ורק בריצה, לכך מוקדשים כל האימונים וכל לוח הזמנים הספורטיבי שלו. הוא יכול לבחור את התרגילים שלו, את העצימות שלהם, לבחור מתי לבצע אותם, איפה לרוץ ובחברת מי. תכנית אימוני הריצה גמישה יותר והרבה יותר ניתנת לשינויים וגמישות. לא כאלה פני הדברים כשמדובר באימוני טריאתלון. אימוני טריאתלון, כאמור, משלבים אימונים של שלושה ענפים שונים – הריצה, הרכיבה והשחייה. לוח הזמנים של האימונים חייב להיות נוקשה ומוקפד יותר מפני שדילוג על אימון של אחד הענפים פירושו השלמה על חשבון אימון של הענף האחר.

 

בנוסף על כך, אימוני הטריאתלון מודולריים ונבנים כמקשה אחת. אמנם כל אימון של כל אחד מהענפים הוא נפרד ושונה אבל כאשר מסתכלים על האימונים כיחידה כוללת מקבלים הרבה הגיון בבנייה של האימונים עבור תחרות אחת שתכלול את שלושת הענפים. הרבה יותר קשה וכלל לא מומלץ להחליף את הסדר של האימונים, לדלג על אימון או להחליף בין הימים והשעות של האימונים.

 

הבדל נוסף מבוסס על זמן ההתאוששות וההרגעות של הגוף אחרי כל אימון. לדוגמא, אחרי אימון שחייה נדרש פרק זמן של כמה שעות עד שהגוף חוזר להרפיה מלאה וניתן לעבור לאימון הבא. אחרי אימון רכיבה וריצה נדרש פרק זמן ארוך הרבה יותר ויכול אפילו להגיע ל-48 שעות. זו הסיבה שחשוב מאד לשמור על לוח זמנים מדוייקשל אימוני הטריאתלון וקשה מאד לשנות את סדר האימונים, אפילו באופן חד פעמי. אימוני הריצה, לעומת זאת, מאורגנים מראש כך שיש מספיק זמן מנוחה בין אימון לאימון. מסגרת אימוני הריצה השבועית מאפשרת מקום למתאמים ו/או למאמן לשנות את האימון, וזאת על פי תחושת העייפות של המתאמן, בעוד שמסגרת אימוני הטריאתלון חייבת להיות הרבה יותר קשוחה ולרוב לא יהיה ניתן להשלים אימון חשוב אחד.

 

דוגמא נוספת להבדל היא הזמן הפנוי שיש למתאמן. בעוד שבטריאתלון המתאמן צריך לחלק את הזמן שלו בין שלושה ענפים, בריצה הוא מתרכז רק בענף אחד ויש לו אפשרות גדולה יותר להתמקצע בתחום זה.טריאתלט אשר רוצה להשתפר בכל אחד מענפי הטריאתלון יהיה מוגבל ביכולת שלו למצות את הפוטנציאל האישי שלו בכל אחד מהענפים, לעומת האצן אשר יכול להתמקד הריצה הרבה יותר הן מהפן המקצועי והן מהפן המנטלי והפסיכולוגי.

 

רן אלתרמן

מאמן קבוצת הטריאתלון והריצה של אלתרמנס

אלוף ישראל לשעבר בטריאתלון

הוסף תגובה


קוד אבטחה
רענן

עידכונים שוטפים

נוספו סירטונים חדשים בדף הוידאו 

 

 

הועלתה תוכנית אימון לריצת המרתון.


הועלתה תוכנית אימון לאיש ברזל

 

התאמת האימונים אליכם תהיה על אחריותכם בלבד.

 

חברים יקרים

 

במשך למעלה מעשור , הייתה יפה מזור מזכירת המועדון.יחד עם בעלה , מוטי מזור שהיה יו"ר איילות ושאר בני המשפחה , הביאו את איילות למעמד של המועדון הגדול ביותר עם הישגים מפוארים בתחום הריצה והטריאתלון.

בשנים הראשונות , צמח המועדון ומנה כמה מאות חברים מכל רחבי הארץ ומכל הגילאים.לצערנו , בשנים האחרונות צנח משמעותית מספר החברים עקב סיבות שונות ומגוונות והנהלת המועדון נדרשה להיערך ולהתמודד עם מציאות זו בדרכים שונות.

הנטל הכלכלי של העסקת מזכירה , ולו גם במשרה חלקית , היה כבד מנשוא והיה ברור כי חייב להיעשות שינוי בנושא זה.כתוצאה מכך , החליט הועד המנהל של העמותות בשיתוף פעולה מלא ובהבנה מצד יפה על ביטול משרת המזכירה.

את עבודת המזכירות , יעשה ללא שכר ובעזרת חברי ההנהלה  יו"ר המועדון – מיכאל זיו לפחות עד שיהיה צורך והצדקה לחזור ולהעסיק מזכירה בהיקף משרה כלשהו.

בשם כל חברי איילות , הועד המנהל ובשמי , שלוחה תודתנו והערכתנו על מסירות ללא גבול , רצון לתת וכל זאת באווירה נעימה , רגועה תוך טיפול מסור בכל חבר ובכל בעיה.

תודה יפה ובהצלחה בכל אשר תעשי

להלן אמצעי הקשר החדשים

טלפון – מיכאל זיו 0505353937

פקס-077-3298580

מייל – [email protected]

 

 

מועדון איילות שמח להודיע על שיתוף פעולה עם קבוצת אלתרמנס על ידי הקמת עמותה משותפת אשר תפעל בהתאם למטרות ועדת לובצקי לחלוקת תמיכות לאיגודי ספורט ולאגודות.

 

הטבות לשנת 2014,


כל חבר איילות יקבל חולצה שרוול ארוך/גופיה ,לפי בחירתו.נא לפנות אליי במייל( [email protected] )ולכתוב מה העדיפות ומהי המידה הנדרשת.


ישנן גם לנשים חולצות שרוול ארוך.


קיימות כמה אפשרויות חלוקה (לאחר שתעבירו לי במייל את העדיף לכם ) :


איזור הצפון בתיאום עם צביקה פישמן – טל' : 050-6267507


איזור המרכז בתיאום איתי.


איזור באר שבע בתיאום עם מיכאל זיו – טל' : 0505-353937


ישנה גם אפשרות למשלוח בדואר.


אנו במשא ומתן לגבי מכירת נעליים בהנחה ועוד הטבות נוספות.


זאת כמובן ,בנוסף להנחות שחברי איילות מקבלים במירוצים לאורך כל השנה.


עוד בתכנון ,מחנות אימונים משותפים לחברים.


בהצלחה ובבריאות טובה לכולם !

 

נפתחה קבוצת ריצה חינמית לחברי מועדון איילות, מוזמנים גם אורחים.

האימונים יהיו פעמים בשבוע בשעות הבוקר.

מקום המפגש בחניון של קפה ארומה במתחם מול זכרון.

שעות הפעילות:

ביום שני בשעה 06:15 בבוקר.

ביום שישי בשעה 06:15 בבוקר.

האימונים ביום שני יהיו אימוני איכות ונרוץ בהם בשבילי ברכות הדגים.

האימונים ביום שישי יהיו ריצות חצי ארוכה וארוכה יתקיימו אף הם בברכות הדגים בתוספת עליות.

מאמן צבי פישמן, נא לאשר הגעה טלפונית.

 

 

 לכתבות וחומר ישן ניתן להיכנס ללינק ארכיון הנמצא בקטגוריות.

 

ניתן להירשם למועדון איילות בלינק למעלה רישום לאיילות

 

קיים שיתוף פעולה בין המאמן המנטאלי בעל הסמכה, אסף לב למועדון איילות, חברי המועדון יזכו להנחה משמעותית. www.asaflev.co.il

איילות | אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים