חיפוש

הנחה של 40 אחוז בטיפול הראשון לחברי איילות

IMG-20141021-WA0000 1

כיצד שורפים נכון ?

מתאמנים רבים מתעניינים יותר בהפחתת שומן ופחות ברכישת כושר גופני, אולם רבים מהם עושים זאת באופן שגוי. מולי אפשטיין מנפץ את המיתוסים המקובלים על שריפת השומנים וחושף את הדרך הנכונה לעשות זאת.

מאת: מולי אפשטיין - פסיולוג מאמץ.
עיקרי הדברים:
65% מצריכת החמצן המירבית אינם זההים ל 65% מהדופק המירבי
הדרישות האנרגטיות בעת ביצוע מאמצים עצימים גדולות יותר מאלו המושגות בעת ביצוע מאמצים קלים
כאשר מעוניינים בהפחתת משקל מה שקובע זה המאזן הקלורי(כמה מכניסים וכמה מוציאים)
שריפת השומן שלאחר הפעילות הגופנית כמעט שאינה מתרחשת לאחר ביצוע מאמץ בעצימות בינונית-נמוכה
סיכום והמלצות

אימון יתר

אימון יתר: אני כותב את מאמר זה בעקבות שיחה שהיתה לי עם המאמנת המקסימה דלית שיף,באימון הבוקר בוינגייט.

ספורטאים רבים ניגררים יחד עם מאמניהם לבצע הרבה שטויותבאימונים,עומס אימונים ותחרויות,אימונים שאינם מתאימים לתקופת אימוני המתאמן ,חוסר בהיסתגלותו של המתאמן,בתקופה קצרה של אימונים וכבר לפני שהתחרה במרוץ של 10 ק"מ כבר הולך לעשות מרתון וכול... השאר כבר בהמשך הכתבה.

טיפול בפציעות אקוטיות

מאת : ג'ודי הורוויץ-מתמחה בטיפול בפציעות ספורט

 www.physiotelaviv.com 

 

דמיין את המצב: אתה מתאמן למרתון טבריה. הברך שלך קצת כאבה בימים האחרונים, אך למרות זאת נשארו לך שבועיים עד המרתון ולוח זמנים לעמוד בו! אחרי שרצת 10 ק"מ אתה מתחיל להרגיש את הברך, ואחרי 10 ק"מ נוספים אתה כבר בקושי יכול לדרוך עליה. נשמע מוכר?

פציעות אקוטיות לא תמיד נובעות מאירועים טראומתיים גדולים, אלא יכולות להיגרם גם כתוצאה מעומס אימונים מוגזם, שתוצאתו פציעות מאמץ חוזרני ומיקרוטראומה. טיפול פציעות אקוטיות אינו משוייך רק לפגיעות גפיים תחתונות, אלא גם לכל סוגי הפציעות ברקמות הרכות הגורמות לכאב ולעתים קרובות (אך לא תמיד) גם לנפיחות. אז מה עושים אם נותרו רק עוד שבועיים למרתון?

10 הטיפים המובילים למניעת פציעות במהלך ריצה

מאת : ג'ודי הורוויץ-מתמחה בטיפול בפציעות ספורט

 www.physiotelaviv.com 

 

טיפ מספר 1 – העזר בסבלנות:

לדעת מומחים, הרגלי אימון לא נכונים הם הסיבה השכיחה ביותר לפציעות אימונים: לעשות הרבה מידי, מהר מידי ומוקדם מידי. גופנו מסתגל מצוין לשנויים, אולם ההסתגלות לוקחת זמן ועדיף שתתבצע באיטיות. הרגלי אימון לקויים עלולים להסתיים בפציעות עומס חוזרניות, הכוללות תסמונת ITB, טנדונופתיה בגיד אכילס ו-פלאנטר פאצאיטיס.

החוק הטוב ביותר לביצוע הוא "חוק עשרת האחוזים": העלה את כמות הקילומטרים השבועית במקסימום 10% לשבוע. אם זה יותר מידי, עליה של 3%-5% גם מספיקה. קיימים מרכיבים רבים באימון אותם אתה יכול לשנות על מנת לאתגר את עצמך, למשל: שיפוע, מהירות ומרחק. רק אל תשנה את כולם בו-זמנית!

אימוני ריצה לילדים

אימוני ריצה לילדים:יוצא לי להיות בוינגייט כחמש פעמים בשבוע,בימים אלהאני נתקל בתופעת אימון שעושים מאמנים לספורטאים הצעירים שלהם.

האם אתם היתם מוכנים לתת את ילדיכם לכל מדריך-מאמן שיבנה את ילדיכם לאימון הריצה או הטריאתלון? אני ממש לא.

הבוקר לאחר שראיתי אימון מסויים של קבוצת ילדים,ילדיםלא נוער,מבצעים 5 כפול 1000, אומנם עם מנוחות ארוכות לראשונים ,המאמן לקח זמן מנוחה לראשונים,והאחרים שהגיעו כולל האחרונים יצאו עם מנוחה קצרה ביותר,כי המאמן הוציא את כולם שוב יחד.

לא התאפקתי ושאלתי את הבוגר שאימן כי אני לא רוצה לתת לו תואר של מאמן ,מה מטרת האימון? הנפתי את ידי בזילזול לאחר תשובתו והלכתי לדרכי.

הכן גופך לעומס: תרגילי חיזוק לרצים למרחקים ארוכים

ריצת מרתון וריצות למרחקים ארוכים יותר מציבות אתגרים גבוהים ביותר לגוף – ובייחוד למערכת השלד. במאמר זה ניתן המלצות לתרגילי חיזוק שמטרתם לשפר את ביצועי הריצה ולמנוע פציעות – מאת אור מיכאלי, פיזיותרפיסט מצוות המחלקה לפיזיותרפיה במרכז לרפואת ספורט ולמחקר ע"ש ריבשטיין במכון וינגייט
03/03/14

כיום רבות מתכניות האימון לרצים למרחקים ארוכים מתמקדות בבניית סרגל מאמצים, בפיתוח סבולת לב ריאה ובפיתוח סבולת שרירית. בכל שבוע מספר הקילומטרים הולך ועולה, ריצות הנפח מתארכות ובמקביל מקיימים אימוני אינטרוולים על מנת להעלות את קצב הריצה. מרכיב חשוב נוסף, שאינו זוכה תמיד לתשומת הלב הראויה, הוא חיזוק שרירים: תחום זה שהנו מקיף ומורכב, כולל לא רק "חיזוק" אלא גם שליטה שרירית ועבודה מאוזנת ונכונה בין קבוצות שרירים שונות.

עידכונים שוטפים

נוספו סירטונים חדשים בדף הוידאו 

 

 

הועלתה תוכנית אימון לריצת המרתון.


הועלתה תוכנית אימון לאיש ברזל

 

התאמת האימונים אליכם תהיה על אחריותכם בלבד.

 

חברים יקרים

 

במשך למעלה מעשור , הייתה יפה מזור מזכירת המועדון.יחד עם בעלה , מוטי מזור שהיה יו"ר איילות ושאר בני המשפחה , הביאו את איילות למעמד של המועדון הגדול ביותר עם הישגים מפוארים בתחום הריצה והטריאתלון.

בשנים הראשונות , צמח המועדון ומנה כמה מאות חברים מכל רחבי הארץ ומכל הגילאים.לצערנו , בשנים האחרונות צנח משמעותית מספר החברים עקב סיבות שונות ומגוונות והנהלת המועדון נדרשה להיערך ולהתמודד עם מציאות זו בדרכים שונות.

הנטל הכלכלי של העסקת מזכירה , ולו גם במשרה חלקית , היה כבד מנשוא והיה ברור כי חייב להיעשות שינוי בנושא זה.כתוצאה מכך , החליט הועד המנהל של העמותות בשיתוף פעולה מלא ובהבנה מצד יפה על ביטול משרת המזכירה.

את עבודת המזכירות , יעשה ללא שכר ובעזרת חברי ההנהלה  יו"ר המועדון – מיכאל זיו לפחות עד שיהיה צורך והצדקה לחזור ולהעסיק מזכירה בהיקף משרה כלשהו.

בשם כל חברי איילות , הועד המנהל ובשמי , שלוחה תודתנו והערכתנו על מסירות ללא גבול , רצון לתת וכל זאת באווירה נעימה , רגועה תוך טיפול מסור בכל חבר ובכל בעיה.

תודה יפה ובהצלחה בכל אשר תעשי

להלן אמצעי הקשר החדשים

טלפון – מיכאל זיו 0505353937

פקס-077-3298580

מייל – [email protected]

 

 

מועדון איילות שמח להודיע על שיתוף פעולה עם קבוצת אלתרמנס על ידי הקמת עמותה משותפת אשר תפעל בהתאם למטרות ועדת לובצקי לחלוקת תמיכות לאיגודי ספורט ולאגודות.

 

הטבות לשנת 2014,


כל חבר איילות יקבל חולצה שרוול ארוך/גופיה ,לפי בחירתו.נא לפנות אליי במייל( [email protected] )ולכתוב מה העדיפות ומהי המידה הנדרשת.


ישנן גם לנשים חולצות שרוול ארוך.


קיימות כמה אפשרויות חלוקה (לאחר שתעבירו לי במייל את העדיף לכם ) :


איזור הצפון בתיאום עם צביקה פישמן – טל' : 050-6267507


איזור המרכז בתיאום איתי.


איזור באר שבע בתיאום עם מיכאל זיו – טל' : 0505-353937


ישנה גם אפשרות למשלוח בדואר.


אנו במשא ומתן לגבי מכירת נעליים בהנחה ועוד הטבות נוספות.


זאת כמובן ,בנוסף להנחות שחברי איילות מקבלים במירוצים לאורך כל השנה.


עוד בתכנון ,מחנות אימונים משותפים לחברים.


בהצלחה ובבריאות טובה לכולם !

 

נפתחה קבוצת ריצה חינמית לחברי מועדון איילות, מוזמנים גם אורחים.

האימונים יהיו פעמים בשבוע בשעות הבוקר.

מקום המפגש בחניון של קפה ארומה במתחם מול זכרון.

שעות הפעילות:

ביום שני בשעה 06:15 בבוקר.

ביום שישי בשעה 06:15 בבוקר.

האימונים ביום שני יהיו אימוני איכות ונרוץ בהם בשבילי ברכות הדגים.

האימונים ביום שישי יהיו ריצות חצי ארוכה וארוכה יתקיימו אף הם בברכות הדגים בתוספת עליות.

מאמן צבי פישמן, נא לאשר הגעה טלפונית.

 

 

 לכתבות וחומר ישן ניתן להיכנס ללינק ארכיון הנמצא בקטגוריות.

 

ניתן להירשם למועדון איילות בלינק למעלה רישום לאיילות

 

קיים שיתוף פעולה בין המאמן המנטאלי בעל הסמכה, אסף לב למועדון איילות, חברי המועדון יזכו להנחה משמעותית. www.asaflev.co.il

איילות | אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים