התחברות או רשום
אפשרויות באתר

כ ל ל י
· דף הבית
· פרטים על מועדון "איילות" והרשמה
· מועדון הכושר קורפוס
· לזכרו של יוסי אבני


· פורום איילות
-פורום איילות ריצה וטריאתלון
-פורום איילות אופניים
· המיוחדים!
· מחשבון הריצה המתקדם בעולם
· גלריית תמונות
· מחשבונים לריצה
· כל הכתבות (לפי נושא)
· כל הכתבות (לפי חודש)
· תחזית תחרויות 2007
· תחזית תחרויות 2008
· כל הסקרים שפורסמו
· קישורים
· שאלות נפוצות - FAQ
· 10 המאמרים הנצפים ביותר
· פינות קבועות

· תוכניות אימון
· ניתוחי ריצות מקצועיים
· ריצות ארוכות
· תזונה
· כושר ואימון
· פגיעות ספורט
· מרתון
· חדר כושר
· רפואת ספורט
· שחייה
· פינת החידריצה
· חדשות מהארץ ומהעולם
· סקירות תחרויות
· טיפים נבחרים
· חברים כותבים
· כתבו על איילות
· רצים אגדיים מהעולם
· עדכונים על איילות
· ראיונות בלעדיים
· ספורטאי החודש
· שירי ספורט

· חשבון המשתמש
· החשבון שלי(בחינם)
· הצע מאמר לאתר
· יומן אימונים אישי
· הודעות פרטיות
· רשימת חברי האתר


למורשים
· פנימי
 
מרוץ עין גדי או מרוץ עם הרוח
סקירות תחרויות מהארץ ומהעולםמאת אייל דגן
BE.d בחינוך גופני

מרוץ עין גדי ידוע כאחד המרוצים הותיקים, המאורגנים ורבי המשתתפים ביותר בארצנו. כך היה גם השנה כאשר כ-1,800 משתתפים חצו את קו הסיום בחמישה מקצים (10 ק"מ ריצה, 10 ק"מ הליכה, חצי מרתון- אליפות ישראל לאופני יד, חצי מרתון ו- 2 ק"מ ילדים).גם השנה הגיעו למרוץ מספר רצים מחו"ל שנתנו לאירוע נוסח בינלאומי. כן, וגם השנה הגיעה משתתפת מיוחדת, מהירה ומאומנת מתמיד. כן, אני מדבר על הגברת סערה, או בשמה המלא- סערה רוח (אפשר גם הפוך- רוח סערה). למעשה, הגברת היא שעשתה את המרוץ השנה. יתכן שבעקבות מעלליה בשנה שעברה, החליטה הגברת, בעלת הביטחון הרב, גם השנה לדחות את המרוץ. למרות זאת, השנה הראנו לה שהיא יכולה להשתתף, אל לא לנצח. נכון שהתוצאות נפגעו מעט, אך לרובינו (רצים חובבים או חובבי ריצה), התוצאה אינה העיקר, כי אם המאבק והיכולת לגבור על עצמנו, על המתחרים, על מזג האוויר והשעון.

למרות כל הנאמר על הרוח, היה המרוץ מאורגן, כרגיל, מאורגן למופת, למעט איחור קל בזינוק ומעט בעיות חניה (כנראה עקב מספר המשתתפים הרב). מלבד בעיות אלו, היה, כרגיל, אחלה של מרוץ, אווירה טובה, מסלול מדוד ומסומן היטב. היו מספיק תחנות שתייה, צ'יפים למדידת זמנים שהשנה הוכנסו כחלק אינטגרלי בתוך מספר החזה וחסכו פיקדון וקשירת הצ'יפ בשרוכי הנעליים (הלוואי ושיטה זו גם תאומץ במרוצים אחרים).

לסיכום, אומנם תוצאה טובה לא עשינו, אך נהנינו וזה תמיד העיקר.

תוספת מפי מנהל האתר

119 רצי "איילות" חצו את 3 קווי הסיום (10 ק"מ הליכה, 10 ק"מ ריצה וחצי המרתון)!! אכן כבוד גדול למועדון הביא כל אחד ואחת. כולם כולל כולם וכולן ראויים לציון לשבח. לא אוכל לספר על כ"א, אך אתן מספר מילים על כמה מהרצים.

מקצה ה- 10 ק"מ

הראשון שארצה להתייחס אליו הוא הכוכב העולה נועם נאמן. כן, הבן של... אחד מהדמויות המרכזיות בענף הריצות הארוכות בארץ. ניחשתם נכון- עמית נאמן. נועם שיחק אותה עם המיקום והתוצאה- ראשון מ"איילות" ו- 13 כללי עם תוצאה מעולה של 35:56. יש לציין כי נועם הוא בקטגורית הנוער, כך שאם ימשיך לטפח את כישרונו, השמיים הם הגבול. מסתבר שהתפוח לא נופל רחוק מהעץ.

שנייה בקטגורית הנשים הקשה, הגיעה אוקסנה זורבקוב כאשר קבעה זמן מעולה של 38:49. אכן כבוד גדול לאגודת "איילות".

יוסי אהרוני, רץ חדש באגודה, הביא כבוד רב כאשר חצה את קו הסיום בזמן מכובד של 37:46 והגיע שני מ"איילות". זאת השיג בגיל 37. אני בטוח שבעוד 3 שנים נצפה בו קוטף גביעים רבים. זכרו את השם.

אבידב ליברמן שכבר ידע תוצאות טובות יותר, הגיע במקום הראשון בקטגוריה בזמן של 38:50.

שי רקח קבע 39 דק' עגולות. Sub 3:55 per km!

שמעון בן-יעקב הגיע מקום ראשון בקטגוריה עם תוצאה שמתחילה בספרה 3.

הרשו לי לספר לכם על אחד החברים הטובים שלי. האיש שמשך אותי לראשונה לפני 3 שנים בלבד לנפץ את גבול 36 הדקות ב-10 ק"מ, עת שקבעתי 35:42 במרוץ רמה"ש. האיש הוא אלן אלפסי. כן, האיש שלפני מספר קטן של שנים קבע 35 דק' ב-10 ק"מ בגיל +45. כיום אלן "מסתפק" בתוצאות של 39-40 דק'. בעין-גדי הגיע מקום שלישי ומכובד בקטגורית ה- 50-54.

יוסף יוסף גם כן שיחק אותה עם מקום שני בקטגוריה.

שמעון מיארה מותיקי "איילות" הגיע שלישי בקטגוריה.

הידעתם שמפתח גוף יכול להיות גם מצטיין בריצות ארוכות? אני לא ידעתי זאת עד שפגשתי את אייל בן-חיים. אייל הוא יוצא מן הכלל, אל תנסו לחקותו! פיתוח גוף ברמות גבוהות בשילוב עם ריצות ארוכות בקצבים כאלה פשוט לא הולך (אלא אם שמך אייל בן חיים).

יש אנשים שאתה מסתכל עליהם וחיוך ישר עולה על פניך. אחד מהם הוא דוד מורד. דודו החליט לרוץ את הריצה בקצב קל (45:04) וליהנות מהנוף. כן, יש כאלה. דודו אתה אחד משלנו.

האוסקר של "איילות", הלא הוא אוסקר טוזמן, כרגיל, הגיע ראשון בקטגוריה. אני מוריד בפני אוסקר את הכובע על ההתמדה שלו לאורך השנים וההישגים המכובדים בכל גיל וגיל.

את נתן אופן אפשר שלא להזכיר? בגיל +60 נתן ממשיך להגיע ראשון בקטגוריה שלו, להשתתף באיירונמנים, חצאי איירונמנים, טריאתלונים, מרתונים, חצאי מרתונים (הבנתם את הרעיון). את נתן אני פוגש לעיתים בריצות וישר מזהה אותו ע"פי הסגנון הקליל שלו. לא אתפלא אם הוא זה אשר נתן השראה לסמל של "איילות".

עוד חברי "איילות" שכיכבו הם יצחק קומריאן (שני בקטגוריה), עודד עינב הגימלאי הטרי (שלישי בקטגוריה), אשר ברייט יד ימינו של יו"ר האגודה, אלי בלאלי התותח, מאיר ברקת הוותיק, ברוריה שוויצר, ראובן (נס-ציונה) פינקל (האיש שחצה את כל הארץ בריצה) והספורטאי החייכן ביותר שאני מכיר- יהודה גולן.

מקצה חצי המרתון

אפתח בדובדבן של הקצפת של "איילות". מי הוא אם לא מרסל בורלא הפנומן. להזכירכם, לאחרונה קבע מרסל שיא אישי של 2:37:44 במרתון טבריה האחרון והגיע מקום 7 מהישראלים. בעין-גדי מרסל הגיע רביעי מהישראלים (!!) כאשר קבע 1:15:36 (40 שניות לאט יותר משיאו האישי אשר קבע בשנה שעברה במסלול זה). התוצאה מכובדת למדי, שכן כולנו יודעים "לאן נשבה הרוח" באותו יום. יש לציין כי מרסל הגיע 5:26 דק' לאחר ראשון הישראלים- צחי כהן ו- 2:05 דק' בלבד לאחר מוטי מזרחי. אגב, מרסל הוא בן 34...

מיד אחריו ( 5 מהישראלים ושני מ"איילות") הגיע גולן אוליאל עם זמן מדהים של 1:16:02. גולן הוא גם כן קנון רציני שעוד לא אמר את המילה האחרונה שלו. אנחנו עוד נעקוב אחריו בהמשך העונה.

כיצד נשמע לכם 29:34 ב- 10 ק"מ? או 1:04:56 בחצי מרתון? או 2:23:56 במרתון? נשמע לא רע. על כך יעיד אחד מאגדות הריצות הארוכות בארץ, עמית נאמן. כיום עמית "מסתפק" בתוצאות צנועות ומעדיף למשוך רצים אחרים. כך דילג לו בעין-גדי, עת שחצה את קו הסיום בזמן של 1:16:44 בגיל +45. כבר הזכרתי את היורש?

אבישי רביב שיחק אותה בגדול והיה רחוק ב- 43 ש' בלבד מגבול ה- 1:20.

האדם שלדעתי כיסה בחייו קילומטראז' רב יותר מכל רץ אחר, סיים בזמן של 1:22:03 וכמובן ראשון בקטגוריה. יש צורך לציין את שמו? נו טוב, ציון נגר.

מיכאל גטלן הרביץ 1:23:52. Sub 4 min per km.

מנצח האולטרה מרתון הראשון בארץ (75 ק"מ), צביקה פישמן, מותיקי "איילות", רץ את זה קל בזמן של 1:25:06. באמתחתו 2:41:58 במרתון.

אחד השמות החמים השנה במועדון, אייל דגן (וכותב הסקירה), נאלץ לרוץ לאט עקב ההתרשמות ממה שקורה סביב למען הסקירה. אייל קבע זמן של 1:25:14. ראוי לציין כי כבר פעמיים אייל ניפץ את גבול ה- 1:23 בריצת חצי מרתון, אך הפעם נאלץ לרוץ קל יותר למען הסקירה. כל הכבוד!

רובי המר, שבעבר ירד את גבול 34 הדק' ב- 10 ק"מ, קבע זמן של 1:25:36. רובי סבל בעונה שעברה מפציעה ובעונה זו מקווה לפצות על העונה שעברה...

אילן פיקסל, שאך לפני מספר שנים ירד את גבול 36 הדק' ב-10 ק"מ באופן מתמיד, קבע זמן של 1:25:46. כמו-כן הגיע מקום 2 בקטגוריה.

איתן שמידט, שנאלץ להתמודד עם הרוח פי 1.5 מכל אחד אחר (והמבין יבין), כמעט ניפץ את גבול ה- 1:30.

מישל אברמן שבגיל +50 היה יורד פעמים רבות את גבול 36 הדק' ב- 10 ק"מ סיים בזמן מכובד של 1:30:31 בגיל +60. המיקום בקטגוריה די ברור.

עוד רץ חדש באגודה, לוסיין אלבז, בגיל +55 קבע 1:31:49 והגיע מקום 2 בקטגוריה.

שפע ברכות לאמיתי גיסר אשר קבע שיא אישי- 1:38:37, למרות מזג האוויר הנורא. הוא עוד ינפץ את גבול ה- 1:35. באחריות.

נתי גרייסמן הפרש לא השתתף.

עוד תוצאות מכובדות השיגו אלון ליפשיץ (1:26:04), מרק חרקובסקי הוותיק, עמיצור רוקח, אלי (מייסד מרוץ בוצר) בוצר, פישר ברנרדו, רוני בירם, אריק טאוב, גרי לוינסקי, חיים אבגי, ירון קורן, דוד פיינבלט, מיכאל לביא ועוד ועוד...

עד כאן לסקירת המרוץ בעל מספר המשתתפים הרב ביותר בארץ. כנראה ככל שיורדים בגובה, המרוץ הופך יותר פופולרי...

נתראה בתחרויות.

שלכם, מנהל האתר, דובב מזור.

הודבק ב שלישי, פברואר 17 @ 12:54:03 IST על ידי dovev
 
קישורים קשורים
· עוד בנושא סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם
· כתבות מאת dovev


הכתבות הנקראות ביותר
בנושא סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם:

מרוץ האביב ברמת השרון ע"ש גל לוינסון – 1.4.06

 
דירוג הכתבה
דירוג ממוצע: 3.33
הצבעות: 3


אנא דרג כתבה זו:

מעולה
טוב מאד
טוב
רגיל 
אפשרויות

 גירסה להדפסה  גירסה להדפסה

 שלח עמוד זה לחבר  שלח עמוד זה לחבר

 
נושאים קשורים

סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם

Web site powered by PHP-NukeWeb site powered by HebNukeR

כל התמונות והסמלים המסחריים אשר באתר זה שייכים לבעלייהם החוקיים. הערות המשתמש שיכות להם וצוות האתר אינו אחראי לגביהם.
כל שאר התוכן אשר נמצא באתר שייך על פי חוק לצוות האתר © 2004. מבוסס קוד פתוח תחת רשיון GNU/GPL

מנהלי האתר עושים מאמצים רבים כדי לשמור על האתר ברמה גבוהה, ומבלי לפגוע באיש.
באם ראיתם נתונים אשר נראים לכם שגויים, פוגעים, או סתם לא לעניין, אל תהססו ליצור קשר, בכתובת: [email protected]
מועדון ריצה, מועדון טריאתלון, ריצה למרחקים, ריצות ארוכות, טריאתלון, מרתון, תוכניות אימונים, אתלטיקה, אופניים, ספורט, ריצה, תזונה, בריאות, כושר, מרתונים, טריאתלונים, עזרה, הטבות לספורטאים, ישראל, Ayalot- Israeli Runners Club

Powered © 2003 by PHP-Nuke :: Hebrew Ver. HebNukeR 2.0 © 2004 by HebNukeR.org. All Rights Reserved ::
העמוד נוצר תוך: 0.061 שניות

Sapphire theme is Copyright @ 2004 by ZED28 www.tomkinson.org
תורגם לעברית על ידי www.tool-forum.vze.com