התחברות או רשום
אפשרויות באתר

כ ל ל י
· דף הבית
· פרטים על מועדון "איילות" והרשמה
· מועדון הכושר קורפוס
· לזכרו של יוסי אבני


· פורום איילות
-פורום איילות ריצה וטריאתלון
-פורום איילות אופניים
· המיוחדים!
· מחשבון הריצה המתקדם בעולם
· גלריית תמונות
· מחשבונים לריצה
· כל הכתבות (לפי נושא)
· כל הכתבות (לפי חודש)
· תחזית תחרויות 2007
· תחזית תחרויות 2008
· כל הסקרים שפורסמו
· קישורים
· שאלות נפוצות - FAQ
· 10 המאמרים הנצפים ביותר
· פינות קבועות

· תוכניות אימון
· ניתוחי ריצות מקצועיים
· ריצות ארוכות
· תזונה
· כושר ואימון
· פגיעות ספורט
· מרתון
· חדר כושר
· רפואת ספורט
· שחייה
· פינת החידריצה
· חדשות מהארץ ומהעולם
· סקירות תחרויות
· טיפים נבחרים
· חברים כותבים
· כתבו על איילות
· רצים אגדיים מהעולם
· עדכונים על איילות
· ראיונות בלעדיים
· ספורטאי החודש
· שירי ספורט

· חשבון המשתמש
· החשבון שלי(בחינם)
· הצע מאמר לאתר
· יומן אימונים אישי
· הודעות פרטיות
· רשימת חברי האתר


למורשים
· פנימי
 
סיכום אליפות העולם ה-32 במרוצי שדה שהתקיימה בבריסל
סקירות תחרויות מהארץ ומהעולםמאת דובב מזור
מנהל האתר

אליפות העולם במרוצי שדה השנה, אשר התקיימה ב- 21/3/2004-20, הוכיחה כי נבחרת אתיופיה עשתה שיעורי בית ונמצאת במיטבה. נבחרת קניה אכזבה בגדול וכדאי שתיקח את עצמה בידיים, אם אינה רוצה לשחזר תבוסה זו במשחקים האולימפיים שיתקיימו בעוד מספר חודשים באתונה. על כך ועוד בכתבה הבאה.

סיכום מקצים- היום הראשון (20/3/2004)

הטמפ' הייתה נמוכה וירד גשם לפרקים. הקרקע הייתה, בחלקים נכבדים ממנה, בוצית. רבים רצו עם חולצות ארוכות וכפפות. בכל זאת, הריצות היו חזקות לאורך כל הדרך ולא טקטיות (כפי שהיו באליפות העולם האחרונה באולמות בבודפשט) וטוב שכך. להלן סיכום כל מקצי יום התחרות הראשון:

גברים מסלול קצר (4 ק"מ)

את ההובלה נטל הרץ הבלגי Ridouane Es-Saadi, אשר, כנראה, רצה להוכיח את עצמו במגרשו הביתי., לרוע מזלו, הוא הגיע לבסוף במקום ה-24. בסיום הסיבוב הראשון (2 ק"מ מתוך 4) הוביל Eliud Kirui וחצה אותו בזמן של 5:45 דק' (להזכירכם המסלול היה בוצי מאוד). לא עבר זמן רב עד שקנניסה בקלה (אלוף העולם הטרי ב-10,000 מ' ושיאן העולם הטרי ב-5,000 מ' באולם) נטל את ההובלה ופתח בהדרגה פער של כ-15 מטרים. להזכירכם, אחד מ"הרודפים" אחריו היה סייף שהיד שהין (Saif Saaeed Shaheen)- הקנייתי שקיבל אזרחות קטרית וניצח בריצת 3,000 מ' מכשולים באליפות העולם האחרונה.

בקלה, כמובן, ניצח במרוץ. השעון עצר בזמן של 11:31 דק'. שהין הגיע חמישי כללי בזמן של 11:56 דק'. ג'ון קיבוון, הקנייתי אשר ניצח ב-1998 ו-2000 סיים במקום ה-32.

הנבחרת האתיופית ניצחה בניקוד הקבוצתי (17 נק').

נשים מסלול ארוך (8 ק"מ)

במהלך השניים-שלושה קילומטרים הראשונים כללה קבוצת המובילות 11 רצות. לאחר מכן, בק"מ ה-4, התפצלה הקבוצה ל-2 דבוקות: ראשונה של 5 רצות (שמתוכן 3 אתיופיות) ושנייה של 6 רצות (שביניהן הייתה לורנה קיפלאגט אחת המועמדות לניצחון). לאחר 6 ק"מ נשארו בדבוקה המובילה 4 רצות שכללו 2 אתיופיות, קנייתית ואוסטרלית. לקראת הק"מ השביעי נשארו 3 מובילות: 2 אתיופיות (Werknesh Kidane ו- Ejegayehu Dibaba) ואוסטרלית (Benita Jhonson). לקראת הק"מ השמיני ג'ונסון נטלה את ההובלה ופתחה פער ניכר בינה לבין השתיים האחרות. פער שהלך וגדל עד לכ-70 מ' בסיום. כך חצתה ג'ונסון ראשונה את קו הסיום בזמן של 27:17 דק'. שנייה הגיעה Dibaba בזמן של 27:29 דק' ושלישית הגיעה Kidane בזמן של 27:34 דק'.

לא רק שג'ונסון הפכה לאוסטרלית הראשונה אשר זכתה במדליה באליפות עולם למרוצי שדה, אלא שזכתה במדליית הזהב. הישג, בהחלט, מכובד למדי.

לאחרונה ג'ונסון הבטיחה את מקומה בריצת ה- 10,000 מ' במשחקים האולימפיים באתונה 2004, בכך שניצחה במרחק זה במלבורן שבאוסטרליה במסגרת קביעת המשלחת האוסטרלית למשחקים האולימפיים.

נערות (6 ק"מ)

בארבעת הקילומטרים הראשונים לא הייתה ממש עליונות של רצה או של קבוצת רצות קטנה. בק"מ ה-5 פרצו 3 רצות אתיופיות (Meselech Melkamu,Aziza Aliyu ו- Mestawet Tadess). לקראת הסוף החלה לפרוץ Melkamu, אשר התרחקה יותר ויותר לקראת הסוף וניצחה את המרוץ. שנייה הגיעה Aliyu ושלישית Tadess. הרצות הקנייתיות נעלמו עם הזנבות בין הרגליים...

נבחרת אתיופיה ניצחה בדירוג הכללי.

סיכום היום הראשון

צפוי- (1) הניצחון של בקלה. (2) חסרונה של פולה רדקליף הפנומנלית בעקבות פגיעה בהמסטרינגס.

בלתי צפוי- (1) תבוסת נבחרת קניה בכל המקצים. (2) ניצחונה של בניטה ג'ונסון. (3) תבוסתה הרצינית של לורנה קיפלאגט (הקנייתית במקור שכעת מיצגת את הולנד). אגב, לורנה מחזיקה בשיא המסלול של חצי המרתון בעין-גדי.

סיכום מקצים- היום השני (21/3/2004)

להבדיל מהיום הקודם, יום זה היה בהיר יותר עם שמש מבצבצת לפרקים מבעד לעננים וקרקע הרבה פחות בוצית מאתמול. אמנם לקראת סיום המקצה האחרון החל לרדת גשם, אך בכל זאת רוב הרצים נהנו ממזג אוויר נעים. להלן סיכום התחרות לפי הסדר המקצים:

נשים מסלול קצר (4 ק"מ)

את ההובלה נטלה ג'פצ'ומבה (Jepchimba) הקנייתית, אשר פתחה פער ניכר בין האחרות ולרגע היה נדמה כי לא יוכלו להדביקה. את הקילומטר הראשון היא חצתה בזמן של 3:11 דק'. לאחר כ- 1.5 ק"מ החלו להדביק אותה ולאחר 2 ק"מ (6:25 דק') היא החלה להיעלם מאחור. כך לאחר הקילומטר השני נטלה את ההובלה דבוקה של 6 רצות: 3 קנייתיות ו-3 אתיופיות. לאחר הקילומטר השלישי (9:55 דק') נותרו 5 רצות מובילות: 2 קנייתיות ו-3 אתיופיות). אדית מסאי (Edith Masai) בקנייתית נטלה את ההובלה, אך עדיין 4 האחרות נשפו בעורפה. ב-200 מ' האחרונים נותרו מסאי ועוד 3 קרובות מאוד אליה. בכל זאת זה לא עזר להן: מסאי פתחה מבערים וחצתה את קו הסיום ראשונה בזמן של 13:07 דק'.

יש לציין כי מסאי בקרוב תהיה בת 37.

נערים (8 ק"מ)

רצים מ-41 מדינות התחרו במקצה זה. את ההובלה נטל קיפרופ (Boniface Kiprop) האוגנדי. בעורפו נשפו 4 רצים: 2 קנייתים ו-2 אתיופים. את הק"מ הראשון קיפרופ חצה בזמן של 6:02 דק'. לקראת הק"מ השלישי הדבוקה החלה להתרחב. הק"מ השלישי נחצה (עדיין) ע"י קיפרופ בזמן של 15:03 דק' (להזכירכם- 3 ק"מ מתוך 8 בריצת שטח, ואנו מדברים על נוער). הפער בין המובילים הלך וגדל, כאשר אל קיפרופ הצטרף טדסה (Tadesse). הם רצו ביחד עד לקראת הקילומטר השמיני (והאחרון). לקראת הסוף נטל טדסה את ההובלה וחצה ראשון את קו הסיום בזמן של 24:01 דק'. 2 שניות אחריו הגיע קיפרופ (אשר הוביל בכל שבעת הק"מ הראשונים).

גברים מסלול ארוך (12 ק"מ)

מקצה זה, מהווה את המקצה היוקרתי והאיכותי ביותר בכל האליפות (כך, לפחות, לדעתי). כל התחרות ציפיתי לראותו, ואכן היה שווה. במקצה השתתפו בכירי הרצים מכל העולם. ביניהם: קקניסה בקלה האתיופי (מנצח המקצה הקצר מאתמול והמועמד לניצחון במקצה זה), אליוד קיפצ'וגה הקנייתי (אלוף העולם ב-5,000 מ' והיריב העיקרי של בקלה), בוב קנדי האמריקני (אחד מ-2 הרצים האמריקנים הבודדים אשר ירדו את גבול 13 הדק' בריצת 5,000 מ'), ג'ון בראון הבריטי הוותיק (יתחרה במרתון לונדון הקרוב) ומוחמד מורהיט הוותיק.

כבר בתחילת הריצה בקלה נטל את ההובלה. לאחר פחות מק"מ אחד (2:57 דק') עבר למקום הרביעי, אך לאחר זמן קצר עבר למקום השני אחרי קיפצ'וגה הקנייתי. בכל זאת, גם לאחר 3 ק"מ (9:04 דק'), עדיין היו בדבוקה המובילה רצים רבים (כ-20), כך שהכל היה, עדיין, פתוח.

בק"מ ה-4 (12:03), בקלה וקיפצ'וגה רצו בחוד זה לצד זה. בק"מ ה-5 (15:15) קבוצת המובילים קטנה לכ-15 רצים, אך עדיין לא הייתה ממש דומיננטיות של אף רץ. לקראת הק"מ ה-6 (18:06), בקלה, אשר הוביל באותו הזמן החל להגביר את הקצב (כאילו התחרות היא למרחק של 7 ק"מ). כך רץ ק"מ זה בזמן של 2:51 דק' (להזכירכם ריצת שטח).

בשלב זה, הדבוקה המובילה החלה להתפרק באופן ניכר. כך נשארו בהובלה 4 רצים: קנייתי (מי אם לא קיפצ'וגה) ו-3 אתיופים (בקלה, מן הסתם, הוא אחד מהם). לאחר הק"מ ה-7 (21:09), נשארו 3 אתיופים בהובלה שהחלו להתרחק בהדרגה מקיפצ'וגה.

לקראת הק"מ ה-9 (26:55), בקלה החל "לברוח" מ-2 חבריו האתיופים. כך החל להגדיל את הפער בינו לבין האחרים. את הק"מ ה-10 עבר בזמן של 29:45 דק' (11 ש' לפני הבא אחריו ו-30 ש' לפני קיפצ'וגה!). הפער בינו לבין האחרים המשיך לגדול ונראה כי הוא מתחרה בעצמו. בשלב זה החל לרדת גשם חזק שהיקשה על כל המתחרים.

בקלה חצה ראשון את קו הסיום של מסלול 12 הק"מ בזמן של 35:53 דק' (את העובדה שבקלה ניצח אתמול את מסלול 4 הק"מ כבר ציינתי?).אחריו נלחמו על המקום השני (עד כדי מצב של ספרינט) עמיתיו האתיופים גברמריאם (Gebremariam) וסיהין (Sihine). בסופו של דבר שני הגיע גברמריאם בזמן של 36:10 דק' ושנייה אחריו הגיע סיהין. עוד שלשה אתיופית מנצחת. רביעי הגיע קיפצ'וגה בזמן של 36:33 דק'. ולחשוב שהוא היה אויבו העיקרי של בקלה...

יש לציין כי לאורך כל הריצה, בקלה היה נראה ממש טוב, והייתה ניכרת עליונותו על האחרים. האם כך יהיה גם במשחקים האולימפיים באתונה? לכך נצטרך להמתין בסבלנות.

השנה היילה גבראסילאסי, אמנם, לא השתתף, אך נכח כצופה. לדעת רבים (כולל כותב שורות אלה), בקלה הוא יורשו של גבראסילאסי. בקצב התקדמות זה, תוצאה של מתחת ל- 26:22 ב-10,000 מ' לבקלה, לא נראית בשמיים.

סיכום היום שני

צפוי- (1) הניצחון של ביקילה. (2) חסרונו של פול טרגט.

בלתי צפוי- (1) תבוסת נבחרת קניה. (2) תבוסתו של קיפצ'וגה הקנייתי (מקום רביעי בלבד). (3) התברגותו של ג'ון בראון הבריטי בין 20 הראשונים.

 

הודבק ב ראשון, מרץ 21 @ 23:53:06 IST על ידי dovev
 
קישורים קשורים
· עוד בנושא סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם
· כתבות מאת dovev


הכתבות הנקראות ביותר
בנושא סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם:

מרוץ האביב ברמת השרון ע"ש גל לוינסון – 1.4.06

 
דירוג הכתבה
דירוג ממוצע: 4
הצבעות: 3


אנא דרג כתבה זו:

מעולה
טוב מאד
טוב
רגיל 
אפשרויות

 גירסה להדפסה  גירסה להדפסה

 שלח עמוד זה לחבר  שלח עמוד זה לחבר

 
נושאים קשורים

סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם

Web site powered by PHP-NukeWeb site powered by HebNukeR

כל התמונות והסמלים המסחריים אשר באתר זה שייכים לבעלייהם החוקיים. הערות המשתמש שיכות להם וצוות האתר אינו אחראי לגביהם.
כל שאר התוכן אשר נמצא באתר שייך על פי חוק לצוות האתר © 2004. מבוסס קוד פתוח תחת רשיון GNU/GPL

מנהלי האתר עושים מאמצים רבים כדי לשמור על האתר ברמה גבוהה, ומבלי לפגוע באיש.
באם ראיתם נתונים אשר נראים לכם שגויים, פוגעים, או סתם לא לעניין, אל תהססו ליצור קשר, בכתובת: [email protected]
מועדון ריצה, מועדון טריאתלון, ריצה למרחקים, ריצות ארוכות, טריאתלון, מרתון, תוכניות אימונים, אתלטיקה, אופניים, ספורט, ריצה, תזונה, בריאות, כושר, מרתונים, טריאתלונים, עזרה, הטבות לספורטאים, ישראל, Ayalot- Israeli Runners Club

Powered © 2003 by PHP-Nuke :: Hebrew Ver. HebNukeR 2.0 © 2004 by HebNukeR.org. All Rights Reserved ::
העמוד נוצר תוך: 0.053 שניות

Sapphire theme is Copyright @ 2004 by ZED28 www.tomkinson.org
תורגם לעברית על ידי www.tool-forum.vze.com