התחברות או רשום
אפשרויות באתר

כ ל ל י
· דף הבית
· פרטים על מועדון "איילות" והרשמה
· מועדון הכושר קורפוס
· לזכרו של יוסי אבני


· פורום איילות
-פורום איילות ריצה וטריאתלון
-פורום איילות אופניים
· המיוחדים!
· מחשבון הריצה המתקדם בעולם
· גלריית תמונות
· מחשבונים לריצה
· כל הכתבות (לפי נושא)
· כל הכתבות (לפי חודש)
· תחזית תחרויות 2007
· תחזית תחרויות 2008
· כל הסקרים שפורסמו
· קישורים
· שאלות נפוצות - FAQ
· 10 המאמרים הנצפים ביותר
· פינות קבועות

· תוכניות אימון
· ניתוחי ריצות מקצועיים
· ריצות ארוכות
· תזונה
· כושר ואימון
· פגיעות ספורט
· מרתון
· חדר כושר
· רפואת ספורט
· שחייה
· פינת החידריצה
· חדשות מהארץ ומהעולם
· סקירות תחרויות
· טיפים נבחרים
· חברים כותבים
· כתבו על איילות
· רצים אגדיים מהעולם
· עדכונים על איילות
· ראיונות בלעדיים
· ספורטאי החודש
· שירי ספורט

· חשבון המשתמש
· החשבון שלי(בחינם)
· הצע מאמר לאתר
· יומן אימונים אישי
· הודעות פרטיות
· רשימת חברי האתר


למורשים
· פנימי
 
סקירת מרוץ גזר 8/5/2004
סקירות תחרויות מהארץ ומהעולםמאת רובי המר (מקום 3 בתחרות)

מרוץ גזר שנערך ביום השבת של ערב ל"ג בעומר הינו אחד מאותם מרוצים המאפשרים למשתתפים בהם ליהנות מריצה תחרותית בעל רקע תפאורה מעט שונה. אזור הכינוס במרכזה של חורשת עצים, ומסלול הריצה על שבילי העפר שבשדות הסמוכים היוו, בהחלט, שינוי מרענן לכל מי שמורגל להתחרות במרכזי ערים על משטחי אספלט.

המרוץ כלל שלושה מקצים: מקצה 2 ק"מ לילדים, מקצה למרחק של 5 ק"מ (4.8 ק"מ בפועל) ו- 10 ק"מ (10.45 ק"מ בפועל).

ראשונים יצאו לדרך רצי ה-5 ק"מ שהוזנקו בשעה 9:15. כבר במהלך ריצה זו מזג האוויר החם של אותו יום החל לתת אותותיו ויכולתי רק לברך על כך שסמיכות האירוע לאירועי הליגה הבין-אגודתית של יום המחרת גרמו לי לבחור לרוץ רק 5 ק"מ בשעה יחסית מוקדמת ולא 10 ק"מ כשהשמש כבר נמצאת גבוה בשמיים.

לאחר זינוק בירידה בשדרת הדקלים הריצה נמשכה אל תוך שבילי עפר שזימנו כמה עליות (וירידות) קצרות שהצריכו מהרצים מיומנות בהחלפת הילוכים. בנקודת הסיבוב חזרה עדיין היו לפני שלושה רצים: אייל מהסוללים ירושלים והנערים יונתן כהן ממכבי אשדוד וגיא כפתורי מהפועל גליל עליון. בשלב זה אייל החליט ששלב החימום שלו הסתיים והוא החל לנתק מגע ולברוח קדימה. תוך כדי ניסיון להיצמד למובילים הצלחתי לעקוף במהרה את גיא. בק"מ האחרון לריצה היה לי ברור שאאלץ להסתפק במקום השלישי כשיונתן כבר היה במרחק בטוח מקדימה, אייל כבר נראה כנקודה רחוקה, וגם בגלל שלא היה עלי לחץ של ממש מהרצים מאחור. כל שנותר לעשות זה לסיים מתוך ניסיון לחסוך במשאבים לריצת ה- 1,500 מ' הצפויה ביום המחרת. עוד לפני הזינוק לריצת ה 10 ק"מ (פלוס) אני ודובב (שסיים רביעי כללי את ריצת ה- 5 ק"מ) התחלנו להריץ ספקולציות על גורלם של רצי ה 10 ק"מ שזינקו לתוך מזג האוויר החם ותנאי מסלול לא פשוטים. ראשונים לסיים היו שלושת הטריאתלטים האלתרמנים ושי פיפמן ומיד אחריהם הגיעו ציון נגר ויוסי ברמן, שניהם מאיילות. על פניהם של רבים ממסיימי ריצת ה- 10 ק"מ ניכר היה המחיר שגבה מהם מזג האוויר החם.


המר (מימין עם המשקפיים) בתחרות שדה אחרת- אליפות הארץ במרוצי שדה


לטעמי, בסה"כ ההפקה הייתה מאוד מרשימה, במיוחד בהתייחס לעובדה שמדובר במפעל יחסית צעיר. יחד עם זאת על המארגנים לבחון מחדש את העיתוי של המרוץ. לטעמי אין סיבה שלא להזניק את הריצות בשעות אחר הצהריים, כך שטקס הסיום ייערך כבר בשעות הערב הקרירות ולא בצהרי יום חם. כמו כן חבל שהמארגנים אפשרו כפל פרסים בניגוד לנאמר בפרסום המוקדם – דברים מעין אלו תמיד משאירים טעם רע אצל חלק מהמשתתפים שיוצאים בידיים ריקות (או בדירוג נמוך יותר בתוך השלשה הראשונה בקטגוריה) שלא בהתאמה לנתונים שמפורסמים בדף התוצאות של המרוץ.

לסיכום – אירוע יפה שמצריך עוד כמה שיפורים. המלצתי לרצים היא לבוא בשנים הבאות למרוץ גזר עם המשפחה או החברים ולנצל את ההמצאות במיקום לפיקניק כספתח למנגלים של ערב ל"ג בעמר.

התחרות מראות עיניו של מנהל האתר

אכן נוף מדהים והמסלול אתגרי כיאה למסלול שטח. אין הרבה מרוצי שטח בארץ, כך שמסלול זה היווה אטרקציה לאוהבי ריצות השטח, ובנוסף איפשר למשתתפים לבצע פיקניק בחיק הטבע (כאמור). בכל זאת, בתור אחד שידע מרוצים רבים, הייתי רוצה להציע למארגנים מספר הצעות לשנה הבאה, לבל המרוץ יילך וידעך:

- חשוב חשוב חשוב (!!) למדוד את המרחק במדויק, ואם לטעות אז לא במידה כה רבה. אם בעלון רשום 10 ק"מ, מדוע בפועל המרחק הוא 10,450 מ'? אם רשום 5 ק"מ, מדוע בפועל הוא 4,700 מ' (לבטח פחות מ-4,800 מ')? להוריד דקה בריצת 5 ק"מ הוא לא עניין של מה בכך. האם חסר היה שטח להגדיל את המרחק למרחק המלא? ממש לא. העלון פשוט היה מטעה.

- בעת תכנון של מרוץ 10 ק"מ בחודש מאי יש לקחת בחשבון שיהיה... חם. על-כן, לחלק כוסות לרצים הרצים ב- 10:00-11:00 בבוקר זה לא הכי חכם. הרי מהכוס הזו נשאר, אולי, חצי. מי שרץ ריצה זו ב- 50-60 דק' או יותר פשוט סובל.

- כפל פרסים. היות ומרוץ זה הוא, יחסית, חדש, ניתן להבין את חוסר הידיעה. כל מארגני התחרויות הותיקים כבר יודעים היום להימנע מכפל פרסים.

- רבים "טיילו" לכל אורך המשפך הצר בעת ריצת 5 הק"מ. הדבר גרם לרצים לרוץ כשיכורים בחיפוש אחר מקום לרוץ. על כן, יש להעמיד מספר אנשים שימנעו מכל אותם המטיילים לעלות.

- טכס ארוך מדי. יש להקפיד "להריץ" את הטכס.

- גודל הגביעים. תמיד הייתי ותמיד אהיה בעד ספורט לאלפים ולא לאלופים, אך כאשר ספורטאי עמל באימונים ובתחרות וזוכה בגביע, יש לצ'פרו בגביע ראוי. לא כ"כ נעים לקבל גביע בגודל קטן מכף יד.

- חלוקת גביעים לרצים הלא נכונים. היו רצים אשר קיבלו גביעים לא להם. חשוב מאוד להקפיד על כך.

לסיכום,
בתור חסיד ריצות ותחרויות השטח, חשוב לי מאוד שתחרות זו תמריא שחקים, אך יש לקחת דברים רבים ברצינות ולראות כיצד ניתן לתקנם. דרך טובה לעשות זאת היא להיוועץ במארגני תחרויות ותיקים, אשר בעצמם התחרו פעמים רבות והפיקו כבר תחרויות, הרי אין חכם מבעל ניסיון.
דוגמא טובה למרוץ שטח בעל מסלול מדוד ונוח הוא מרוץ גליל-ים. מרוץ זה נמצא במרכז הארץ (הרצליה) ומאורגן כהלכה כבר למעלה מ-20 שנה. ניתן לקחת דוגמא ממרוץ זה המשדרג את עצמו בכל פעם, כמו גם בשנה הבאה (בין השאר מקצים של 5,10 ק"מ, כיבוד רב ומזג אוויר נוח).

פגרה מוצלחת לכולם, נתראה במרוץ גלעד (או לפני...).
הודבק ב שלישי, מאי 11 @ 23:26:04 IDT על ידי dovev
 
קישורים קשורים
· עוד בנושא סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם
· כתבות מאת dovev


הכתבות הנקראות ביותר
בנושא סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם:

מרוץ האביב ברמת השרון ע"ש גל לוינסון – 1.4.06

 
דירוג הכתבה
דירוג ממוצע: 3.33
הצבעות: 3


אנא דרג כתבה זו:

מעולה
טוב מאד
טוב
רגיל 
אפשרויות

 גירסה להדפסה  גירסה להדפסה

 שלח עמוד זה לחבר  שלח עמוד זה לחבר

 
נושאים קשורים

סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם

Web site powered by PHP-NukeWeb site powered by HebNukeR

כל התמונות והסמלים המסחריים אשר באתר זה שייכים לבעלייהם החוקיים. הערות המשתמש שיכות להם וצוות האתר אינו אחראי לגביהם.
כל שאר התוכן אשר נמצא באתר שייך על פי חוק לצוות האתר © 2004. מבוסס קוד פתוח תחת רשיון GNU/GPL

מנהלי האתר עושים מאמצים רבים כדי לשמור על האתר ברמה גבוהה, ומבלי לפגוע באיש.
באם ראיתם נתונים אשר נראים לכם שגויים, פוגעים, או סתם לא לעניין, אל תהססו ליצור קשר, בכתובת: [email protected]
מועדון ריצה, מועדון טריאתלון, ריצה למרחקים, ריצות ארוכות, טריאתלון, מרתון, תוכניות אימונים, אתלטיקה, אופניים, ספורט, ריצה, תזונה, בריאות, כושר, מרתונים, טריאתלונים, עזרה, הטבות לספורטאים, ישראל, Ayalot- Israeli Runners Club

Powered © 2003 by PHP-Nuke :: Hebrew Ver. HebNukeR 2.0 © 2004 by HebNukeR.org. All Rights Reserved ::
העמוד נוצר תוך: 0.069 שניות

Sapphire theme is Copyright @ 2004 by ZED28 www.tomkinson.org
תורגם לעברית על ידי www.tool-forum.vze.com