התחברות או רשום
אפשרויות באתר

כ ל ל י
· דף הבית
· פרטים על מועדון "איילות" והרשמה


· פורום איילות
כניסה לפורום
· המיוחדים!
· גלריית תמונות גדולה
· מחשבונים לריצה
· כל הכתבות (לפי נושא)
· כל הכתבות (לפי חודש)
· תחזית תחרויות 2006
· תחזית תחרויות 2007
· כל הסקרים שפורסמו
· קישורים
· שאלות נפוצות - FAQ
· 10 המאמרים הנצפים ביותר
· פינות קבועות

· תוכניות אימון
· ניתוחי ריצות מקצועיים
· ריצות ארוכות
· תזונה
· כושר ואימון
· פגיעות ספורט
· מרתון
· חדר כושר
· טריאתלון
· שחייה
· פינת החידריצה
· אתונה 2004
· חדשות מהארץ ומהעולם
· סקירות תחרויות
· טיפים נבחרים
· חברים כותבים
· כתבו על איילות
· רצים אגדיים מהעולם
· עדכונים על איילות
· ראיונות בלעדיים
· שירֶי ספורט

· חשבון המשתמש
· החשבון שלי(בחינם)
· הצע מאמר לאתר
· יומן אימונים אישי
· הודעות פרטיות
· רשימת חברי האתר


למורשים
· פנימי
 
מי פירסט איירונמן- גולן אוליאל
טריאתלוניםמאת גולן אוליאל

כשאתה הולך לכתוב על חווית האיירונמן הראשונה שלך, קשה מאוד לצמצם אך ורק למימד התחרות. אחרי קבלת ההחלטה (רק על תהליך זה ניתן לכתוב סיפור חיים) וביצוע שעות אימון רבות כל כך, מעמד התחרות הוא באמת רק קצה קרחון ענק שלצערי קצרה היריעה מלהרחיב. מה גם שסביר להניח שלא יעניין את רוב הקוראים, אז לשמחתכם או שלא, אגש לסיקור האיירונמן הראשון שלי.

קבלת ההחלטה

זאת נעשתה, למעשה, שנים אחורה. כבר בטריאתלון הראשון שלי אמרתי- בגיל 30 איירונמן. במישור הפרקטי יותר, למעשה, ההחלטה על המקום נגזרה מתאריך, מיקום וכמובן עלויות. ב- 11/03 נתקבלה החלטה: איירונמן אוסטריה- יום א', 4.7.04. רציתי תקופת הכנה ארוכה מבלי לחצים, לנסות להתמקד רק בזה מהלי להתפזר יותר מדי לעונת התחרויות.

מעבר להכנות ה"מבצעיות" ישנם עניינים לוגיסטיים שיש לדאוג להם, כגון: שינוע של האופניים, מלון, הרשמה ועוד. בכל אלו טיפל באדיקות מר יואב קמין, חברי לאימונים ואיש ברזל מכובד ביותר.

הגענו לאוסטריה

הגענו לאוסטריה כ-5 ימים לפני מועד התחרות ע"מ להתאקלם למקום ולחזור לסבב שינה נוח, אפילו שאין פער זמנים. הפתיחה הרשמית של התחרות הייתה יום ה', 1.7.04. מגיעים ל- Ironman City, מקבלים שקית משתתף והכל נעשה בסדר מופתי ומדהים. חשוב לציים שמדובר בתחרות הכוללת 2,100 משתתפים. מרגע קבלת שקית המשתתף מקבלים צמיד כתום שעליו כתוב “Athlete" לצד מספר הברזל שלך. מרגע זה כל ההתייחסות אליך לכל מקום שתפנה, היא התייחסות של הערצה והערכה. ממש מדהים לראות את הכבוד שמקבלים ספורטאים- ההתייחסות שונה לגמרי ממה שאנו, העם הנבחר, רגילים לקבל בארץ הקודש.

לאחר יומיים נוספים של הכנות וסידורים אחרונים, חיזוקים וכו', מגיע ערב התחרות. שעת ההשקמה נקבעה ל- 04:00, כאשר ב- 05:00 אמורה לאסוף אותנו מונית. הגענו לשטח ההחלפה בשעה 05:20. וידאנו שהכל בסדר עם האופניים שעברו את הלילה בשטח ההחלפה (מפקידים אותם יום קודם), בקבוקי שתייה למקומם באופניים ו... לקו הזינוק.


אימון שחייה באוסטריה לפני התחרות. לפי הסדר מימין לשמאל: עופר פוזנר, אביב לאופר, צביקה פישמן, דיויד ארבל.


על קו הזינוק

2,100 . זהו, כאמור, מספר המשתתפים. אני, שעד אותו היום השתתפתי אך ורק בתחרויות על אדמת הקודש, לא כ"כ רגיל לזינוקים כאלו. הסדר על קו הזינוק הוא מדהים: יש טווחי זמן שעומדים ביניהם כדי להקל על הדחיפות בזמן הזינוק, אך עדיין הלחץ שלזנק עם עוד למעלה מ-2,000 איש, איך לומר... לא קסם לי במיוחד.

השעה 06:50. מותירים למשתתפים להגיע לקו הזינוק. אף אחד אינו דוחף בכדי לתפוז מקום. הכרוז מכריז בדייקנות על כל דקה שעוברת, מה שלא מעביר את הזמן "יותר מדי". בתור אחד שמפחד מזינוקים המוניים חיפשתי את המקום הגליל ביותר שהוא ממש בצד, ולהפתעתי פגשתי עוד ישראלי מוכר העונה לשם רן שילון. לאחר איחולי הצלחה הדדיים, מנסים להתרכז בזינוק. דקה לזינוק... רעש אדיר של עידוד... 10 שניות לזינוק ו... איירונמן אוסטריה יוצא לדרך. נכנסים למים, בתחילה מנסים למצוא נקודות מתות ומתחילים לשחות בהתחלה התרגשות היפרונטילציה קלה. כמה דקות של שחיית חזה ונכנסים לקצב. החלטתי לשחות הכי קל שאפשר, כאשר המטרה היא לא לצאת עייף מהמים. כמובן שבתחרות כזו, חשיבות השחייה היא מינימלית. ההתמצאות במים נעשתה על-פי הנחשול האדיר שנוצר.

2,000 מ' ראשונים עברו, יצאנו מהמים ללופ השני של ה- 1,800 מ'. בזמן היציאה ללופ השני עוברים דרך קהל אדיר של מעודדים. אלה מעודדים כאילו כל אחד ואחד הוא גיבור מקומי, מה שמעלה חיוך רחב מאוד ונותן פרץ של אנרגיה להמשך השחייה. העידוד העז של הנוכחים, אגב, הוא משהו שאפיין את כל מהלך התחרות. בכל אופן, נכנסים למים לעוד 1,800 מ', כאשר ה-800 מ' האחרונים בתעלה אשר חוצה את כל העיר קלגנפורט. רק השד יודע מה עובר במים אלו, אך מנסים להתעלם מזה. השחייה היא חוויה בפני עצמה. לאורך כל התעלה ישנם מעודדים, כך שבכל נשימה אתה זוכה לעידוד עז. מרימים את הראש לנשימה ומרחוק השלט המכריז "3.8 KM", מה שאומר שהשחייה מתקרבת לקיצה. הגעה לסוף ושם ישנם מתנדבים המושים אותך מהמים היישר לשטח ההחלפה.

1T

לוקחים את שקית האופניים (הופקדה גם כן יום קודם) ונכנסים לאוהל. כמובן שנקודת המוצא שלי הייתה שאין מה למהר בהחלפות. כמו-כן באוהל ישנם מתנדבים אשר כל תפקידם בחיים הוא לאסוף את כל מה שאתה משיל מעליך, ולהוציא מהשקית את בגדי הרכיבה.

יציאה לרכיבה. כבר בק"מ הראשון ניתן לראות "חללים" למיניהם, כאלו שנשבר להם גלגל וכו'. המחשבה הראשונה העוברת היא "רק שלי זה לא יקרה". מסלול הרכיבה הוא הקפה בת 60 ק"מ אשר יש לבצעה 3 פעמים. ההקפה כוללת 2 עליות לא קשות במיוחד, אך יש לבצע זאת 3 פעמים, כך שזה לא הופך את העניין לקל יותר...

המסלול מסומן היטב ומדהים ביופיו. נופים ציוריים לכל אורך הדרך, עידוד בשפע, בעלייה האחרונה עומד D.J ומכריז בוקר טוב לכל אחת ואחד. כל 15 ק"מ ישנה תחנת שתייה ואוכל, כך שיש מספיק לכולם. ההקפה מאוד מגוונת: סיבובים בתוך עיירות קטנות ולעיתים נראה כי הדבר מזכיר צפייה בטור (שבא עלינו לטובה). אין אף רגע משמעם על המסלול: עידוד לכל אורך הדרך, ונראה כי התחרות היא בילוי יום א' של המקומיים השותים בירה וממנגלים תוך כדי עידוד אדיר. המסלול נחשב, יחסית, למהיר, ולכן משנה לשנה משתתפים יותר, ואף מקצוענים יותר מגיעים- גורם אשר מושך גם יותר קהל.

סיימתי את מסלול הרכיבה לאחר 2 פנצ'רים. בנסיבות רגילות סביר להניח שהייתי מאוד מדוכא מזה, אך כאן אין סיכוי- כל התפאורה מסביב פשוט כל כך הדהימה, כך שזה מתגמד ולא נותן לך לשקוע.

T2

ירידה מהאופניים והלאה לשטח ולאוהל ההחלפה. שם, באותו הנוהל של ההחלפה הראשונה, לוקחים את שקית הריצה ומתנדב... וההחלפה בתוך האוהל. יוצאים לריצה. עכשיו נשאר לרוץ מרתון, 42,192 מ'. המחשבה הראונה שעברה לי היא מרתון טבריה, 2003. איפהשהו שאלתי את עצמי: "קיבינימט, מרתון זה קשה, אז איך רצים אחרי 180 ק"מ אופניים את הדבר הזה?"

ריצה, שהיא יחסית החלק החזק שלי, הייתה לעקב אכילס שלי בתחרות הזו. מסלול הריצה הוא שטוח לגמרי, מסומן היטב ותחנות חלוקה לכל אורכו. המארגנים בנו אותו כך שעוברים אותו 5 פעמים. השטח היה רווי במעודדים, ובלל לכל אורך הריצה פשוט לא נותנים לך להישבר.

סיימתי את הריצה בקושי... אבל סיימתי הודות לבחור בשם פיטר מדנמרק, אשר בשלב מסוים מצאנו את עצמנו באותה סירה- שפוכים לחלוטין ומדשדשים. לאחר היכרות קצרה עימו, החלטנו לסיים את הריצה הזו ביחד. אכן זה עזר ורצנו יחד לכל אורך כל 10 הקילומטרים הנותרים.

חווית הריצה הייתה לי קשה ביותר. היו רגעים שהזכירו לי מסעות אפופים בצבא, אך משהו בתחרות זו לא נותן לך להישבר. אנו מגיעים לקילומטר ה-40, וכאן אנו "מגבירים", או לפחות מנסים להגביר את הקצב. העידוד מדהים- 192 מ' לסיום עולים על שטיח אדום, ההתרגשות אדירה וכל הכאב נשכח כאילו שעה אחרוה לא היינו בגיהנום של עצמנו. אני נותן לחברי הדני לחצות את קו הסיום, נכנס לשער עם חיוך רחב על הפנים. זהו, 11:55 שע', מאוכזב מאוד מהתוצאה, אך מלא אושר על כך שסיימתי את האיירונמן הראשון שלי. כל הרגשת הכאב כאילו לא הייתה, עברה לה.


ובהרכב גדול יותר מימין לשמאל: צביקה פישמן, עופר פוזנר, אביב לאופר, דיויד ארבל, רן שילון, דודו רוזנברג, דני שחור


לסיכום

איירונמן אוסטריה האו חוויה מסהימה. אני באופן אישי ממליץ בחום לכל אחד שחושב או חשב על לעשות או לא... לעשות! איירונמן הוא אינו על ספליטים וזמנים כפי שאמרה לי אחת מספורטאיות העילית בתחרות: "אם אינך אוהב את זה, אתה לא שורד את זה. אם אתה מחפש שפליטים, תשכח מזה". כמה שהיא צדקה.

עוד נקודה קטנה לסיום

ברצוני להודות למאמני, זאב לביא (וילי), על ההשקעה והליווי לאורך כל הדרך. תודה רבה, coach.

כמו-כן ארצה להזכיר כי באוסטריה, 2004, השתתפו כ-18 ישראלים וכולם השיגו תוצאות מדהימות: דיויד ארבל, יוחאי הס, אשר קופר, רן שילון, ירדן דנקנר, דודו רוזנברג, נתי שקד, דני שחור, צביקה פישמן, דלית שיף, גיא בק, מאיר מכלן, עופר פוזנר, דורון מאיר.

תודה מיוחדת לחברי לאימונים, מר יואב קמין. תודה לכולם על חוויה מ ד ה י מ ה.

הודבק ב שישי, יולי 16 @ 20:55:19 IDT על ידי dovevm
 
קישורים קשורים
· עוד בנושא טריאתלונים
· כתבות מאת dovevm


הכתבות הנקראות ביותר
בנושא טריאתלונים:

טריאתלון אילת 2004 – סיכום

 
דירוג הכתבה
דירוג ממוצע: 5
הצבעות: 5


אנא דרג כתבה זו:

מעולה
טוב מאד
טוב
רגיל 
אפשרויות

 גירסה להדפסה  גירסה להדפסה

 שלח עמוד זה לחבר  שלח עמוד זה לחבר

 
נושאים קשורים

חברים כותביםטריאתלונים

Web site powered by PHP-NukeWeb site powered by HebNukeR

כל התמונות והסמלים המסחריים אשר באתר זה שייכים לבעלייהם החוקיים. הערות המשתמש שיכות להם וצוות האתר אינו אחראי לגביהם.
כל שאר התוכן אשר נמצא באתר שייך על פי חוק לצוות האתר © 2004. מבוסס קוד פתוח תחת רשיון GNU/GPL

מנהלי האתר עושים מאמצים רבים כדי לשמור על האתר ברמה גבוהה, ומבלי לפגוע באיש.
באם ראיתם נתונים אשר נראים לכם שגויים, פוגעים, או סתם לא לעניין, אל תהססו ליצור קשר, בכתובת: [email protected]
מועדון ריצה, מועדון טריאתלון, ריצה למרחקים, ריצות ארוכות, טריאתלון, מרתון, תוכניות אימונים, אתלטיקה, אופניים, ספורט, ריצה, תזונה, בריאות, כושר, מרתונים, טריאתלונים, עזרה, הטבות לספורטאים, ישראל, Ayalot- Israeli Runners Club

Powered © 2003 by PHP-Nuke :: Hebrew Ver. HebNukeR 2.0 © 2004 by HebNukeR.org. All Rights Reserved ::
העמוד נוצר תוך: 0.107 שניות

Sapphire theme is Copyright @ 2004 by ZED28 www.tomkinson.org
תורגם לעברית על ידי www.tool-forum.vze.com