התחברות או רשום
אפשרויות באתר

כ ל ל י
· דף הבית
· פרטים על מועדון "איילות" והרשמה
· מועדון הכושר קורפוס
· לזכרו של יוסי אבני


· פורום איילות
-פורום איילות ריצה וטריאתלון
-פורום איילות אופניים
· המיוחדים!
· מחשבון הריצה המתקדם בעולם
· גלריית תמונות
· מחשבונים לריצה
· כל הכתבות (לפי נושא)
· כל הכתבות (לפי חודש)
· תחזית תחרויות 2007
· תחזית תחרויות 2008
· כל הסקרים שפורסמו
· קישורים
· שאלות נפוצות - FAQ
· 10 המאמרים הנצפים ביותר
· פינות קבועות

· תוכניות אימון
· ניתוחי ריצות מקצועיים
· ריצות ארוכות
· תזונה
· כושר ואימון
· פגיעות ספורט
· מרתון
· חדר כושר
· רפואת ספורט
· שחייה
· פינת החידריצה
· חדשות מהארץ ומהעולם
· סקירות תחרויות
· טיפים נבחרים
· חברים כותבים
· כתבו על איילות
· רצים אגדיים מהעולם
· עדכונים על איילות
· ראיונות בלעדיים
· ספורטאי החודש
· שירי ספורט

· חשבון המשתמש
· החשבון שלי(בחינם)
· הצע מאמר לאתר
· יומן אימונים אישי
· הודעות פרטיות
· רשימת חברי האתר


למורשים
· פנימי
 
סקירת דואתלון ע''ש ניר-פורז ברמת השרון, 16.10.04
סקירות תחרויות מהארץ ומהעולםמאת דובב מזור


אתם בוודאי רגילים לכך שסקירות התחרויות מתבצעות על-ידי אחד המשתתפים, ומתפלאים מדוע הפעם אני זה אשר סוקר את התחרות. הסיבה לכך היא שהפעם הרשיתי לעצמי לסקור את התחרות בעיר בה גדלתי, המהווה גם את אחת התחרויות האהובות עליי.

דואתלון זה, הינו הדואתלון הראשון שנטלתי בו חלק. היה זה לפני כ-8 שנים כאשר חבר ילדות שלי ואני לקחנו החלטה משותפת ליטול חלק בתחרות יפהפייה זו. אז, כמדומני, לא היה מקצה שטח ומקצה ריצה בטח שלא היה. וכך באנו שנינו עם אופני הרים "מצ'וקמקות" לתחרות דואתלון הכביש. את הריצה הראשונה עברנו בשלום, בייחוד אני שהגעתי מאומן. מה שלא ידענו, הוא שרכיבה על אופניים יכולה להתבצע גם ב"רוורס": מהרגע שעלינו על האופניים (כל אחד לחוד) הרגשנו שאנו רוכבים ברוורס. כמות האנשים שעקפו אותנו הייתה עצומה, ובקלות שהם פידלו... אותו זה לא כל-כך עניין כי ממילא זו הייתה התחרות הראשונה (ונכון לעכשיו גם האחרונה) בה הוא השתתף, ואילו אני הבנתי כי כמו בכל תחום אשר רוצים להצליח בו, גם פה צריכים להיות רציניים.

חגי הכריש
חגי פגירסקי, יו"ר איגוד הטריאתלון, מפגין תושייה בעת שמסייע לבחור עם אופניו לפני התחרות

משנה ראשונה זו, בה נטלתי לראשונה חלק בדואתלון, בכל שנה אני עושה את מירב המאמצים להשתתף בתחרות. פעם זה היה בדואתלון כביש, אח"כ עברתי לדואתלון שטח והשנה, לראשונה נטלתי חלק בריצת 10 ק"מ במסגרת תחרות דואתלון (או טריאתלון). מה שבטוח שאם לא היה מקצה הריצה, עדיין הייתי משתתף בדואתלון השטח, ואם לא אז בדואתלון הכביש. עדיין לא החלטתי מה כל-כך מושך אותי בתחרות זו, ולמה אני כל-כך אוהב להשתתף בה. אני מניח כי לכך יש מספר סיבות, ביניהן ארגון מופתי אשר לו תורמים בין השאר (ויסלחו לי שאני לא מזכיר את כל הנוגעים בדבר) צה"ל, קאנטרי רמת השרון, איגוד הטריאתלון, משפחת פורז, מחלקת הספורט בעיריית רמה"ש. כמובן שאם התחרות היא בעיר הולדתי, זה כבר מוסיף. לא סתם מרוץ רמה"ש המתקיים באפריל, גם מהווה את אחד המרוצים האהובים עליי (אם לא האהוב ביותר).

דבורה בליי ויובל חץ מאיילות
דבורה בליי ויובל חץ, דובר איגוד הטריאתלון, מאיילות, מביעים את חיבתם אחד לשנייה

ולתחרות עצמה אשר התקיימה היום

התחרות היום היוותה דוגמא טובה, כיצד תחרות משתדרגת, מתייעלת, מפיקה לקחים משנה לשנה והופכת עצמה לאחת התחרויות הנחשבות ביותר בארץ. השנה התחרות התעלתה על עצמה והגיעה למספר שיא של כ-900 משתתפים בסך כל המקצים. זוהי כמות יוצאת מן הכלל בכל קנה מידה של תחרות ריצה/רכיבה/טריאתלון/דואתלון. 900 אנשים החליטו ליטול חלק בתחרות זו. זה אומר הרבה. כל האירוע הוא יפהפה ומאורגן כהלכה (ובמרכז- אין מה לעשות, זה מוסיף), ולכן מושך משתתפים כה רבים.

החיים היפים פרדסיה באיילות
"החיים היפים פרדסיה" תופסים שלווה אחרי התחרות

היו כאלה אשר אמרו כי היו "פאשלות" רבות, ביניהן: מרחק אופניים (ואולי אף ריצה) לא מדוד לחלוטין, בעיות הכוונה, בעיות בשטח ההחלפה, עיכוב של שעה(!!) בטכס הסיום ועוד. מקומות לשיפור תמיד היו ותמיד יהיו, אך ארצה להתייחס לדברים החיוביים, שכן אם בשורה התחתונה נשים על הכף את הדברים החיוביים לצד הדברים השליליים, אין לי כל ספק שהחיוביים יעלו פי עשרות מונים על השליליים. בכך אני מתכוון למתנדבים רבים שסייעו, דוכני המכירה עם המבצעים המיוחדים ביום התחרות, שפע האוכל והשתייה, השירותים השונים של קאנטרי רמת השרון ללא כל תשלום (באדיבות חגי פגירסקי יו"ר איגוד הטריאתלון), הפרסים האיכותיים למנצחים בקטגוריות השונות, מכנסי הריצה האיכותיים לכל משתתף ועוד. רק ארצה לציין שאם יש לרשות המארגנים מתנדבים כה רבים, יהיה חכם להעמידם בנקודות סיבוב, אשר רבים התבלבלו בהן וכתוצאה כיסו מרחק רב יותר מכפי שצריך.

דוכן Saucony המלווה תחרויות רבות בכל קצוות הארץ
דוכן Saucony המלווה תחרויות רבות בכל רחבי הארץ

בהזדמנות זו הייתי רוצה לפנות אל כלל ציבור המשתתפים בתחרויות בארץ:
לא בכדי הרשמה ביום התחרות (בכל תחרות) עולה יותר, ולעיתים אף הרבה יותר. לא בכדי, בתחרויות בין-לאומיות יש להירשם חצי שנה לפני. המארגנים בארץ לא מעלים את מחיר ההרשמה ביום התחרות בכדי "לעשות עליכם קופה". הסיבה היחידה היא לגרום לכם להירשם בהרשמה המוקדמת. רישום ביום התחרות יוצר עומס, אשר במקרים מסוימים עלול להוביל לאיחור בהזנקות ומכאן גם לטכס הסיום. הרי ממילא יש מספיק עומס ביום התחרות, הכולל חלוקת מאות שקיות משתתף לכל המתחרים. אנא, גם אינכם סובלים מבעיות כספיות, הקפידו להירשם בהרשמה המוקדמת המסתיימת בדרך כלל כיומיים לפני התחרות. על-ידי כך כולנו נהנה מתחרויות איכותיות יותר. יצא לי לשמוע אנשים הטוענים כי במרתון ברלין השתתפו למעלה מ-30,000 משתתפים והזינוק התקיים בדיוק בשעה שנקבעה. אז נכון שיש לנו הרבה מה ללמוד מהח'ברה בחו"ל, אך בל נשכח כי לברלין נרשמים חודשים לפני ואת שקית המשתתף מקבלים יום לפני.

אחת החברות באגודת איילות
אחת מחברות איילות בתום התחרות בדרך "לתפוס צבע" ברחבי הקאנטרי

ותשואות למנצחים

כמובן שתשואות מגיעות לכל משתתף ומשתתפת בכל מקצה ובכל תוצאה. אם תשאלו אותי, אלה אשר מגיעים אחרונים, הם אלה המנצחים האמיתיים, אשר מתאמצים וסובלים יותר מכולם. כל הכבוד לכולם!
ארצה להתייחס לשניים מהכוכבים הרבים של איילות: אפתח בכריש הכרישים ה"מאכיל אבק" את כל מתחריו, אשר שרף את המסלול כהרגלו, הלא הוא יונתן מלכא מאיילות. מלכא, אחד הטריאתלטים הצעירים הכישרוניים והמבטיחים ביותר הראה את הגב למתחריו וסיים ראשון במקצה הספרינט. מלכא הוא אחת התקוות של הטריאתלון במדינת ישאל ואגודת איילות גאה בכך שספורטאי ברמה כה גבוה מייצגה בתחרויות בארץ ובעולם (השנה נטל חלק באליפות העולם ובאליפות אירופה בטריאתלון).

יונתן מלכא מאיילות
יונתן מלכא (באמצע) מאיילות, אחד הספורטאים המבטיחים של מדינת ישראל

צביקה פישמן מוותיקי אגודת איילות, אשר בעוד כחודש ימלאו לו חמישים שנה הגיע 6 (!!!) כללי וכרגיל ראשון בקטגוריה. לשטח ההחלפה הגיע פישמן רביעי, אך השתהות יתר גרמה לו לאבד ממיקומו. ברשותכם מספר מילים על פישמן: השתתף ב-40 מרתונים בארץ ובחו"ל. בגיל 42 קבע את שיאו האישי בריצת מרתון: 2:41:58 שע'. הקים וארגן מרוצים רבים, ביניהם מרוץ כפר-סבא הוותיק. לאחרונה נטל חלק בתחרות איש הברזל באוסטריה. מי אמר שאי-אפשר להשתבח עם הגיל?

ליאור אילני מאיילות, כרגיל זוכה
ליאור אילני, מאיילות, מקבלת את הגביע מראש עיריית רמת השרון, יצחק רוכברגר

ספורטאים רבים נוספים של איילות התברגו, כרגיל, בקטגוריות השונות בשלושת המקומות הראשונים, ביניהם: יותם שחורי, דיויד ארבל, ליאור אילני (הצעירה המהווה את דור ההמשך של איילות), אבנר שמרון, זאב נוה, רותם כהן, איב כהן, דבורה בליי, איתמר גרינברג, צבי קניג, דנה מורן (ש"כאילו" לא מתאמנת), ברכה שטיינברג, ראובן פינקל ועוד רבים. יסלחו לי כל אותם אשר לא הזכרתי, משום שקצרה היריעה מלהעלות על הכתוב את כווולם.

יותם שחורי מאיילות
יותם שחורי מאיילות זוכה במקום הראשון בקטגוריה

שתהיה שנת בריאות והישגים בכל (בייחוד בטריאתלון אילת/ מרתון טבריה),
דובב

תמונות מהתחרות מופיעות באתר הטריאתלון המושקע www.tan.co.il

הודבק ב שבת, אוקטובר 16 @ 19:52:59 IST על ידי dovevm
 
קישורים קשורים
· עוד בנושא סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם
· כתבות מאת dovevm


הכתבות הנקראות ביותר
בנושא סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם:

מרוץ האביב ברמת השרון ע"ש גל לוינסון – 1.4.06

 
דירוג הכתבה
דירוג ממוצע: 5
הצבעות: 1


אנא דרג כתבה זו:

מעולה
טוב מאד
טוב
רגיל 
אפשרויות

 גירסה להדפסה  גירסה להדפסה

 שלח עמוד זה לחבר  שלח עמוד זה לחבר

 
נושאים קשורים

סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם

Web site powered by PHP-NukeWeb site powered by HebNukeR

כל התמונות והסמלים המסחריים אשר באתר זה שייכים לבעלייהם החוקיים. הערות המשתמש שיכות להם וצוות האתר אינו אחראי לגביהם.
כל שאר התוכן אשר נמצא באתר שייך על פי חוק לצוות האתר © 2004. מבוסס קוד פתוח תחת רשיון GNU/GPL

מנהלי האתר עושים מאמצים רבים כדי לשמור על האתר ברמה גבוהה, ומבלי לפגוע באיש.
באם ראיתם נתונים אשר נראים לכם שגויים, פוגעים, או סתם לא לעניין, אל תהססו ליצור קשר, בכתובת: [email protected]
מועדון ריצה, מועדון טריאתלון, ריצה למרחקים, ריצות ארוכות, טריאתלון, מרתון, תוכניות אימונים, אתלטיקה, אופניים, ספורט, ריצה, תזונה, בריאות, כושר, מרתונים, טריאתלונים, עזרה, הטבות לספורטאים, ישראל, Ayalot- Israeli Runners Club

Powered © 2003 by PHP-Nuke :: Hebrew Ver. HebNukeR 2.0 © 2004 by HebNukeR.org. All Rights Reserved ::
העמוד נוצר תוך: 0.053 שניות

Sapphire theme is Copyright @ 2004 by ZED28 www.tomkinson.org
תורגם לעברית על ידי www.tool-forum.vze.com