התחברות או רשום
אפשרויות באתר

כ ל ל י
· דף הבית
· פרטים על מועדון "איילות" והרשמה


· פורום איילות
כניסה לפורום
· המיוחדים!
· גלריית תמונות גדולה
· מחשבונים לריצה
· כל הכתבות (לפי נושא)
· כל הכתבות (לפי חודש)
· תחזית תחרויות 2006
· תחזית תחרויות 2007
· כל הסקרים שפורסמו
· קישורים
· שאלות נפוצות - FAQ
· 10 המאמרים הנצפים ביותר
· פינות קבועות

· תוכניות אימון
· ניתוחי ריצות מקצועיים
· ריצות ארוכות
· תזונה
· כושר ואימון
· פגיעות ספורט
· מרתון
· חדר כושר
· טריאתלון
· שחייה
· פינת החידריצה
· אתונה 2004
· חדשות מהארץ ומהעולם
· סקירות תחרויות
· טיפים נבחרים
· חברים כותבים
· כתבו על איילות
· רצים אגדיים מהעולם
· עדכונים על איילות
· ראיונות בלעדיים
· שירֶי ספורט

· חשבון המשתמש
· החשבון שלי(בחינם)
· הצע מאמר לאתר
· יומן אימונים אישי
· הודעות פרטיות
· רשימת חברי האתר


למורשים
· פנימי
 
אין לי ארץ אחרת/ איתי מגידי
חברים כותביםמאת איתי מגידי

איתי מגידי, אלוף ושיאן ישראל ב-3000 מכשולים (8:34.12 ד') והשיאן הלאומי ב-1500 מ' (3:41.73 ד'), מעביר לנו את רשמיו מאוניברסיטת קלמסון בארה"ב. לימודים באמצעות מלגה הפכה להיות האפשרות היחידה לספורטאים ישראלים להמשיך ללמוד ולפתח קריירה ספורטיבית מקצועית במקביל.

החלום שלי ללמוד בקולג' בארה"ב החל להירקם בראשי בגיל 17, לאחר שאיליה בר זאב, המאמן שלי, הבהיר לי בשיחה את הפוטנציאל הטמון בי כרץ ואת התנאים למימושו. אז הבנתי שריצה אצלי היא יותר מתחביב ועלי לעשות הכל ולנסות למצות את הפוטנציאל שבי. לאחר שחרורי מצה"ל רציתי לשלב לימודים עם אימונים ברמה גבוהה. בארץ האפשרויות מוגבלות לכך, ולכן פניתי לחפש מקום מתאים מעבר לים.

בתור רץ מכשולים ברמה יחסית גבוהה, הייתי מצרך מבוקש בליגת הקולג'ים, ההיצע שעמד לרשותי היה די מרשים. מתוך כ-40 אוניברסיטאות להן שלחתי מכתב מפורט אודותיי, רק מוסד אחד התעלם- אוניברסיטת סטנפורד. מאוחר יותר התברר לי שבאוניברסיטה זו נוקטים בגישה פטריוטית ומחלקים מלגות ספורט לספורטאים אמריקאיים בלבד. שלב המיון, מתוך המבחר שעמד לרשותי, לא היה קל ורק ביקור של 10 ימים בארה"ב עזר לי במלאכה.

בתור רץ ארוכות ממדינה חמה כמו ישראל כל מקום צפוני הורד מהרשימה. כמו כן, ערים גדולות שבהן שוכן הקולג' בכרך הגדול, והאתלטים רצים ברחובות סואנים או בתוך אולמות, ירדו מעל הפרק.

היבט חשוב נוסף היה מקום עם גובה. אימון בתנאי גובה נותן יתרון לרצי ארוכות שגופם מייצר יותר כדוריות דם , אך התברר שרוב האוניברסיטאות הממוקמות בגובה מהוות בעיה מבחינת מזג-האוויר. בסופו של דבר אוניברסיטת קלמסון שבדרום-קרוליינה נבחרה כמקום שבו אבלה ארבע שנים מחיי.

האוניברסיטה שוכנת בעיירה של 17,000 תושבים וממוקמת באקלים דומה לאקלים הישראלי, עמדה ברוב הדרישות. חסרונות כמו היעדר קהילה יהודית גדולה או תנאי גובה נלקחו בחשבון. כמו כן, המלצה חמה מדב קרמר ויחזקאל חליפה, בוגרי האוניברסיטה בסוף שנות השמונים, נתנה לי גיבוי בהחלטתי.

ציפיותיי היו להמשיך להתפתח בתוכנית רב-שנתית תחת הדרכתו של איליה בר זאב, תנאי שהוצג בשיחה ראשונית עם כל מאמן בקולג' והוסכם. בתור רץ למרחקים ארוכים, ביצוע תוכנית בשלט רחוק הוא אפשרי, אך לאתלטים רבים, בעיקר במקצועות טכניים כמו קפיצה במוט. הימצאותו של המאמן באימון היא הכרחית ולפי התרשמותי הידע של המאמנים האמריקאיים בהרבה אוניברסיטאות לוקה בחסר לעומת אלו המאמנים בישראל. מציאת מאמן טוב היא שיקול שאתלט חייב לברר לעומק אם הוא מצפה להתקדם בשנות הקולג' ולא להיתקע באותה רמה או לסגת בתוצאות, דבר שקורה לרבים מהאתלטים.

ציוד ומתקנים, לעומת זאת, זמינים לרשות האתלטים, וברמה גבוהה ביותר .בתוך רוב האוניברסיטאות, אם לא בכולן, קיים קומפלקס שכולל אצטדיונים, חדרי כושר, בריכות, חדרי טיפולים, חדרי הלבשה עם תאים אישיים שעומדים לרשות האתלטים, מקצועי ביותר. כמו כן רמת המשתתפים בתחרויות גבוהה וכל תחרות היא אתגר חדש.

השילוב של הלימודים והאימונים מתואם ואין מצב בו אתלט מוענש על פספוס של יחידת לימוד או מבחן עקב תחרות, כמו שקורה לא פעם בארץ לאתלטים, המנסים לשלב ספורט ולימודים.

קשיי שפה היו לי בתחילת הדרך אך עם התמדה הפער הצטמצם במהירות שלא תיאמן. הריחוק מהארץ אינו קל. משפחה, חברים, אוכל, תוכניות טלוויזיה ועוד, הופכים למותרות של פעם, פעמיים בשנה בחופשות הסמסטר.

בסיכומו של דבר, חלום הקולג'ים אינו ורוד כמו שהוא נראה לעיתים למתבונן מהצד. ההכנה צריכה להיות מדוקדקת על מנת ליצור תנאים אופטימליים ולהיתקל במינימום קשיים. העובדה שבארץ אין אופציה חלופית ואתלטים פורשים ברוב המקרים לאחר הצבא מעמידה את האופציה האמריקאית כאפשרות היחידה להמשך קרירה כספורטאי מקצועי.

איתי מגידי- שיאן ישראל בריצת 1500 ו-3000 מ מכשולים מגידי (באפור)
* תמונת ארכיון.

לשאלת מערכת "עולם הריצה" על כושרו הנוכחי של איתי עונה לנו מאמנו, איליה בר-זאב:
"איתי הוא בעל פוטנציאל להגיע לרמה בינלאומית אמיתית, אבל הישגיו בהווה ובעיקר אלו שאולי יושגו בעתיד תלויים בשני גורמים מרכזיים:
א) בריאות יציבה לאורך זמן - חודשים ושנים.
ב) להגיע ליכולת אימונים בדרגות גבוהות יותר עם סדרת תחרויות בינלאומיות.

בנוסף לכל אלו ובתקווה שכבר השנה נראה ונחוש בתפנית בכוון הנכון, יש לפתח אצלו מוטיבציה לסטנדרטים בינלאומיים, גם מעבר לתקופת לימודיו, כלומר- גישה מקצועית לכל העניין ובסיוע חומרי של גופים ממוסדים ומסחריים.

לשנה זאת המטרה היא לשפר הישגים ב-1500 מ' אל מתחת ל-3:40 ד', ב-3000 מ' להתקרב ל-8 ד', ב-5000 מ' ל-14 דק', וב-3000 מכשולים לרדת מ-8:32 ד'.
תוצאות כאלה הן בנות השגה במידה שאיתי יעבור ללא בעיות בריאותיות את תקופת האולמות בשלב זה. המעבר לתחרויות חוץ ישמש גשר לתחרויות קיץ. כמו כן יש סיכוי לאיתי לקבוע קריטריון לאליפות העולם".

הכתבה פורסמה במגזין "עולם הריצה", גיליון 121, הנשלח חינם לכל חברי מועדון "איילות"

הודבק ב ראשון, יוני 26 @ 12:35:36 IDT על ידי dovevm
 
קישורים קשורים
· עוד בנושא חברים כותבים
· כתבות מאת dovevm


הכתבות הנקראות ביותר
בנושא חברים כותבים:

שרדתי את מרתון בוסטון 2004

 
דירוג הכתבה
דירוג ממוצע: 4.5
הצבעות: 2


אנא דרג כתבה זו:

מעולה
טוב מאד
טוב
רגיל 
אפשרויות

 גירסה להדפסה  גירסה להדפסה

 שלח עמוד זה לחבר  שלח עמוד זה לחבר

 
נושאים קשורים

חברים כותבים

Web site powered by PHP-NukeWeb site powered by HebNukeR

כל התמונות והסמלים המסחריים אשר באתר זה שייכים לבעלייהם החוקיים. הערות המשתמש שיכות להם וצוות האתר אינו אחראי לגביהם.
כל שאר התוכן אשר נמצא באתר שייך על פי חוק לצוות האתר © 2004. מבוסס קוד פתוח תחת רשיון GNU/GPL

מנהלי האתר עושים מאמצים רבים כדי לשמור על האתר ברמה גבוהה, ומבלי לפגוע באיש.
באם ראיתם נתונים אשר נראים לכם שגויים, פוגעים, או סתם לא לעניין, אל תהססו ליצור קשר, בכתובת: [email protected]
מועדון ריצה, מועדון טריאתלון, ריצה למרחקים, ריצות ארוכות, טריאתלון, מרתון, תוכניות אימונים, אתלטיקה, אופניים, ספורט, ריצה, תזונה, בריאות, כושר, מרתונים, טריאתלונים, עזרה, הטבות לספורטאים, ישראל, Ayalot- Israeli Runners Club

Powered © 2003 by PHP-Nuke :: Hebrew Ver. HebNukeR 2.0 © 2004 by HebNukeR.org. All Rights Reserved ::
העמוד נוצר תוך: 0.077 שניות

Sapphire theme is Copyright @ 2004 by ZED28 www.tomkinson.org
תורגם לעברית על ידי www.tool-forum.vze.com