התחברות או רשום
אפשרויות באתר

כ ל ל י
· דף הבית
· פרטים על מועדון "איילות" והרשמה
· מועדון הכושר קורפוס
· לזכרו של יוסי אבני


· פורום איילות
-פורום איילות ריצה וטריאתלון
-פורום איילות אופניים
· המיוחדים!
· מחשבון הריצה המתקדם בעולם
· גלריית תמונות
· מחשבונים לריצה
· כל הכתבות (לפי נושא)
· כל הכתבות (לפי חודש)
· תחזית תחרויות 2007
· תחזית תחרויות 2008
· כל הסקרים שפורסמו
· קישורים
· שאלות נפוצות - FAQ
· 10 המאמרים הנצפים ביותר
· פינות קבועות

· תוכניות אימון
· ניתוחי ריצות מקצועיים
· ריצות ארוכות
· תזונה
· כושר ואימון
· פגיעות ספורט
· מרתון
· חדר כושר
· רפואת ספורט
· שחייה
· פינת החידריצה
· חדשות מהארץ ומהעולם
· סקירות תחרויות
· טיפים נבחרים
· חברים כותבים
· כתבו על איילות
· רצים אגדיים מהעולם
· עדכונים על איילות
· ראיונות בלעדיים
· ספורטאי החודש
· שירי ספורט

· חשבון המשתמש
· החשבון שלי(בחינם)
· הצע מאמר לאתר
· יומן אימונים אישי
· הודעות פרטיות
· רשימת חברי האתר


למורשים
· פנימי
 
סיכום נסיעתו של אלוף הארץ לסבב תחרויות בחו''ל
חברים כותבים2.8.05

יוני מלכא מאיילות, אלוף הנוער בטריאתלון ודואתלון, חזר, לאחר שהייה של כשלושה חודשים בחו"ל ולאחר שהתחרה ברמות הגבוהות ביותר בעולם. סיכום נסיעתו מובא כאן לפניכם.

סיכום הנסיעה/ יונתן מלכא

ביום חמישי, 25.3.05, נחתתי בנמל התעופה של מלבורן שבמדינת ויקטוריה בדרום אוסטרליה. לאחר טיסה של 28 שעות פלוס חניית ביניים בהונג-קונג הגעתי עייף ומותש. בשדה התעופה פגשתי את נבחרת הנוער בטריאתלון של מדינת NEW SOUTH WELAS, שהגיעו בטיסה מסידני ומשם נסענו כולם לאתר התחרות הראשונה בשבילי והחשובה ביותר לנוער באוסטרליה. התחרות נערכה בעיר GEELONG, שעה נסיעה ממלבורן.

לאחר יומיים של היכרות עם הספורטאים, ניסיונות להתאושש מהג'ט-לג (הרבה יותר קשה ממה שזה נשמע) והעייפות, עמדתי על קו הזינוק למים של מקצה נוער–עילית - בנים. איתי עוד 50 נערים על המקפצה. צפירה וכולם במים רומסים אחד את השני תוך ניסיון להגיע למצוף הראשון. יצאתי מהמים בדבוקה השנייה. לאחר רכיבה קשה ומהירה של הדבוקה הגענו לשטח ההחלפה כ- 2 דקות אחרי הקבוצה המובילה. יצאתי לריצה במזג אויר חם וסיימתי את התחרות במקום ה- 15 בזמן של 1:02 שע'. הייתי מרוצה מהתוצאה ומהמיקום שהם נקודת פתיחה מצוינת עבורי.

מלכא בזמן אמת...

יום לאחר התחרות חזרנו כולנו למלבורן ומשם טסנו לסידני שבמדינת NEW SOUTH WELAS ומשם בלילה הגענו לעיר WOLLONGONG, בסיס האימונים שלי לשלושת החודשים הבאים. בעיר התארחתי אצל משפחה נוצרית אוהבת ישראל שארחו אותי בצורה יוצאת דופן במשך כל התקופה.

את השבועיים הראשונים עברתי בהתאוששות ואימונים קלים (לא ע"פ הגדרתי) עם עוזר המאמן ג'ונו הל. ג'ונו היה רוכב בקבוצת FESTINA המקצוענית, הגיע למקום ה- 8 באליפות העולם באופניים נגד השעון וזכה בעבר באליפות העולם בדואתלון. בשבועיים האלה התרכזתי רק בללמוד כמה שאפשר מספורטאי כזה. מה שגם הוא היה מאוד נחמד ועזר לי להשתלב. ג'ונו מתאמן 6 חודשים בשנה באוסטרליה ו- 6 חודשים באירופה ולצערי לאחר שבועיים היה עליו לנסוע להתאמן בספרד.

אחרי שבועיים הנערים חזרו להתאמן בצורה מסודרת (לאחר פגרה קצרה) והתחלנו כולם ביחד את העונה. התאמנתי עם 3 נערים נוספים (ברנדון, בן וג'ונתן). היום הראשון של האימונים היה צילומים. לא לאיזה מגזין כמובן. המאמן הציב בברכה שתי מצלמות תת מימיות ועשינו אימון קצר. בריצה הוצבו מצלמות מסלול באצטדיון וגם כן עשינו אימון קצר. לאחר יומיים ישבנו כל אחד בנפרד עם המאמן וניתחנו את הסרט. אני אישית הבנתי הרבה טעויות סגנון שלי, במיוחד בשחייה. כל אחד מאיתנו קיבל מספר תרגילי סגנון בריצה ושחיה על מנת לתקן את התנועה כך שתהיה אפקטיבית ביותר.


בין לבין...

האימונים בחודש הראשון התמקדו בבניית בסיס אירובי ע"י אימונים ארוכים ולא עצימים כשהאיכויות היחידות שעושים הן תחרויות ריצה מקומיות בימי ראשון אחה"צ. החלק הבא באימונים הינו בנית הכוח וזה החלק בו טיפסנו הרבה עליות ועבדנו בהילוכים נמוכים (קשים) במישור. הקצב בעליות היה מהיר מאוד ולא אית נאלצו החברה לחכות לי בפסגה. לאחר חודשיים וחצי של אימונים באוסטרליה צורפתי למחנה אימון של נבחרת הנוער במדינתNEW SOUTH WELAS . המחנה היה, למעשה, סידרת בדיקות דם תוך כדי מאמץ וניסיון לבדוק אם העבודה הייתה אפקטיבית לגוף עד כה. במחנה צילמו אותנו שוב והשוו את התוצאות והצילומים להישגיים בפעם הקודמת. כולם השתפרו בסגנון שלהם ובניצול בכוח וזה היה טוב.

לאחר המחנה התחלנו עבודת מהירות. באופניים התחלנו לעבוד בוולדרום (מסלול אופניים מעגלי) ובאצטדיון ריצה. קיבלנו בהשאלה אופני וולדרום מהיחידה לפיתוח ספורטאים צעירים באוסטרליה. אופני וולדרום הינם אופניים ללא הילוכים וללא ברקסים, לא ניתן להפסיק לסובב את הפדל בפעם אחת אלה בהדרגתיות. עבודה בוולדרום יעילה לשיפור מהירות סיבובי הרגליים. לאחר שבוע של עבודת טכניקה קבוצתית ואישית התחלנו ממש להעלות את המהירות. זה היה אחד החלקים המעניינים בנסיעה. הוולדרום דורש ריכוז מקסימלי לאורך כל האימון. חוסר ריכוז קטן ואתה נופל בנפילה שבדרך כלל מפילה עוד אנשים בנוסף. כך לאחר שבועיים של עבודת מהירות תמה תקופת האימונים שלי.

” עבודה בוולדרום יעילה לשיפור מהירות סיבובי הרגליים” מלכא מתאמן על הוולדרום.

שלושה חודשים וחצי מעניינים בהם למדתי המון. החוויה של להיות לבד במדינה זרה ולדבר שפה זרה (למזלי אנגלית היא שפה שאני דובר בצורה טובה) זה קשה, אבל אני שמח שעברתי את כל המכשולים ושרדתי בצורה טובה.

כמובן שמאחורי עמדו אנשים נפלאים. המשפחה שתמכה לאורך כל הזמן, החברים שהתקשרו כמעט כל ערב, אופני קינסיאס בניצוחו של ארז לוין שדאגו לכל הציוד ולא החסירו כלום. חברת נייקי שעוזרת לאורך כל הדרך וכמובן משפחת איילות/מזור הנפלאה שבלעדיהם הנסיעה לא הייתה יוצאת לפועל. תודה!


במסגרת מטרתו האולימפית של יונתן מלכא, עליו לנסוע להרבה תחרויות מקצועניות בעולם בכדי להתחרות ברמה העולמית הגבוה. ברצונו למצוא מממן לעלויות העצומות הכרוכות בלהיות ספורטאי מקצוען בישראל. כל עזרה תתקבל בברכה.
ניתן ליצור קשר ישירות עם מלכא: [email protected]
או דרך מנהל האתר: [email protected]

לכתבה הקודמת על יוני מלכא, כולל הישגיו הראויים לשבח, לחצו כאן.

הודבק ב שני, אוגוסט 01 @ 22:38:19 IDT על ידי dovevm
 
קישורים קשורים
· עוד בנושא חברים כותבים
· כתבות מאת dovevm


הכתבות הנקראות ביותר
בנושא חברים כותבים:

שרדתי את מרתון בוסטון 2004

 
דירוג הכתבה
דירוג ממוצע: 0
הצבעות: 0

אנא דרג כתבה זו:

מעולה
טוב מאד
טוב
רגיל 
אפשרויות

 גירסה להדפסה  גירסה להדפסה

 שלח עמוד זה לחבר  שלח עמוד זה לחבר

 
נושאים קשורים

חברים כותבים

Web site powered by PHP-NukeWeb site powered by HebNukeR

כל התמונות והסמלים המסחריים אשר באתר זה שייכים לבעלייהם החוקיים. הערות המשתמש שיכות להם וצוות האתר אינו אחראי לגביהם.
כל שאר התוכן אשר נמצא באתר שייך על פי חוק לצוות האתר © 2004. מבוסס קוד פתוח תחת רשיון GNU/GPL

מנהלי האתר עושים מאמצים רבים כדי לשמור על האתר ברמה גבוהה, ומבלי לפגוע באיש.
באם ראיתם נתונים אשר נראים לכם שגויים, פוגעים, או סתם לא לעניין, אל תהססו ליצור קשר, בכתובת: [email protected]
מועדון ריצה, מועדון טריאתלון, ריצה למרחקים, ריצות ארוכות, טריאתלון, מרתון, תוכניות אימונים, אתלטיקה, אופניים, ספורט, ריצה, תזונה, בריאות, כושר, מרתונים, טריאתלונים, עזרה, הטבות לספורטאים, ישראל, Ayalot- Israeli Runners Club

Powered © 2003 by PHP-Nuke :: Hebrew Ver. HebNukeR 2.0 © 2004 by HebNukeR.org. All Rights Reserved ::
העמוד נוצר תוך: 0.044 שניות

Sapphire theme is Copyright @ 2004 by ZED28 www.tomkinson.org
תורגם לעברית על ידי www.tool-forum.vze.com