התחברות או רשום
אפשרויות באתר

כ ל ל י
· דף הבית
· פרטים על מועדון "איילות" והרשמה
· מועדון הכושר קורפוס
· לזכרו של יוסי אבני


· פורום איילות
-פורום איילות ריצה וטריאתלון
-פורום איילות אופניים
· המיוחדים!
· מחשבון הריצה המתקדם בעולם
· גלריית תמונות
· מחשבונים לריצה
· כל הכתבות (לפי נושא)
· כל הכתבות (לפי חודש)
· תחזית תחרויות 2007
· תחזית תחרויות 2008
· כל הסקרים שפורסמו
· קישורים
· שאלות נפוצות - FAQ
· 10 המאמרים הנצפים ביותר
· פינות קבועות

· תוכניות אימון
· ניתוחי ריצות מקצועיים
· ריצות ארוכות
· תזונה
· כושר ואימון
· פגיעות ספורט
· מרתון
· חדר כושר
· רפואת ספורט
· שחייה
· פינת החידריצה
· חדשות מהארץ ומהעולם
· סקירות תחרויות
· טיפים נבחרים
· חברים כותבים
· כתבו על איילות
· רצים אגדיים מהעולם
· עדכונים על איילות
· ראיונות בלעדיים
· ספורטאי החודש
· שירי ספורט

· חשבון המשתמש
· החשבון שלי(בחינם)
· הצע מאמר לאתר
· יומן אימונים אישי
· הודעות פרטיות
· רשימת חברי האתר


למורשים
· פנימי
 
מרתון טבריה 2007- פסגה שנכבשה
חברים כותביםמאת
גיל דוד
5.1.07

אז זהו, לאחר חודשים של אימונים יצאנו לדרך...הפעם אין תירוצים - מרגיש מוכן, לא החמצתי כמעט אף אימון, הרגל לא כואבת ואפילו יש עננים בשמיים שמסתירים את השמש. שמתי לעצמי כמה נקודות ציון בדרך שיעזרו לי ברגעים הקשים:
קודם כל, נקודת ה-15 ק"מ בה מחליטים אם להמשיך עם הפייסר של ה-3:45 שע' או מתחילים להאט לקצב של 5:30 דק' לק"מ.
ואז נקודת החצי בה תחכה לי מייק (אשתו של חברי לאימונים איתי) עם משקה איזוטוני. זו נקודה בעיקר מוראלית אבל לשם ברור לי שאגיע ללא בעיות.
אח"כ הק"מ ה-30 בו הפסקתי שנה שעברה. הנקודה הבאה היא הק"מ ה-32, לפני העלייה בפניה צפונה בחזרה לטבריה.
ואז, הק"מ ה-35 בו נמצא דובב - לשם חייבים להגיע במצב טוב...
והנקודה האחרונה- הק"מ ה-37 בה יחכה לי אבא שלי וימשיך איתי עד לסוף.

התחלתי עם הפייסר של 3:45 שע' והאמת שהתחלנו די מהר. הפייסר אמר שהתכנון שלו הוא לא לרוץ על קצב קבוע אלא להתחיל מהר יותר, לצבור "ספיירים" ואח"כ שיהיה קשה אז לנצל אותם (positive split?). אמרתי לעצמי שלמרות זאת ולמרות שאת כל הקילומטרים הראשונים רצנו צמוד לפייסר של ה-3:30 שע', אני אמשיך עם הקבוצה ונראה מה יהיה ב-15 ק"מ. ואכן כך היה, רצתי יחד עם הקבוצה והקצבים היו יותר לכיוון ה-5:05-5:10 דק' לק"מ מאשר לכיוון ה-5:19. בק"מ ה-12 פנינו צפונה לעין-גב ורוחות הצד הכו בנו ללא רחם. זה הגיע למצב שמשבי רוח עזים פשוט הטיחו את הרגליים זו בזו כך שהיה צריך להשקיע לא מעט אנרגיה על מנת להמשיך לרוץ ישר. האם זו השרקייה המפורסמת? למרות הרוחות הקצבים נשארו עדיין גבוהים יחסית אבל בק"מ ה-15 החלטתי להמשיך עוד קצת עם הקבוצה.

בק"מ ה-18 החלטתי להאט קצת ולעזוב את הקבוצה. דווקא ההאטה עזרה קצת והרגשתי יותר טוב. בחצי פגשתי את מייק שמילאה מחדש את מלאי המשקה האיזוטוני בתיק מים איתו רצתי. היה ממש נחמד לראות את מייק ואת המשפחה של איתי שעודדו אותי וזה ממש נתן זריקה מוראלית. מייד לאחר החצי ראיתי את הקבוצה של ה-3:45 שע'. מתברר שהם עצרו שם לפנות נוזלים כך, ששוב חברתי אליהם. הפעם הפייסר הבטיח להישאר על קצב של 3:25 שע' כי צברנו מספיק ספיירים אבל למעשה הקצב היה גבוה יותר (בערך 5:15 לק"מ).

בסביבות הק"מ ה-25 החלו התכווצויות בירך והפייסר, רוני, הציע לי לקחת כדור מלח. הוא הבטיח שאין לזה תופעות לוואי והחלטתי לקחת. אני לא בטוח שזה שיפר את המצב אבל לפחות ההתכווצויות לא התגברו. לקראת הק"מ ה-30 החלטתי להאט את הקצב ולמעשה עזבתי את הקבוצה של ה-3:45 עד לסוף. בק"מ ה-30 (בו פרשתי בשנה שעברה) עברתי להליכה למשך כמה שניות, שתיתי בנחת וחזרתי לרוץ. אח"כ היה ה-DJ הנפלא (it's the final countdown) ואז הסתובבתי צפונה לכיוון העלייה. כאן החלטתי לעצור שוב והלכתי בעליה עד שהגעתי לתחנת הריענון של endure (בערך 2 דקות הליכה) ואז חזרתי לרוץ.

משלב זה ועד לק"מ ה-35 נלחמתי בשדון הקטן שאמר כל הזמן "בוא נחזור ללכת עוד קצת" אבל רציתי להגיע לתחנה של איילות בק"מ ה-35 כשאני רץ כי אחרת בטוח אקבל מראש התחנה נזיפה רצינית...

ואכן הגעתי בריצה אבל היה קשה. אפשר לומר שמהק"מ ה-30 ועד ל-32 היה קשה ומה-32 ועד ל-35 היה קשה+. אז הגעתי ל-35 וקיבלתי זריקת עידוד מהמאמן הנהדר שלי. אמרתי שקשה לי אבל קיבלתיn בתגובה "קשה לך, קשה לכולם, אבל בשביל זה עבדת קשה באימונים". עם המשפט הזה מהדהד לי בראש ללא הרף המשכתי עד לק"מ ה-37 כשהקשה+ הופך לקשה מאוד.

בק"מ ה- 37 חיכתה לי "הפתעה". איתי, חברי לאימונים שהיה אמור לרוץ עם הפייסר של ה-3:30 שע', חיכה בצד הדרך עם גב תפוס וללא יכולת לזוז. בדיוק הגיע אמבולנס שפינה אותו. אבל את איתי היה אמור ללוות משלב זה בריצה חבר נוסף בשם דוד שרץ את מרוץ ה-10 ק"מ ותיכנן למשוך את איתי עד לסוף. קראתי לדוד, הוא הסתובב ואמר "קדימה, אני איתך עד לסוף". בנוסף, גם אבא שלי חיכה כפי שתיכננו וביחד המשכנו לכיוון טבריה. דוד לידי, אבא שלי שומר עלינו מאחור וקדימה לטבריה. מהק"מ ה-37 ועד ל-40 המצב השתנה מקשה מאוד לפשוט סבל. לא יודע אם זה הקיר המפורסם אבל הרגשתי שכל מה שאני רוצה זה לעבור להליכה. אבל דוד מלפנים כמו רס"ר בטירונות צועק עלי בכל פעם שאני מזכיר את נושא ההליכה ואבא שלי עם רוח גבית מאחור ואני ממשיך לרוץ. את הק"מ האלה עשיתי בקצב של 6 דקות לקילומטר תוך שאני נשבע לעצמי שאת המרתון הזה אני מסיים ויהי מה אבל זה יהיה המרתון האחרון שלי.


"...ונכנסים לשער הניצחון..."

מהק"מ ה-40 ועד ל-42 אני כבר לא זוכר מה היה. עברתי למצב של טייס אוטומטי, הרגליים מתקדמות מעצמן, לא מרגישים כלום, לא שומעים כלום, לא רואים כלום - פשוט רצים אחת, שתים, אחת, שתים... ואפילו הקצב היה יותר מהיר - בערך 5:40 לק"מ.

ואז, בק"מ ה-42 רואים כבר את הסוף, מגבירים צעדים ונכנסים לשער הניצחון ב-3:49:43 שע'. זהו, משם אבא שלי מטפל בי, מרים לי את הרגליים, נותן לי קצת לנוח ואז אני נשען עליו בחזרה למלון, שם נכנסתי לספא ונתתי לרגליים לנוח חצי שעה במים החמים - הרגשה בלתי תתואר. תם ונשלם לו המרתון וההרגשה היא נפלאה.


ואחת נוספת מזוית שונה...

הודבק ב שישי, ינואר 05 @ 16:07:24 IST על ידי Dovevm
 
קישורים קשורים
· עוד בנושא חברים כותבים
· כתבות מאת Dovevm


הכתבות הנקראות ביותר
בנושא חברים כותבים:

שרדתי את מרתון בוסטון 2004

 
דירוג הכתבה
דירוג ממוצע: 5
הצבעות: 1


אנא דרג כתבה זו:

מעולה
טוב מאד
טוב
רגיל 
אפשרויות

 גירסה להדפסה  גירסה להדפסה

 שלח עמוד זה לחבר  שלח עמוד זה לחבר

 
נושאים קשורים

חברים כותבים

Web site powered by PHP-NukeWeb site powered by HebNukeR

כל התמונות והסמלים המסחריים אשר באתר זה שייכים לבעלייהם החוקיים. הערות המשתמש שיכות להם וצוות האתר אינו אחראי לגביהם.
כל שאר התוכן אשר נמצא באתר שייך על פי חוק לצוות האתר © 2004. מבוסס קוד פתוח תחת רשיון GNU/GPL

מנהלי האתר עושים מאמצים רבים כדי לשמור על האתר ברמה גבוהה, ומבלי לפגוע באיש.
באם ראיתם נתונים אשר נראים לכם שגויים, פוגעים, או סתם לא לעניין, אל תהססו ליצור קשר, בכתובת: [email protected]
מועדון ריצה, מועדון טריאתלון, ריצה למרחקים, ריצות ארוכות, טריאתלון, מרתון, תוכניות אימונים, אתלטיקה, אופניים, ספורט, ריצה, תזונה, בריאות, כושר, מרתונים, טריאתלונים, עזרה, הטבות לספורטאים, ישראל, Ayalot- Israeli Runners Club

Powered © 2003 by PHP-Nuke :: Hebrew Ver. HebNukeR 2.0 © 2004 by HebNukeR.org. All Rights Reserved ::
העמוד נוצר תוך: 0.121 שניות

Sapphire theme is Copyright @ 2004 by ZED28 www.tomkinson.org
תורגם לעברית על ידי www.tool-forum.vze.com