התחברות או רשום
אפשרויות באתר

כ ל ל י
· דף הבית
· פרטים על מועדון "איילות" והרשמה
· מועדון הכושר קורפוס
· לזכרו של יוסי אבני


· פורום איילות
-פורום איילות ריצה וטריאתלון
-פורום איילות אופניים
· המיוחדים!
· מחשבון הריצה המתקדם בעולם
· גלריית תמונות
· מחשבונים לריצה
· כל הכתבות (לפי נושא)
· כל הכתבות (לפי חודש)
· תחזית תחרויות 2007
· תחזית תחרויות 2008
· כל הסקרים שפורסמו
· קישורים
· שאלות נפוצות - FAQ
· 10 המאמרים הנצפים ביותר
· פינות קבועות

· תוכניות אימון
· ניתוחי ריצות מקצועיים
· ריצות ארוכות
· תזונה
· כושר ואימון
· פגיעות ספורט
· מרתון
· חדר כושר
· רפואת ספורט
· שחייה
· פינת החידריצה
· חדשות מהארץ ומהעולם
· סקירות תחרויות
· טיפים נבחרים
· חברים כותבים
· כתבו על איילות
· רצים אגדיים מהעולם
· עדכונים על איילות
· ראיונות בלעדיים
· ספורטאי החודש
· שירי ספורט

· חשבון המשתמש
· החשבון שלי(בחינם)
· הצע מאמר לאתר
· יומן אימונים אישי
· הודעות פרטיות
· רשימת חברי האתר


למורשים
· פנימי
 
המרתון הראשון שלי... ולא האחרון
חברים כותבים5.1.07
מאת
דדי עוזר

אוי כמה שהכותרת הזו נדושה "ומשומשת", אבל לא ניתן לתאר את הסיפור שלי בלי להתחיל כך. אנסה לספר את סיפורי מהתחלה:

במשך תקופה של כ-5 שנים רצתי באופן לא מסודר, פעמיים שלוש בשבוע, משהו כמו שעה של ריצה בים, עד לאותו יום שבו הכול השתנה – יצאתי לריצה, רצתי כשעה ורבע שלאחריה הייתי ממש עייף ועם מוזיקה בנגן (לד זפלין) ניסיתי לחצות את הכביש שמול הדולפינריום והתעוררתי אחרי יומיים במיטה באיכילוב. ממה שסיפרו לי הבנתי שהיה לי מפגש עם טויוטה וכנראה שהיא ניצחה...
התוצאות היו אגן שבור, חבלה בראש וכל מיני רסיסי זכוכית בכל מיני מקומות ויחד עם זאת התחושה אצל כולם הייתה שהיה לי הרבה מאוד מזל.


“ממה שסיפרו לי הבנתי שהיה לי מפגש עם טויוטה וכנראה שהיא ניצחה...”

עברו חודשיים-שלושה של עבודה קשה של פיזיותרפיה והידרותרפיה ועשרות ביקורים אצל מגוון רופאים ומטפלים שונים עד שהצלחתי לחזור ללכת (המהירות בה הגוף מתנוון שלא מפעילים אותו והולכים היא פשוט מדהימה- הרגליים נחלשות וגם שהשבר מתאחה כבר קשה לזוז).
התאונה הייתה חוויה קשה וכואבת אבל אני יכול לומר שהיא נתנה לי נקודת מבט אחרת על החיים, על הדברים היותר חשובים והפחות חשובים בחיים- פשוט פרספקטיבה שונה על החיים.

תוך כדי החלמתי מהתאונה "גיליתי" ממש במקרה את האתר של איילות. במשך כל התקופה הזו שהחלמתי קראתי באתר חוויות של רצים, סיפורי תחרויות ומרתונים וראיתי רק כמשקיף מהצד כל כך הרבה אחווה ועזרה של החברים בפורום. בעצם החברים באיילות עזרו לי בתהליך ההחלמה ונתנו לי הרבה כוחות עוד לפני שהכרתי את האנשים ממש.

במאי האחרון (9/5/2006), "ציינתי" שנה לתאונה והחלטתי להשתתף בפעם הראשונה במרוץ מסודר של 10 ק"מ והגעתי למרוץ הרצלייה – זו הייתה הפעם הראשונה שלי...
לאחר מכן בעקבות חידה של יובל עופר שפתרתי הוזמנתי על ידו להצטרף לריצות השבת של המועדון, ואכן הגעתי (אמנם היה לי קשה עם הרעיון של לקום בשבת כל כך מוקדם, אבל למזלי קמתי ונסעתי להרצליה). למעשה אצלי הדרך לריצת המרתון התחילה בפיתרון חידה של יובל עופר!

וכך הגעתי למועדון של איילות, שם פגשתי את החבורה הנפלאה הזו בראשות מוטי ויפה מזור שלא תמיד מילות התודה שאנו אומרים להם יכולות לתאר את מלוא ההערכה והתודה שכולנו חשים עבור פועלם למען המועדון והרצים.
לאחר שתיים שלוש ריצות שבת במועדון, משה פרץ ומאיר יפרח (שסיפר לי את סיפור החלמתו המופלא מהתאונה המאוד קשה שעבר) שוחחו על תכנוני המרתון שלהם ונתנו לי להבין שעם הרבה עבודה קשה והכנה מתאימה גם אני יכול לעשות את זה – להתמודד עם האתגר הקשה הזה שקרוי מרתון.

דדי
על קו הסיום במרוץ הרצליה, מאי 2006

וכך עם הרבה עזרה מחברים התחלתי להתכונן למרתון הראשון שלי. התחלתי להתאמן לבד עפ"י התכנית של דובב (שאני חושב שרבים מאיתנו צריכים להודות לו על העזרה המקצועית בכל שאלה, התכניות המסודרות שלפיהן רבים התאמנו למרתון ובכלל על הכול).

בהמשך הדרך חברתי למשה פרץ והתאמנתי איתו, מה שנתן לי דחיפה עצומה ושיפור עצום בכל האספקטים של הריצה והדבר ניכר בתוצאות בתחרויות ובשיפור זמנים אדיר – זאת גם ההזדמנות להודות למשה מקרב לב על כך שהיה שותף לאימונים היום יומיים, מאמן וחבר טוב (ואני אוסיף הרבה תודה ואהבה גם לשאר החברים שרצו יחד איתנו באימונים הקשים בשעות הבוקר המאוד מוקדמות: לרועי ואבי תודה! לנועם ורותם תודה – הריצה יחד נותנת כל כך הרבה כוחות)

וכך לאחר חודשים של עבודה באמת קשה של שישה אימונים שבועיים,של קילומטראז' אדיר, של מרחקים הולכים וגדלים שלא ידעתי שאני מסוגל לגמוע הגענו למרתון טבריה.
בתקופה זו שלאחר חצי מרתון בקעת בית שאן ועד למרתון טבריה הרגשתי פיזית חלש, אובחנה אצלי דלקת בגיד האכילס וההרגשה לא הייתה ממש טובה, אבל ההחלטה אצלי הייתה שאני לא נותן לאף גורם להפריע לי להשיג את המטרה שלשמה עבדתי עם חבריי במשך החודשים האחרונים.

ואכן יום התחרות מגיע, ההתרגשות בשיאה, לא ניתן לתאר את ההרגשה של ההשתתפות באירוע כזה למי שלא חווה אותו. כל הסיפורים ששמעתי מאחרים וכל קלישאות הרצים אודות הקשיים של המרתון כולם נכונים כפי שאמרו לי רבים וטובים לא משנה כמה אימונים טובים עשית וכמה מהר רצת את חצי המרתון, תחרות המרתון עצמה זה סיפור אחר...

חצי הריצה הראשון עבר לפי תכנון הזמנים והיה נוח על אף הרוח הצידית שהעיפה אותי (פשוטו כמשמעו – רוח חזקה שפשוט מעיפה את הרגליים). בחלק השני של הריצה בסביבות הק"מ ה-31 (הרבה מוקדם מהצפוי לאור אימוני הארוכות שעשיתי) התחלתי להרגיש ממש חלש, המוח נותן את הפקודה לרוץ מהר והרגליים לא ממושמעות ולא מגיבות לפקודות המוח. בפעם הראשונה "נתקלתי בקיר". לאורך שבעת הק"מ הבאים רצתי כל כך לאט מהמתוכנן, עד שראיתי את הסימון של הק"מ ה-38 ולקחתי החלטה שמעכשיו אני אוסף את עצמי ואת שארית כוחותיי ורץ טוב עד לסיום. וכך שאני באמת לא יודע מהיכן שאבתי כוחות אילו ואין לי הסבר לכך, הגברתי את הקצב בארבעת הק"מ האחרונים שאת השניים האחרונים שבהם רצתי אף מהר יותר וסיימתי בזמן של 3:20:18 שע', ולמרות שהתכנון היה לזמן טוב יותר אני כל כך גאה לסיים את ריצת המרתון להיות חלק ממועדון של אנשים מיוחדים. אני יכול רק לומר שריצה זו הייתה חוויה קשה אך מופלאה, שההרגשה על קו הסיום של המרתון זו הרגשה עילאית של אושר אמיתי וצרוף. יש תחושת הישג שנותנת תגמול חזרה על כל חודשי העבודה הקשה.

דדי
"אני כל כך גאה לסיים את ריצת המרתון להיות חלק ממועדון של אנשים מיוחדים"

ולסיום, עכשיו שהכול כואב ומתאוששים, אפשר להתחיל לחשוב ולתכנן את המטרות הבאות...
ומסר קטן למי שטרח וקרא את כל הסיפור: בעזרת כוח הרצון אפשר להתגבר כמעט על כל דבר.

ושוב הרבה תודה למשפחה ולכל החברים שללא תמיכתם לא הייתי מצליח לעשות את זה!
דדי

הודבק ב שישי, ינואר 05 @ 17:24:08 IST על ידי Dovevm
 
קישורים קשורים
· עוד בנושא חברים כותבים
· כתבות מאת Dovevm


הכתבות הנקראות ביותר
בנושא חברים כותבים:

שרדתי את מרתון בוסטון 2004

 
דירוג הכתבה
דירוג ממוצע: 4.42
הצבעות: 7


אנא דרג כתבה זו:

מעולה
טוב מאד
טוב
רגיל 
אפשרויות

 גירסה להדפסה  גירסה להדפסה

 שלח עמוד זה לחבר  שלח עמוד זה לחבר

 
נושאים קשורים

חברים כותבים

Web site powered by PHP-NukeWeb site powered by HebNukeR

כל התמונות והסמלים המסחריים אשר באתר זה שייכים לבעלייהם החוקיים. הערות המשתמש שיכות להם וצוות האתר אינו אחראי לגביהם.
כל שאר התוכן אשר נמצא באתר שייך על פי חוק לצוות האתר © 2004. מבוסס קוד פתוח תחת רשיון GNU/GPL

מנהלי האתר עושים מאמצים רבים כדי לשמור על האתר ברמה גבוהה, ומבלי לפגוע באיש.
באם ראיתם נתונים אשר נראים לכם שגויים, פוגעים, או סתם לא לעניין, אל תהססו ליצור קשר, בכתובת: [email protected]
מועדון ריצה, מועדון טריאתלון, ריצה למרחקים, ריצות ארוכות, טריאתלון, מרתון, תוכניות אימונים, אתלטיקה, אופניים, ספורט, ריצה, תזונה, בריאות, כושר, מרתונים, טריאתלונים, עזרה, הטבות לספורטאים, ישראל, Ayalot- Israeli Runners Club

Powered © 2003 by PHP-Nuke :: Hebrew Ver. HebNukeR 2.0 © 2004 by HebNukeR.org. All Rights Reserved ::
העמוד נוצר תוך: 0.085 שניות

Sapphire theme is Copyright @ 2004 by ZED28 www.tomkinson.org
תורגם לעברית על ידי www.tool-forum.vze.com