דררטו טולו לא תוותר באליפות העולם ביום שבת הקרוב לרדקליף וקיפלאגט
תאריך: רביעי, מרץ 17 @ 19:05:32 IST
נושא: חדשות


מאת דובב מזור
מנהל האתר

דררטו טולו (Derartu Tulu) האתיופית, אשר בעבר ניצחה 3 פעמים באליפות העולם במרוצי שדה (1995, 1997 ,2000), מתכננת לקטוף את הנצחון הבא בבריסל.


מאז אליפות העולם האחרונה במרוצי שדה בה השתתפה וניצחה טולו (ווילמורה, פורטוגל 2000), הספיקה האתיופית הקטנה לנצח באולימפיאדת סידני 2000 בריצת ה- 10,000 מ' ולנצח במרתון לונדון ב-2001.

ביום שבת הקרוב (20/3) נראה אותה מתחרה עם פולה רדקליף (Paula Redcliffe) הבריטית (בין השאר שיאנית העולם במרתון ושיאנית אירופה ב-10 ק"מ) במקצה הארוך (8 ק"מ). אם לא די בכך, לורנה קיפלאגט (Lornah Kiplagat) ההולנדית (קנייתית במקור) לא תניח לשתיים לחמוק לה בקלות (אם בכלל). מאמנה של טולו, מרק ווסטמור (Mark Westmore), מביע אמונה שלמה בניצחונה של טולו. אני צופה בין השלוש קרב צמוד ומרתק לכל אורך הדרך.

טולו היא אם לילדה בת 5. השנה שעברה הייתה לה קשה מאוד, מכיוון שסבלה ממוות במשפחה והייתה חולה באליפות העולם בפאריז. את השנה היא סיימה עם ניצחון בחצי המרתון בליסבון. לגבי מצבה הנוכחי? זאת נראה באליפות העולם במרוצי שדה שתתקיים ביום שבת הקרוב בבריסל (ובהמשך באולימפיאדת אתונה 2004). צפו לעדכונים באתר.

כתבה זו מגיעה מאתר... איילות - אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים
http://www.ayalot.com

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file;=article&sid;=134