סקירת מרוץ רעננה 26/3/2004
תאריך: שישי, מרץ 26 @ 18:06:22 IST
נושא: סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם


מאת צלם "איילות" וצמד רצים

לפני מספר שעות הסתיים לו אחד המרוצים האיכותיים ביותר בארץ. שילוב של גורמים רבים הוכיחו כי אם באמת חושבים על כל הפרטים, כולל הקטנים ביותר, ניתן לקיים מרוץ מרובה משתתפים, תוך כדי ארגון מופתי.

ניסיון למצוא מקום חנייה לרכב, אמנם, לא היה משימה קלה (למעלה מ-1,300 משתתפים בריצת ה-10 ק"מ בלבד), אך אנשי ביטחון רבים כיוונו וסייעו לנהגים הרבים. הארגון המופתי שליווה את המשתתפים לאורך כל התחרות, נתן תחושה כזו שהצד השני ממש חשב עליך: אבטחה רבה למניעת "מקרים בלתי נעימים", עמדות הרשמה מסודרות, אזור מגודר ונינוח במשפך, די ג'יי טוב וכרוז מקצועי. ולתחרות עצמה:

בימים המובילים לתחרות דיברו החזאים על ירידה הדרגתית בטמפרטורות, אשר ביום התחרות תגיע ל-20 מעלות- בהחלט טמפרטורה אידיאלית. בבוקר יום התחרות, אף היה קצת קריר ונדמה היה כי מבחינה זו, אכן, אנו "מסודרים". מסתבר שאמא טבע לא ממש הייתה לצידנו ומעט לפני הזינוק הגיחה לה השמש ונהיה חמים. כך ליווה אותנו מזג האוויר החמים (לא אמרתי "החם") לאורך כל המסלול, לחלקנו לטוב ולחלקנו לרע...

מספר רצים התלוננו על כך שההזנקה הייתה עמומה במידת מה. אני, אישית, שמעתי את הספירה לאחור אשר קדמה להזנקה. בכל אופן, ייתכן והיה צורך לעשות זאת בקול רם יותר.

יצאנו לדרך, רצנו ברחובות שונות ופנינו לא מעט (עובדה אשר לא "מסייעת" לתוצאה הסופית). תחנות מים היו לכל אורך הדרך, והיה טוב יותר אם במקום כוסות המים היו ניתנים בקבוקים (פרט לתחנה אחת שניתנו בה בקבוקים). זה המקום לתת עצה חשובה לרצים רבים אשר שותים שני שלוקים מבקבוק וזורקים אותו: זוהי, עדיין, אינה אליפות עולם (למרות שגם שם כאלה דברים, לא בהכרח, קורים). לא יקרה לכם כלום אם תציעו לסובבים אתכם את ¾ המים שנותרו בבקבוק.

לאורך כל האירוע היוותה רחבת הפארק הגדולה מקום להתארגנות, הווי וביקור במספר ביתנים שהוקמו.

למעלה מ-1,300 רצות ורצים חצו את קו הסיום של מסלול ה-10,000 מ' (שלא נדבר על עוד כמה מאות במקצים האחרים). ביניהם היו חיילים רבים. עצה לחיים ללוחמים שלנו: כשמשתחררים מהצבא, הכושר לא נשאר כמו שהיה בצבא אם לא עובדים על כך...

הפתעת התחרות (1) הייתה ניצחונו של צחי כהן. צחי, אשר לפני שלושה שבועות הגיע במקום הרביעי מהישראלים במרוץ כפר סבא, חצה ראשון את קו הסיום, עת שקבע תוצאה מדהימה של 30:57 דק'. תוצאה, בהחלט, מעולה, אשר העמידה אותו בטופ של הטופ מהרצים למרחקים בארץ. נאחל לו בהצלחה. חיזוק חיובי מגיע לכל מי שתרם להצלחת האירוע. ראויים לציון: גורדון בלוך (שגם חבר "איילות" ותיק), משה כהן הפעלתן וציון דהן, אחראי המרוץ אשר עבד ימים קשה ימים רבים למען הצלחת המרוץ.

מספר מילים על חברי "איילות" מפי מנהל האתר

ראשון מהאגודה (ושביעי כללי) הגיע עמית נאמן בזמן של 34:51 דק'. יש להניח שאלמלא היתקלויות ברצים אחרים בעת ההזנקה (כאמור הספירה לאחור שלמספר רצים לא נשמעה), תוצאתו הייתה טובה יותר. בכל אופן, בגילו, אני מאחל לכל אחד לקבוע תוצאות כאלה.

שני מהאגודה הגיע ציון נגר בזמן של 36:16 דק'. על ציון אין מה להוסיף. מי שאינו מכיר אותו צריך להכין שיעורי בית בנושא "הסמלים של הריצות הארוכות במדינת ישראל". כמובן, ראשון בקטגוריה.

שלישי מהאגודה הגיע ציון חצרוני . כמובן ראשון מהקטגוריה.

רביעי מהאגודה הגיע כותב שורות אלה.

חמישי מהאגודה הגיע ד"ר אבידב ליברמן

שישי מהאגודה הגיע רובי המר. על התוצאה נסלח לו, הפעם. בכל זאת הבנאדם לחם למעננו בימים האחרונים...

הפתעת התחרות (2) הייתה תוצאתו של הפנומן העונה לשם אייל בן חיים. לאחר שניפץ את שיאו האישי לפני שלושה שבועות בכפ"ס ביותר מדקה, קבע היום שיא אישי חדש: 39:12 דק'. גבול 39 הדק' נראה קרוב יותר מתמיד... רק אל תשאלו אותו מה הסוד שלו, כיוון שזה נוגד את כל מה שנכתב במדע, והמבין יבין.

הפתעת התחרות (3) שייכת לבחורה העונה לשם דנה מורן . לראשונה רצה דנה מרחק זה וקבעה זמן מעולה של 47:05 דק'. מכאן השמיים הם הגבול. חשוב לציין כי לאחרונה השתתפה דנה בדואתלון גלי הדר והגיעה ראשונה בקטגוריה. יישר כוח!!!

עוד רצים רבים של "איילות" ייצגו אותנו נאותה, וקצרה היריעה מלהזכיר כל אחת ואחד. שפע ברכות לכל אחת ואחד אשר חצו את קו הסיום. חסרו לי חברים טובים, כגון אמיתי גיסר, אייל דגן, מרסל בורלא, נחשון שוחט (אמנם לא מאיילות, אך חבר טוב) ועוד. עד כאן לסקירה זו. נתראה בתחרות הבאה.

כל התוצאות, כמו בכל המירוצים, נמצאות באתר הספורט 4sport בכתובת: http://www.4sport.co.ilכתבה זו מגיעה מאתר... איילות - אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים
http://www.ayalot.com

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file;=article&sid;=139