סקירת מרוץ עין-גדי, 19.2.2005
תאריך: ראשון, פברואר 20 @ 13:25:22 IST
נושא: סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם


מאת אמיתי גיסר

לפניכם סקירת מרוץ עין-גדי מאת אמיתי גיסר.

הרשימה הבאה מוקדשת לשני סוגי אנשים שרצו בעין גדי:

האחד שלא עמד ביעדיו ויש לו שלל תירוצים שלא מתקבלים על אף אחד כולל כותב רשימה זאת.
והשני (כמו אשתי) שכן עמד ביעדיו, בלי נעליים ייעודיות, שעונים משוכללים ושיטות אימון מתקדמות.
זהו עולם הריצה - עולם אכזר: עמדת ביעד שהצבת לעצמך - לקחת מקום ראשון; לא עמדת - אתה אחרון.

ולמרוץ עצמו

מזג האוויר, כמו תמיד בשנים האחרונות בעין גדי, שיחק תפקיד מרכזי גם השנה. החום, שהנעים את זמנם של האורחים, העיק על הרצים שנהנו בהלוך מרוח קלילה בפנים ובחזור משמש יוקדת בראש.

מרוץ עין גדי הוא מרוץ הבית שלי: אשתי נולדה כאן, גרתי כאן שנים לא מעטות ואני אוהב את המקום. רצתי כאן באוגוסט בהכנות למרתון ברלין, כך שחום זה לא משהו מפתיע, ועם זאת יש לו אפקט קטלני על רצים (וג'ינג'ים במיוחד). משיחות שערכתי בסיום התברר כי חלק לא קטן מהרצים הפסיד בין 2-5 דקות בין המטרה לבין תוצאה בפועל.

מרוץ עין גדי הוא מרוץ הבית שלי, וכל פעם גאה אני על הארגון המוקפד, סימני הק"מ המדויקים (עם דגלים לעידוד המוטיבציה), תחנות מים וספוגים שמלאים במתנדבים ובנוזלים שנשארו גם לאיטיים בינינו, ואכן למרות מזג האוויר לא נשמעו תלונות על מחסור במים למעט בנקודת הסיום. בהכירי את המארגנים יש לי תחושה עמומה שבשנה הבאה אפשר לראות גם את הנושא הזה כסגור.

מרוץ עין גדי הוא מרוץ הבית שלי, ולכן שמחתי מאוד לראות את קבוצת ENDURE שירדה לאזור ובצעה בו מחנה אימון מפרך, שגולת הכותרת שלו היא חצי מרתון. אנשים אלו מבחינתי נכללים בקטגוריה השנייה (זוכרים את האבחנה בין שתי הקבוצות מתחילת הרשימה?) והם הביאו את הסחורה למרות כל התירוצים המוכנים שהיו להם בזינוק, או בקיצור: טחנו אותי.
וזהו, נתראה בעוד שנה, אותו מקום אותה שעה (ואולי קצת יותר מוקדם?)
לגבי מזג האוויר-חכו לשנה הבאה...YOU HAVEN'T SEEN NOTHING YET!


כותב הסקירה, אמיתי גיסר, מימין (תמונת ארכיון).

מספר מילים מאת מנהל האתר

1338 משתתפים נטלו חלק במרוץ עין-גדי (לפי דפי התוצאות). למעלה מ-50 רצי איילות נטלו חלק במקצה ה- 10000 מ' וקרוב ל-70 רצי איילות נטלו חלק במקצה חצי המרתון. בסה"כ למעלה מ-130 רצי איילות והלכי איילות נטלו חלק במרוץ זה. הישג זה, המרשים ביותר, זה מכבר הפך למסורת: לאחר הנוכחות האדירה של חברי איילות במרוצים הגדולים בעונה הקודמת ובמרתון טבריה האחרון, נראה כי איילות מובילים בארץ דרך חיים! על-כן המון המון המון תודות לספורטאינו אשר מגיעים לכל מקום בארץ, המהווים כרגיל את הקבוצה רבת המשתתפים ומייצגים אותנו בכבוד רב.

אם כן, מיותר לציין שלא ניתן לציין את כולם, והרי שכל אחד הוא אינדוידואל העומד מאחוריו סיפור שלם, ולכן אתן מספר מילים על מספר מצומצם של רצים והלכים שייצגו אותנו בתחרות זו.
הפעם ארצה לפתוח בשני מקצים פחות "מדוברים" ואולי אף מודחקים: מקצה ההליכה ומקצה ריצת ה- 2000 מ' ילדים.

מקצה 2000 מ' ילדים

198 ילדים נטלו חלק במקצה זה! זוהי כמות אדירה, בייחוד בהתחשב בריחוק המרוץ ממרכז הארץ. יש בעובדה זו כדי להדליק נורה אדומה למארגני המרוצים באזור המרכז: הוספת מקצה זה אינו סיפור גדול, ויתרה מכך זהו דור העתיד שלנו. הספורטאים של מחר צריכים להתחיל מגיל צעיר ולא בגיל +40...

אני מאוד שמח להעלות (כרגיל) על הכתוב את שמו של הפנומן של איילות, יותם שחורי , והפעם על שהגיע שני בקטגוריה וחמישי כללי(!!!) בזמן, בהחלט יוצא מן בכלל לגילו, של 7:40 דק' ועוד לא מלאו לו 12 אביבים! אני גאה על כך שלמועדון איילות יש טאלנט כזה.

רועי דניאלי בן ה-9 סיים במקום השלישי והמכובד בקטגוריה. בהמשך לכך, אביו שרף את המסלול בריצת ה-10000 מ' (פרטים בהמשך).

עוד ארצה לציין את ליאור אילני בת ה-9 על שקבעה זמן של 12:13 דק'. יש לציין כי אילני מתברגת פעמים רבות בשלישיה הראשונה בתחרויות טריאתלון.

מקצה 10000 מ' הליכה

94 הלכים נטלו חלק במקצה זה. 10000 מ' הליכה זה סיפור של למעלה מ-1:10 שע' ופעמים רבות אף למעלה מ- 1:30 שע'. יפה לראות שקרוב ל-100 משתתפים נטלו חלק במקצה זה ועוד במקום שאינו במרכז הארץ. מדוע, אם כן, בתחרויות גדולות במרכז הארץ לא מגיעים הלכים כה רבים? בשנים האחרונות מקצה זה, לצערי, נדחק לשוליים וחבל.

ראשון מאיילות הגיע שאול לדני הוותיק בזמן של 1:09:30 שע'.

18 שניות בלבד אחריו הגיע גדי מרחב.

מאיר שלמה מותיקי איילות הגיע שלישי מאיילות בזמן של 1:11:16 שע'.

ראוי לציין את מירה ברנטל מאיילות, יוזמת צעדת 16 הקילומטרים שהתקיימה לא מזמן על שהגיעה בזמן של 1:14:17 שע'.

יהודה גולן, המוכן תמיד לסייע ולהתנדב, קבע 1:20:07 שע'.

ומי לא מכיר את ברונו פיש מאיילות? ברונו, בן ה-93 (זו לא טעות בהקלדה), קבע 1:26:07 שע'.

מקצה 10000 מ' ריצה

ראשון מאיילות ושלישי כללי (בגיל 46) הגיע עמית נאמן. נאמן בעברו היה לאלוף הארץ לא פעם במרחקים רבים והתחרה עם הרצים הגדולים ביותר בתולדות האתלטיקה הישראלית, כגון דב קרמר ואריה גמליאל. לצערי, כבר שנים הרמה בארץ של הבכירים אינה מגיעה לרמה שהייתה לפני 20 שנה. נדיר בימינו שרצים יורדים בריצת 10000 מ- 31 דק' ונדיר ביותר שמישהו, פרט לסטאין, יורד מגבול 30 הדקות.

דניאלי ברוך, כוכב חדש נוסף בשוריתנו, קבע זמן מעולה של 38:41 דק' ובכך הבטיח את מקומו במקום הראשון בקבוצת הגיל האיכותית ביותר: 40-44.

ארצה לציין לשבח את אייל בן חיים, חבר טוב הממשיך בעונה במסורת שהחל בעונה הקודמת- ירידה מגבול 40 הדקות בכל ריצה. אייל קבע 39:46 דק' וזו רק תחילת עונת התחרויות ובנוסף בתנאים קשים מאוד. נמשיך לעקוב אחריו.

יובל עופר, מעמודי התווך של איילות הגיע במקום השני והמכובד בקטגורית 55-59 עת שקבע 43:02 דק'. יובל תורם מזמנו הפנוי לקידום עמותת איילות וכמו-כן יוזם ומנהל את נושא החיד-ריצה פורום איילות. וליובל, תודה!

רוני בן יעקב, עוד כוכבת חדשה בקטגורית נערות עד גיל 16, הגיעה שנייה בקטגוריה וקבעה 45:38 דק'. ואני אומר,

את גיל דוד מכירים? גיל, שאך לפני שלושה וחצי חודשים קבע 49:59 דק' במרוץ אשדוד, הראה בעין-גדי שהוא עומד על הרגליים עת שהוריד 4 דקות עגולות וקבע 45:59 דק'!! נקווה שימשיך בדרך זו בשלושת החודשים הקרובים.

לילה פרנקל קבעה זמן יפהפה של 46:51 דק' ובכך הבטיחה את המקום הראשון בקטגוריה.

גל שחורי (האח של יותם) הלך על כל הקופה והחליט לתקוף מקצה זה. גל קבע 49:22 דק' והוא בן 14 בלבד!

גיל גמר קבע תוצאה יפה, 50:05, ובכך כמעט ירד מגבול 50 הדקות. זה עוד יגיע בקרוב.

ליאת בן חיים (אשתו של) קבעה גם היא תוצאה יפה: 53:41 דק'.

רשמו לפניכם: אריק באלין- 58:15 דק' במרוץ עין גדי 2005. עוד חודשיים בדקו את תוצאותיו בתחרויות שיבואו.

תמר גיסר עמדה בכל הציפיות ולמרות מזג האוויר ירדה מגבול 60 הדק', עת שקבעה 59:33 דק'. הדבר מחייב אותה להגיע גם למרוץ כפר סבא...

ציפי ארדיטי, שבניגוד לבעלה שהלך על חצי המרתון, בחרה ליטול חלק במקצה זה וקבעה 1:03:59 שע'.

שחורי
נציג משפחת שחורי (תמונת ארכיון).

מקצה חצי המרתון

ראשון מאיילות הגיע גולן אוליאל שקבע תוצאה מכובדת ביותר: 1:15:18 שע' והגיע 7 כללי!!!

כוכב נוסף שמתחיל לצבור פז"מ והישגים באיילות, הוא יוסי אהרוני שקבע זמן מדהים של 1:21:30 שע'. בעוד כשנתיים אהרוני ייכנס לקטגוריית ה +40, ולשן כך מוטב שיכין מראש את ארונות הגביעים.

איב כהן, שלראשונה בחייו רץ ריצת חצי מרתון, הדהים בתוצאותו: 1:24:14 שע' (!!!) תוצאה כ"כ טובה בתנאים כאלה ובחצי מרתון ראשון, מעידה על יכולות גבוהות ביותר שלבטח לא נוכל לפספס בהמשך. גם אחריו נעקוב...

ג'סיקה מיסונישניק, כוכבת טרייה של איילות, קבעה זמן מכובד למדי: 1:31:36 שע' וכמובן הגיעה ראשונה בקטגוריה.

37 שניות בלבד אחריה הגיע בועז ריבק בזמן של 1:32:13 שע'.

גיא שפירא קבע זמן יפהפה של 1:39:03 שע' ועד כמה שידוע לי זוהי ריצת חצי המרתון הראשונה שלו.

אייל גרונר שהחליט להיות בן אדם ולהתאמן כמו שצריך (בינתיים), קבע זמן יפה מאוד של 1:45:50 שע'. אם ימשיך ויתמיד, יוכל לרדת מגבות ה- 1:40:00 בחצי מרתון בית-שאן.

עצמון קוריאט, התורם רבות לפורום איילות, קבע 1:50:47 שע'.

מאיר מירב, מותיקי ותיקי איילות, קבע 2:05:26 שע' בגיל +65!

תוצאות התחרות ותמונות רבות מהתחרות ניתן למצוא באתר TAN. אתר TAN עושה ימים כלילות בכדי להביא את התוכן העשיר הנמצא שם. כמו-כן בתום כל תחרות, כגון זו, התוצאות מיד מופיעות באתר. לכניסה לאתר TAN, לחצו כאן.

ניפגש ב- 25.2.05, באליפות הארץ במרוצי שדה ודיר באלאק מי שלא מגיע!כתבה זו מגיעה מאתר... איילות - אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים
http://www.ayalot.com

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file;=article&sid;=270