מרוץ כפר סבא, 5.3.05- חוויות וכמה הרהורים
תאריך: ראשון, מרץ 06 @ 13:13:22 IST
נושא: סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם


מאת יובל עופר

אחרי כשלוש שנים ב"תעשיית" מרוצי כביש/ שדה ניתנה לי הזדמנות חגיגית (תודה, דובב) לסכם את מרוץ כפר-סבא. בשלב זה יכולתי לקצר ולומר בכמה משפטים שהיה נחמד, מזג אויר נפלא, ארגון למופת וכמה כיף לפגוש את החברה. אגב, עד כאן הכל נכון.

מי שממהר יכול להפסיק כאן ולהמשיך בענייניו. קבלתם את תמצית המרוץ. לכל האחרים מותר להמשיך ועליכם האחריות.

שאלתי את עצמי: "מה כ"כ נעים וחגיגי במרוץ כפר סבא"? ואז נזכרתי באמרה: "דירה נאה, אשה נאה וכלים נאים- מרחיבים דעתו של אדם". והנמשל: שטח כינוס נאה, מזג אויר נאה ומתחרים נחמדים וראויים-מרחיבים דעתו של אצן.
וכך היה: הרחבה הענקית של הקניון, מזג אויר אופטימלי והמתחרים הקבועים והנהדרים- כל אלו חברו יחד ליצור פסטיבל מקסים של נינוחות, שמחה מגובית בנערות יפות המפזזות על הבמה והרגשה של נורמליות כאילו לא רק מתנתקים מעזה אלא בכלל מכל אי השפיות של המזרח התיכון.

הופעה בלעדית לאיילות "נינוחות, שמחה מגובית בנערות יפות המפזזות על הבמה"

הארגון היה מופתי וזה עוד יביא אותי לפרטים כ"כ קטנים שרק יוכיחו את הרישא. לא הייתה בעיה של מים, לא היה איחור בהזנקה, הרישום עבר חלק, חלוקת הגביעים הייתה עניינית ובסדר הנכון. אז על מה נשאר לכתוב ?
תתפלאו חברי- נשארה ההסטוריה רבותי. כבר בהזנקה, כשהכרוז הכריז על סטאין ואברמסקי- על עלילותיהם וגבורתם הרמתי גבה. איך המארגנים שחשבו על כל פרט שכחו את ההסטוריה: שני שיאי ישראל למרוץ 10 ק"מ כביש נקבעו בכפר סבא. ומי השיאנים? סטאין ב-1995 ואברמסקי ב-2004. מארגנים יקרים, אל תוותרו על גאווה כזאת- שני השיאנים רצים אצלכם ואף מילה?! בטקס הסיום כבר לא התאפקתי, הלכתי לכרוז ועדכנתי אותו, תוך שבועת האתלט, שבבוקר ראיתי את טבלת שיאי האיגוד והכל נכון. לזכותו יאמר שהזכיר זאת (כולל מתן קרדיט לעבדכם הנאמן), אם כי רק לגבי סטאין וחבל.

והיו עוד כמה זוטות שמשכו את תשומת ליבי:
לדוגמא, בקילומטר החמישי, בערך, הייתה קבוצת ילדות אתיופיות שלא פסקו מלעודד. ככה, בשירה קצבית מתוקה וחיננית לוו את הרצים. וחשבתי לעצמי שמה הפלא שסטאין שלנו וגבריאלסי שלהם יצאו רצים טובים כ"כ. ונזכרתי גם במיליוני המעודדים בברלין וניו-יורק ובשמץ קנאה שאלתי: "היכן אתם תושבי כפר סבא, כולם בבית כנסת צדיקים?"
או למשל, הדוכנים. "לחם וינגייט", שהיה גם ספונסר, נדב דוגמיות מלוות בשמן זית וזעתר. נהדר. רק מי עמד ו"התנחל" שם בד"כ? כל האזרחים השמנים והמדושנים שהספורט היחיד שלהם- זה לאכול לחם ספורט.

אחרי שהתאוששתי קפצתי ללוח התוצאות ומצאתי עצמי וחברי המתחרים. הסתבר לי, שסטאין ונילי לא שברו את שיא המסלול, אבל כותב שורות אלו שיפר את שיאו בכ"ס ביותר מחצי דקה! תוך כדי החיפוש פתאום התברר לי שאילו הייתי אישה, הרי שבגילי הקשיש כמעט הייתי מקום חמישי בארץ. לא יאומן ! כן , רק נילי, סווטלנה, אורנה ורותי הקדימו אותי! וזה מביא אותי לסיכום, לפני שאני נשאר עם שנים וחצי קוראים סבלניים.

מה היה לנו כאן?:
ארוע חילוני (הדתיים מתראים ברעננה) של מאות גברים נחמדים מכל שכבות האוכלוסייה, בריאים בגופם ובנפשם (רק קצת "שרוטים") שמתכנסים לאזור השרון שהוא המקום אולי הכי שפוי ונורמלי בארץ נהדרת. ראשי הערים מתחלפים, הנאומים והתודות תמיד דומים, אבל המסורת נמשכת ועוד מרוץ עבר בכיף. מי שלא היה – הפסיד.

יובל עופר (239)
יובל עופר, כותב הסקירה, בתום הריצה (מס' 239)

מספר מילים מפי מנהל האתר

למעלה מ-130 חברי איילות נטלו חלק במרוץ כפ"ס- קרוב ל-30% מכלל המשתתפים! ל"גאוות היחידה" גרמו כל אחת ואחד מכם! שמחתי מאוד לראות את חברינו הותיק מאיר יפרח שב לרוץ לאחר הפציעה שעבר. למאיר, ברוך השב!!

אילן פיקסל נותן כבוד למאיר יפרח
אילן פיקסל (בצהוב) נותן כבוד למאיר יפרח (במרכז)

לא בפעם הראשונה ולא בפעם השנייה משום מה רבים מכם טוענים כי נרשמים לתחרות כ"איילות" אולם בדפי התוצאות מופיעים תחת אגודה אחרת או תחת שם העיר שאתם גרים בה. הדבר לא ייתכן ומהווה מעשה חמור שלא ייעשה! בעת הרישום לתחרות, אנא ציינו תחת הכותרת "הערות" את הכיתוב הבא: "חשוב ביותר שבדפי התוצאות אופיע כרץ של 'איילות'!!!" אם עדיין אינכם רשומים בדפי התוצאות כרצי "איילות", אנא פנו לאחראים על כך.

ונעבור למקצת חברי איילות

ברכות לפנומן הצעיר, נועם נאמן, שלא עוצר באדום ומשתבח מיום ליום. נועם קבע זמן מ ד ה י ם של 33:14 דק' ובכך הבטיח לעצמו את המקום הרביעי הכללי והמכובד. להזכירכם הרצים שלפניו: הראשון, סטאין, אלוף הארץ במרוצי שדה, 10000, שיאן הארץ במרתון, מקום 20 באולימפיאדת אתונה ועוד תארים מכובדים. השני: וודג' גם בעל תארים רבים ומכובדים. השלישי: רץ זר מאתיופיה. לכן להגיע אחרי שלושה רצים כאלה זה הישג, בהחלט, מכובד למדי ולא נשכח שהנער עוד לא בן 18!! כבוד גדול למועדון איילות.

נועם נאמן- ראשון מאיילות ורביעי כללי
נועם נאמן הפנומן מאיילות בן ה-17 ראשון על הפודיום

ירון כהן קבע 34:08 דק'. תוצאה פושרת ביותר בשבילו שבטוח לא תבייש רצים רבים...

2 שניות אחריו הגיע גולן אוליאל, עת שקבע 34:10 דק'. רק חבל שהוא נרשם, כרגיל, כרץ איילות, אך משום מה "מאחורי הקלעים" החליטו לרשום אותו תחת "מכבי כפר המכביה". אנו רואים מעשה זה בחומרה רבה!!

עמית נאמן, האבא של... הגיע, כרגיל, ראשון בקטגוריה עת שקבע 35:26 דק'.

טוב לראות שיוסי ברמן חזר אלינו (ובגדול) לאחר פציעה ממושכת. ברמן קבע תוצאה איכותית ביותר, 36:43 דק', אשר אני בטוח שעוד יגלח הרבה ממנה כפי שכבר עשה בעבר.

מיכאל גמליאל קבע תוצאה יפהפיה: 37:23 דק'.

ברוך דניאלי שהצטרף לאחרונה לאיילות קבע זמן יפה מאוד של 38:17 דק'.

אביעד סער, גם הוא קבע זמן מכובד למדי: 38:42 דק'.

בשנייה אחת ירד איתן אבנר מגבול 39 הדקות.

איל בן חיים המשתבח משנה לשנה קבע 39:30 דק'. כל הכבוד!!


ליאת בן חיים, אשתו של אייל- כרגיל מסיימת עם חיוך

מימון דהן קבע שיא אישי ובכך שיפר למעלה מ-2 דק' משיאו האישי. דהן עצר את השעון על 41:01 דק'!! המאמן שלו מאושר לא פחות ממנו...

3 שניות בלבד אחריו הגיע רן בן חיים.

שחר פרנציס, האח היותר רציני, שיחק אותה בגדול עם 41:25 דק'.

אמיתי גיסר גילח 30 שניות משיאו האישי, עת שהעמידו על 41:54 דק'. המאמן שלו מאושר לא פחות ממנו...

אמיתי גיסר לאחר שבירת השיא האישי
אמיתי גיסר בתום התחרות עם אשתו, תמר, שירדה מגבול 60 הדקות

יובל עופר המכובד ביותר, כותב הסקירה, החליט לרוץ ג'וגינג וסיים בזמן של 42:06 דק'.

קובי פרנציס, האח הפחות רציני, הפתיע אותי לטובה עם 42:23 דק'. כנראה כשיש גנטיקה טובה, אפשר לחפף באימונים...


האחים שחר וקובי פרנציס

דוד יזהר, שבעבר תוצאות של 39 דק' היו בחזקת "זמן חלש", החליט ללכת במקום לרוץ וקבע 42:37 דק'.

לילה פרנקל, הטרייה באיילות, הגיע במקום השני בקטגוריה, עת שקבעה 45:45 דק'.

לילה פרנקל ראשונה בקוצת בגיל
לילה פרנקל, ראשונה בקבוצת הגיל, לוחצת יד ליו"ר איילות

עצמון קוריאט קבע 47:22 דק' וככל הידוע לי (לא לתפוס במילה), זה כ-45 ש' משיאו האישי.

ערן שטילמן, המתחיל לבנות את הכושר באופן הדרגתי ונכון, קבע 47:39 דק'. זכרו את השם לעונה הבאה.

גיל גמר לראשונה ירד מגבול 50 הדקות ו ב ג ד ו ל ! גמר קבע 48:52 דק'. כל הכבוד, גיל!

לאוניד פיין כמעט ירד מגבול 50 הדק', עת שקבע 50:08 דק'.

ירון גרופמן קבע 52:19 דק' ועוד לא אמר את המילה האחרונה העונה!

כל איילות על הפודיום
צבי סגל, אוסקר טוזמן ונתן אופן כולם מאיילות עומדים על הפודיום לצד מוטי מזור, יו"ר איילות

דב חידקל, בחור חביב וידיד טוב, ירד ב-6 שניות מגבול 60 הדקות (בגיל +60).

אפרים שפרנסקי, בן ה- +81, קבע זמן מכובד של 1:08:17 שע'.

מיותר לציין שלא אוכל להזכיר את כל החברים.
בהצלחה בהמשך העונה בכל תחרויות הריצה, טריאתלון ואופניים. אנו נמשיך ללוות אתכם עם תמונות וסקירות מתחרויות וכתבות מקצועיות שיסייעו לכם.
אם לא רשמתם ביומן, זה הזמן: 6.5.05, יום ו', מרוץ געש למרחקים 5 ק"מ ו-10 ק"מ. נוכחות חובה לכל חברי איילות ושום תרוץ לא יתקבל!! פרטים נוספים בקרוב מאוד.כתבה זו מגיעה מאתר... איילות - אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים
http://www.ayalot.com

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file;=article&sid;=274