נס-ציונה, 12.3.05 - מרוץ אינטימי במזג אויר בריטי
תאריך: ראשון, מרץ 13 @ 11:04:44 IST
נושא: סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם


מאת יובל עופר

התכנסנו היום למרוץ ה-20 של נס ציונה. 20 שנה נשמע הרבה במושגי מרוצים, אבל משום מה זה כ"כ צעיר בעיר/מושבה בת יותר מ-120 שנה. בכלל, בשבועות אלה אני חש מסע ארוך בהסטוריה של ארץ ישראל. כפר סבא עברה את המאה ונס ציונה-כבר אי אפשר לברך אותה ב-"עד 120"... ותחשבו שאפילו ראובן פינקל הקשיש וצעיר לנצח נולד הרבה אחרי שהמושבה הוקמה."

הבוקר פתחתי עיניים ורצתי לחלון לראות מה עם הגשם. ישר ידעתי שיהיה לנו מזג אויר "בריטי". וכך היה. גשם טורדני משהו ליוה אותנו בק"מ 2-4. לא נעים, לא נורא. טמפרטורה נהדרת לקרוע את המסלול וגם לדלג על נקודת מים פה ושם. בכלל, הרגשתי שאין צדק בחיים: המון נק' מים עד שבא לי לצעוק: איפה הייתם בעין-גדי?... אבל מה, מוטב יותר מפחות.

לפני שנמשיך במרוץ נזכיר את הארגון המקסים של המרוץ. נס ציונה זה מרוץ אינטימי: הכל קרוב ומידי. השירותים, לדוגמא, נמצאים 20 מטר מהזינוק. נקודת שתייה עם מיחם וקפה-30 מטר. בקיצור, אינטימי וקומפקטי. על הכיפאק.

על קו הזינוק
על קו הזינוק. מרוץ נס-ציונה 2004

המסלול של נס ציונה יחודי: ראשית, עושים סיבוב וחוזרים לנק' ההתחלה. נחמד לרצים, כיף למלווים. אח"כ יש ריצה לקצה המושבה– וחוזרים. אני חושב שהחזרה, בשונה ממסלול מעגלי (כמו בכ"ס ), זה טוב: כך אתה רואה את כל המתחרים, יודע את מיקומך והחיים מעניינים. אני מסכים שאחרים חושבים אחרת. כל אחד והטעם שלו.

המרוץ יצא לדרך בזמן אם כי הרמקולים נכנעו לשיחות הרצים. יצאו קרוב ל- 300 רצים וזה פחות משנים עברו. אין ספק שמרוץ אילת שהתקיים אתמול גבה את המס שלו. נכון, יש "חיות שרוטות" כמו יובל חץ, ציון נגר ועוד כמה שאתמול רצו חצי מרתון והיום 10 ק"מ. לעומתם, עשרות נשארו להשתזף באילת. לבריאות להם. לא כך לגבי התאום בין המרוצים. חרה לי אישית שמרוץ חגיגי של 20 שנה נותר מבויש יום אחרי מרוץ חדש זה מקרוב בא.

עמית נאמן ורון גרים
חברי איילות ממרוץ נס-ציונה 2004: עמית נאמן (בכתום) שקבע השנה 34:48 דק' ורון גרים

היה כיף לרוץ גם עם הגשם החלקי והשמש שיוצאת מבין העננים מפעם לפעם. תושבי נס ציונה כמובן שנשארו בבתים. כנראה יעברו עוד 120 שנה עד שנזכה לעידוד המוני מהתושבים. מה, גם לשלם ארנונה וגם לעודד את המשוגעים האלה שרצים בגשם?...

שוב זכינו לשקית פירות תרומת ראובן פינקל. לך באמת נאמר עד 120!
עוד מרוץ עם סטאין ואברמסקי בראש . כאן אין הפתעות וקצת חבל.

נפרדנו מהחבר'ה ועל הכוונת– רעננה. עיר צעירה בת 83 בלבד.


יובל עופר, כותב הסקירה, ממרוץ נס ציונה 2004כתבה זו מגיעה מאתר... איילות - אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים
http://www.ayalot.com

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file;=article&sid;=275