תקציר סקירת מרוצי שלושת הגבולות באילת – 11.3.2005
תאריך: ראשון, מרץ 13 @ 23:32:05 IST
נושא: סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם


מאת צביקה יהלום
רצי "איילות-רעננה"

על מנת לא לחטוא לאמת, חובה עלי לציין עובדה אחת ברורה ונחרצת, זהבה שמואלי עשתה זאת שוב ו- ב ג ד ו ל.
נכון שלעזרתה עמדו נוספים שגם להם מגיעות מחמאות ותודות, אך בלי הרצון העז, הדינאמיות, הרצינות, הסבלנות והמקצוענות, לא היינו נהנים כל כך מחוויות האירוע המיוחד (אנחנו הרי מכירים את המרוצים האיכותיים שזהבה מארגנת ברמה"ש מזה שנים).

היות וסקירה נרחבת תופיע בספר דברי הימים אשר על ירחון "עולם הריצה", בתקופה הקרובה, אצמצם הפעם.

את פנינו קידם אירוע פתיחה מכובד ביותר במלון "מאג'יק פאלאס". הנאומים היו קצרים וממצים. נקודת השיא הייתה ההכרזה על השתתפות רצים מירדן.

למחרת ביום ששי, הסיעו אותנו אוטובוסים לנקודת הזינוק – מעבר הגבול עם ירדן. בשעת הזינוק 07:30 (אולי מארגנים נוספים ילמדו משעת זינוק מעולה זו) עמדנו כולנו על הקו בהתרגשות רבה, למראה דגלי ישראל וירדן מתנופפים זה לצד זה, וזהבה שמואלי ואברום בורג (אחד מהיוזמים) נושאים דברים מרטיטי לב.

המסע יוצא לדרך בין שדות, מטעים, בואכה הטיילת האילתית ויציאה לכביש המוביל למסוף טאבה. מזג האוויר הקריר שהוזמן מראש, אכן הגיע (שלא כמו בעין-גדי), והריצה הייתה נעימה, אך לא קלה. נכנסנו למסוף המחבר את מדינת ישראל עם מצרים, וגם כאן אחזה בנו ההתרגשות למראה שני הדגלים המתנופפים.

טרם הזינוק לחצי המרתון, הובלו גם רצי ה-10 ק"מ באוטובוסים למסוף רבין, על מנת לחוות האירוע ולעודד הרצים. משם הועברו לנקודת הזינוק סמוך למלון מרידיאן, והמסלול הגיע אף הוא למסוף טאבה, כך שכל הרצים זכו להשתתף בכל החוויות (כשמשקיעים מחשבה וכושר יצירתיות, התוצאות ניכרות).

את טכס הסיום חגגנו שוב במלון מאג'יק פאלאס. משפחת העיתונאי פז, שלזכרו נתקיימו המרוצים, ואישים נוספים חילקו הגביעים לכל הזוכים.

יאמר לשבחו של מועדון "איילות" ובתוכו "רצי רעננה", ששוב הוכחנו, שאנו חזק על מפת המרוצים, ולא משנה המרחק מהבית.

מקצת רצי איילות-רעננה מקצת חברי איילות-רעננה (צביקה יהלום עם הסרט הצהוב). תמונת ארכיון.

במרוץ ה-10 ק"מ, זכה איילה סטאין, בזמן של 00:34:52.65 דק'. מתוך 119 משתתפות ומשתתפים, השתתפו 8 רצים ורצות "מכוחותינו", וכולם זכו בגביעים !!!

במרוץ חצי המרתון, זכה רץ מאתיופיה בשם DERJE TADSE, בזמן של 01:11:12.20 שע'. מתוך 166 משתתפים/ות השתתפו 42 רצים ורצות מכוחותינו, שזכו ב- 14 גביעים !!!

לסיכום: כמו שציינתי בפתיח, חוויה מרגשת ביותר, אשר סיפורה יורחב בירחון "עולם הריצה".

לשנה הבאה באילת!
צביקה יהלום "רצי רעננה-איילות".


* הכתבה המלאה תתפרסם בגיליון הקרוב של "עולם הריצה" המופץ בחינם לחברי איילות.כתבה זו מגיעה מאתר... איילות - אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים
http://www.ayalot.com

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file;=article&sid;=276