השרדות (סקירת מרוץ ירושלים 31.3.05)
תאריך: ראשון, אפריל 03 @ 23:43:02 IDT
נושא: סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם


מאת רובי המר


כשהטמפרטורות עוברות את גבול ה 30 מעלות, כשהמיקום הוא ירושלים, והמרחק מולו צריך להתמודד הוא חצי מרתון, יעד ראוי עבור הרץ הטיפוסי למרחקים ארוכים הוא פשוט להגיע לקו הסיום ללא סיוע של הצוות הרפואי. ביום חמישי האחרון, כ 450 רצים עמדו ביעד זה יחד עם למעלה מ 750 רצים שהשלימו מרחק של 10 ק"מ בתנאים דומים. אני נאלצתי להסתפק הפעם בליווי לא מחייב של ריצת ה 10 ק"מ, אך לצורך כתיבת סקירה זו שאבתי גם חוויות ממספר משתתפים ברמות שונות בריצת החצי מרתון.

תנאי המרוץ יחד עם הכמות הנאה של המשתתפים הציבו בפני המארגנים כמה אתגרים לא פשוטים:
1. הפסקת התנועה ברחובות ראשיים של עיר הבירה של ישראל ובכלל זה סביב מתחם הכנסת, משרדי הממשלה, ובתי המשפט.
2. הספקת מים לכל אורך הדרך ובכמות שתמנע מצוקה מסוכנת מהרצים הרבים.
3. טיפול בצרכים נוספים של משתתפים רבים קודם לריצה ועם סיומה.
מארגני חצי המרתון של ירושלים התמודדו מול אתגרים אלו בצורה כמעט מושלמת:
במקום הכינוס, חלוקת הציוד לרצים הייתה מעט פחות מיעילה אך עדיין סבירה. המארגנים דאגו להביא שירותים כימיים ניידים בכדי לתגבר את אלו שקיימים במקום ושנסתמו כמעט מיד עם תחילת האירוע. שני הזינוקים עוקבו מעט, דבר שאינו נעים בטמפרטורות שהיו במיוחד כשהצפיפות על קו הזינוק היא רבה.

רובי המר רובי המר (כותב הסקירה) לצד גולן אוליאל (447). תמונת ארכיון.

ההכוונה לאורך המסלול הייתה יעילה הן על ידי סימונים, הן על ידי שילוט והן על ידי מתנדבים. המים לאורך המסלול היו בשפע, אבל בכמה מתחנות הרענון הראשונות, שהצפיפות בהן היא עדיין רבה, מחלקי המים לא תמיד התמודדו מול שטף הרצים. חסימת הכבישים הייתה טובה יותר מכפי שזכור לי משנים קודמות. באזור מתחם הכנסת נהנו הרצים גם מעידוד מצידם של מפגינים בעדנגד ההתנתקות, תקציב, ועדת דוברת, חסימת כבישים על ידי מפגינים, או חסימת כבישים על ידי מירוצים. בסיום הריצה חיכו לרצים עוד מים בשפע וללא ההגבלה השכיחה של בקבוק אחד. למרות החלוקה החופשית של המים נותרו מים בשפע גם למאחרים לסיים. נוסף למים חיכו לרצים צ'ופרים נוספים- ארטיקים, בננות, תפוזים, לחם וינגייט ועיסוי מקצועי.

למרות השתתפותם של מיטב הרצים בארץ, התוצאות לא היו מדהימות- הרי המטרה הפעם הייתה השרדות. ומי היה מאמין שפחות מיומיים מאוחר יותר, סה"כ פחות מ 5 ק"מ מערבה, יצטרכו משתתפי דואתלון הר-איתן להתמודד מול אתגרים אחרים- רוח קור וגשם...כתבה זו מגיעה מאתר... איילות - אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים
http://www.ayalot.com

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file;=article&sid;=284