אשקלון – יש מרוץ כזה (סקירת מרוץ אשקלון 3.4.05)
תאריך: רביעי, אפריל 06 @ 01:49:40 IDT
נושא: סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם


מאת יובל עופר


כרץ מקצועי ומתמיד קבלתי החלטה אסטרטגית: להגיע בשנים הקרובות לכל מרוץ בארץ וגם בפריפריה...

ואכן, הגיע תורה של אשקלון שאכבד גם אותה בזעתי היקרה. יקרה תרתי משמע: חישוב קצר של העלויות לעצמאי כמוני שמפסיד על חשבונו חצי יום עבודה, משלם על הדלק לאשקלון וחזרה להרצליה מציג תג מחיר גבוה למדי ולתמורה עוד נגיע בהמשך.

וכך, ביום נעים למדי אך עם רוחות פחות נעימות ונוחות, התייצבו כ-230 רצים למרוץ ה-10 ק"מ. קדם לו מרוץ של 3 ק"מ עבור בני הנוער האשקלונים בתגבור כמה קבוצות משאר חלקי הארץ. סליחה שאני לא מצויד בפרטים, אחרי הכל באתי לרוץ ו... גם לסקר. ועכשיו אנסה לשתף את הקוראים שלא נכחו במקום בקצת אוירה וצבע שמאפיינים מרוץ כזה באמצע השבוע אי שם, בלי לפגוע, באשקלון.

הגעתי למקום כשעתיים לפני הזינוק. טוב שזכרתי משהו על חוף דלילה והשילוט הטוב (!) הביא אותי לשם. מספר מכוניות על מגרש חניה ענק אפילו לא רמז על מרוץ כלשהו. צריך לרדת לחוף, ואז מגלים כמה דגלים וקשוטים שרומזים על ארוע מתקרב, זוחל. באותו הרגע ,הבנתי שצריך להנמיך את הציפיות כי אחרת החשבון של הדלקוחצי יום העבודה (זוכרים, אני עצמאי!) יעכירו את המרוץ עוד לפני שהתחיל...

בינתים אני מזהה את החברה הטובים ממועדון איילות:
נתן, שלמה, אשר, ברנרדו ופול. תחושה של אימון שבת ש"קפץ" לאשקלון בעלויות גבוהות. העיקר שהחבר'ה כאן וזה מחמם את הלב. יוצאים לריצת חימום ואת מי אני רואה? ודאי, 1 סטאין ,1 נילי, 2 ציון ו-1 עמית. ממש מכובד. אני מרגיש שמרבית תושבי אשקלון יוצאים לרחובות להריע לאלופים שהגיעו. איזה כיף, תחושה ניו-יורקית משהו חונקת את גרוני וממש מעלה את האדרנלין. טוב, אתם יכולים להרגיע גם את הציפיות שלכם:

"גם נתן אופן שלנו שוב זכה בגביע"
* תמונת ארכיון (נתן אופן) באדיבות אתר www.realtiming.co.il

זינקנו פחות או יותר בזמן (נו, כמה אפשר לאחר כשהזינוק ב-17.00 והשמש מתחילה להתקרב לקו המים) וחיש קל התרוממנו מקו החוף למסע נדלני ברחובות אשקלון. כן, העיר מוצפת מנופים ובנינים חדשים וכמעט מתחשק לקפוץ ל"חיים המתוך" ששלט שלו הצלחתי לקלוט.
הרוחות לא היטיבו עמנו, אבל מים היו בשפע הרבה יותר מאזרחים. בערך אשקלוני אחד לכל 10 בקבוקים. פה ושם פקקים קטנים של נהגים מופתעים ונרגנים. התחושה שלי כרץ, וזה חוזר על עצמו לצערי, שאני מן חיזר שהגיע לעיר ומשבש לתושבים את שלות יומם ( יום חול- אם כי פעמים כי טוב!). וכל זה בעדודו של ראש העיר והנהלתו. ממש שערוריה!

ברור לכם שדוכנים לא היו- החבר'ה האלה יודעים לעשות חשבון כלכלי- כך שלא נותר הרבה מה לעשות- רצתי מהר הביתה וקבעתי שיא: זינוק ב-5 אח"הצ וב-7 בערב כבר חצינו את תל-אביב! וכל זה במסגרת החוק ובזכות היציאה הנוחה לת"א.

סליחה שאין באמתחתי תוצאות: גבי ינאי שלט ביד רמה בענינים וכולנו נמתין בסבלנות לפרסום התוצאות.
אני מניח שסטאין ונילי ניצחו וכל הכבוד להם. גם נתן אופן שלנו שוב זכה בגביע!

אם הגעתם עד לסוף הסקירה,ידידי, אשמח אם תדרגו אותה בסולם הציונים משמאל.כתבה זו מגיעה מאתר... איילות - אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים
http://www.ayalot.com

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file;=article&sid;=285