סקירת מרוץ האביב ע''ש גל לוינסון – רמת השרון 9.4.05
תאריך: שבת, אפריל 09 @ 23:07:30 IDT
נושא: סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם


מאת תמר גיסר


יום קודם השתוללה סופת אבק אביבית, המבשרת מדי שנה את עונת הנקיונות שלפני פסח. אמיתי (בעלי) חיפש תקווה באתרי אינטרנט של מזג האויר...

הפעם הבטחתי לו שגם אני אשתתף. מרוץ אחרון לעונה די מוצלחת שלו, ואחרי כמה שיחות עם חובבי ריצה טריים הבין שקיים מיתאם גבוה בין רמת האימונים של האיש לבין רמת הפירגון של האישה. לא התפלאתי כשסיפר לי על הקיטורים של חבריו לתחביב (כולל אחד שאשתו בטוחה שיש לו מאהבת, לאור הירידה במשקל, השעות הלא שגרתיות שהוא יוצא מהבית, והמקלחות הדחופות בשובו).

לא התפלאתי, כי גם אני שקועה עמוק במחול המטורף הזה של אישה באמצע החיים, עם ילדים שעדיין כל כך זקוקים לך, עם קריירה שנמצאת בנקודה קריטית של קידום, עם הכביסות והבישולים והנקיונות והסוּפּר ומה לא. אז כן, כשלבעל יש תחביב שגוזל כל כך הרבה מהפנאי שנשאר לנו, אפשר להבין את הנשים שלוקחות את זה לכוון של תיסכול.
אני החלטתי שלא. החלטתי לרוץ גם.

מאיפה מוצאים זמן? זמן (כמו כסף) זה עניין של סדר עדיפויות. אז אני לא מתאמנת כמוהו, עם תכנית אימונים ושש ריצות בשבוע, אבל אם הקטנה קמה בחמש לפנות בוקר אז עם בקבוק דייסה מול קלטת וידאו אני קונה לי חצי שעה של ריצת שחר מקסימה. וימי שישי בבוקר הפכו לריצות משותפות עם הבעל: בשבילו זו ריצת שחרור, בשבילי זאת הריצה הארוכה והקשה.

שיגורן של הבנות לסבתא ערב קודם נתקל במכשלה: הגדולה רוצה להישאר בבית עם אמא. פגעה לי בעצב החשוף של האמא הקרייריסטית. אין בעיה מאמי, תישארי איתנו, אמא תוותר על התחרות. מה פתאום? הוא צועק. טוב, לפחות הפעם אני יצאתי הטובה. פשרה: בשעות התחרות היא אצל חברה. הקטנה משוגרת כמתוכנן לסבתא. לפחות לא נקום כמו כל יום בחמש בבוקר.

קמנו לבוקר מקסים. הלכו התירוצים. בשטח הכינוס, אוי ואבוי, כמה ג'ימבורי ומתנפחים, אני חושבת, חבל שלא הבאנו את הילדות. הוא יותר מוטרד אם לשים את הצ'יפ הכחול או את הצ'יפ של היום. פרופורציות של גברים. אני רואה די הרבה נשים, רובן נערות או צעירות בשנות העשרים, מיעוטן שועלות ריצה ותיקות בשנות החמישים. אין עוד נשים כמוני? חוץ מנילי אברמסקי ואורנה בלאו, שעבורן הריצה היא מרכז החיים. אני לא מזהה עוד נשים באמצע שנות השלושים, שבשבילן הריצה היא תחביב שולי באטרף של החיים.

מזנקים בדיוק בזמן. סחתיין. עוד לא הבנתי איך בברלין, עם עשרות אלפי משתתפים, הזמן של כל משתתף נמדד רק מרגע שהוא חוצה את קו הזינוק, ואצלנו המדידה של כולם מתחילה יחד. נקודה ראשונה למחשבה.

קילומטר ראשון – התמקמות בטור הרצים. תכירי: אלו האנשים ברמה שלך (58-59 דקות). בעיקר גברים מבוגרים, למעט כמה צעירים שנראו כאילו התעוררו במקרה מוקדם והחליטו להצטרף. נשים? אחת מהשועלות הותיקות, שש-שבע בשנות העשרים ואני. אתיופי אתלטי עם חולצה של מאמן כושר? איתנו? אה כן, הוא צמוד לאיש בגיל הביניים שיש כסף למאמן אישי. מאני קנט ביי מי לאב.

קילומטר שני – ממשיך את מגמת העלייה שהתחילה בראשון, ונגמר בירידה כיפית שנמשכת עמוק לתוך הקילומטר הרביעי. הקצב שלי טוב מדי, אולי נרד את ה- 58. אבל איפה הקהל? העיר הקטנה עדיין רדומה בתשע בבוקר של שבת והעידוד חסר. נזכרתי במקהלת הבנות האתיופיות בקילומטר השישי של מרוץ כפר סבא. הן עשו לי את המרוץ. וכאן - כלב אין ברחוב. אמיתי אומר שפעם הזניקו כאן אחר הצהריים, ואז היה קהל. נקודה שנייה למחשבה.

קילומטרים חמישי עד סוף השמיני – הקילומטרים האבודים שלי. אני לא רואה את סימוני הקילומטרים, איבדתי שליטה על תכנון הזמן. מנסה לשמור קשר עין עם ה"קבוצה" שלי. אולי הם ראו. אמיתי אמר בסוף שהסימונים היו תלויים גבוה. אני לא ראיתי. נקודה שלישית למחשבה.

קטע העפר הסלול למחצה, כולל בורות רדודים בקרקע, גורם לי לקלל את ההחלטה לרוץ עם הנעליים הקלות, וללא מדרסים. נקודות השתיה הפכו למלכודות החלקה. למה בקבוקים? גם שוקל חצי קילו, גם קשה לשתות, גם מהווה מכשול לרצים האחרונים ובגלל שנשאר המון בכל בקבוק הכביש הופך למשטח החלקה על הקרח. נקודה רביעית למחשבה.

הקילומטרים האבודים ואובדן השליטה בשעון ניקו לי זמן לחשוב על סיבת קיומו של המרוץ. איזה איש היית אז, גל לוינסון, איזה איש היית היום? וההורים שלך, והאחים והחברים – עד כמה המרוץ הזה ממלא עבורם את החלל שהותרת? מחשבות של נשים, אני תכף בוכה, מי שם לב שהיום המקסים נהיה חם ושהעליה רק מתגברת.

שני קילומטרים אחרונים. עדיין עליות. יש קצת אנשים ברחוב, אבל הם לא מעודדים על המדרכות חלילה. הם הולכים באמצע המסלול. אחד השוטרים רואה את הזיגזוגים שלי ומבקש מהאנשים לעלות למדרכות. בשבילי זה טו לייט. הלך ה- 58. נקודה חמישית למחשבה.


תמר גיסר, כותבת הסקירה, בודקת שוב האם הגיוני ששברה את השיא האישי

קו הסיום- 58:26 דק'. אמיתי מבסוט מהתוצאה שלי יותר מאשר משלו (41:57). מפרגן המאצ'ו. התמורה למאמץ, קפוצ'ון איכותי ביותר של ריבוק. נשאר רק לארג'. אני לא מכירה הרבה רצים למרחקים ארוכים במידה לארג'. נקודה שישית למחשבה.

יאללה הביתה. אני מתגעגעת לילדות, ויש המון כביסות, וצריך להכין צהרים. בעיות של נשים באמצע החיים, אתם יודעים. להתראות בעונה הבאה.

כמה מילים ממנהל האתר

מרוץ רמת השרון, אחד המרוצים האיכותיים בארץ והאהוב עליי ביותר, גם השנה הוכיח את עצמו. אמנם השנה הייתי כצופה (דלקת בכף הרגל) ולכן לא אוכל לבקר את מסלול הריצה וכל המשתמע מכך, אך מבחינה ארגונית ומחשבה על הדברים הקטנים (ועל הילדים הקטנים), נראה כי גם השנה יאיר מינץ, אורי קצב, דלית וכל שאר עושי המלאכה הקשה, עשו את מלאכתם נאמנה. תמיד במרוץ זה ניכר כי המארגנים משקיעים מחשבה מרובה כיצד לצ'פר את הרץ: בכל שנה ניתן פריט איכותי אשר השנה היה קפוצ'ון איכותי של ריבוק שהעלות שלו בלבד היא מעבר לדמי ההרשמה.

כמובן שתמיד יש מקום לשיפורים ותודות לתמר גיסר על שהעלתה את הנקודות. אלה באמת דברים קטנים ואני בטוח שהמארגנים יתנו על כך את הדעת בשנה הבאה.

 רמת השרון- הפנינג לכל המשפחה

ולחברי איילות היקרים מכל

תופעה מכעיסה מאוד ואף גורמת לי לצאת מכליי היא שרצים רבים רושמים את שם האגודה בעת ההרשמה, אולם משום מה בדפי התוצאות לא מצויין שם האגודה. אני רואה זאת בחומרה רבה. זו חוצפה ממדרגה ראשונה וזלזול ברץ, שכן הדבר חוזר על עצמו בכל תחרות ולא מקרי. אין לי ספק שכל רץ גאה באגודה שלו, כולל רצי איילות, והעובדה שבדפי התוצאות לא מופיע שם אגודה, או לחילופין מופיע שם העיר, אינה מתקבלת על הדעת!! במשך שנים אני רץ ומתחרה וכל פעם מחדש שאני מסתכל בדפי התוצאות אני מרגיש את "גאוות היחידה" כאשר אני רואה את עצמי תחת "איילות" ואני בטוח שכך גם רבים אחרים. קחו לדוגמא את יותם שחורי, רץ מצטיין של איילות שהיום במקצה הילדים הגיע רביעי כללי (בפועל אמור להיות שלישי) וראשון בקטגוריה. בחור צעיר וכשרוני זה עושה לאגודה כבוד רב וגאה להיות באיילות, אז מדוע להשמיט את שם האגודה מדפי התוצאות ולפגוע גם בו וגם באגודה?
איני בא באצבע מאשימה לאף אחד, אך אם מנהלי תחרויות קוראים שורות אילו (וידוע לי שהרוב קוראים), אנא קחו זאת לתשומת לבכם והקפידו על כך מול מי שאחראי על כך במערכת. התחרות בשבילנו היא הרבה מעבר לריצה עצמה, איננו מכונות שבאות לרוץ ולחזור הביתה.

שחורי
שחורי הכשרוני (מס' 2) על קו הזינוק

* למעלה מ-100 רצים של איילות השתתפו במרוץ זה. נא לא להיפגע באם שמכם אינו מופיע בסקירה זו. הדבר אינו אישי.

ראשון מאיילות וחמישי כללי(!!) הגיע ירון כהן, עת שקבע תוצאה מ ד ה י מ ה בכל קנה מידה: 33:20 דק'. סטאין, היזהר!

ירון כהן
ירון כהן הפנומן מאיילות

מרסל בורלא שלנו עצר את השעון על זמן, כרגיל, מעולה של 34:23 דק'!

עמית נאמן, מותיקי הרצים בארץ, קבע 34:46 דק' (בקטגוריה 45-49).

ברכות לרון גרים על שקבע שיא אישי: 35:50 דק'! רון מוקיר את תודתו למאמנו הותיק, אשר בעבר אף היה רץ של איילות: ד"ר זוהר שדה. אני רואה שיהיה לי מי שימשוך אותי בעונה הבאה...

 רון גרים
רון גרים לצד מאמנו, ד"ר זוהר שדה.

אין מילים לתאר את שמחתי על כך שאחד האנשים היקרים לי, בני שניאור, קבע שיא אישי: 36:22 דק'. שניאור החל לאחרונה להתאמן תחת מאמן ידוע וניכר כי יש "קבלות".

ברכות למיכאל גמליאל ואבידב ליברמן שבפעם המי-יודע-כמה ירדו באופן ניכר מגבול 38 הדקות.

ברכות לאבנר איתן, ציון חצרוני הותיק, פול פרידברג, ארז בן שלום, ברוך דניאלי החייכן ואילן פיקסל על שירדו מדבול 39 הדקות.

אייל בן חיים, בעלה של ליאת (עוד נגיע אליה), המשיך לא לעצור באדום וקבע 39:13 דק'. כל הכבוד, אייל!

אני מאוד גאה בכך שאחת הרצות הטובות ביותר בארץ משתייכות לאגודת איילות, הלא היא יפעת פארן. יפעת קבעה 39:46 דק' והגיעה שלישית בקטגוריה הקשה ביותר.

מימון דהן ומאמנו שמחים על כך שבכל תחרות הוא קובע שיא אישי וזאת עם תוכנית אימונים שקולה אשר שמה במרכז את ההסתכלות ארוכת הטווח. היום מימון קבע 40:03 דק' ובעונה הבאה הוא כבר יוכל לתת פייט למתחרים הותיקים.

מימון דהן
מימון דהן לצד שיאו האישי. תמונה שיש למסגר...

לאט לאט ובשקטשחר פרנצס מתקרב לו לגבול 40 הדקות, עת שקבע 40:47 דק'.

כוכב נוסף ממשפחת בן חיים, הלא הוא רן בן חיים, קבע זמן נהדר של 41:02 דק', או מה שנקרא בין הרצים: "ארבעים ואחת קטן".

ברכות לירון לשם על שקבע 41:13 דק'.

ברכות לגיל דוד על שקבע 43:43 דק' והיה רחוק ב-3 שניות בלבד מקביעת שיא אישי.

ערן שטילמן הפתיע אותי לטובה עת שקבע 43:56 דק' ובך הוריד קרוב ל-4 דקות משיאו האישי. אין לי מילים לתאר את האושר. בדומה למימון דהן, הכל בתוכנית אימונים מתונה ושקולה אשר כלל אינה אינטנסיבית.

ערן שטילמן
ערן שטילמן לצד השיא האישי שלו. תמונה אחת שווה אלף מילים...

מוטי מזור, יו"ר איילות, החליט להשתתף השנה וקבע 45:10 דק'. שיאו האישי, אגב, עומד על 10 דקות פחות מתוצאה זו (בגיל +40).

מולי בלי קבע זמן יפה מאוד: 45:26 דק'.

נתן אופן, מעמודי התווך של פורום איילות, רץ 3 תחרויות בשבוע, כאשר זו התחרות הלישית שלו. הדבר לא מנע ממנו לקבוע 46:00 דק' ולהישאר עוד עם כוח... והכל בגיל +65!

נתן אופן
נתן אופן- 3 תחרויות בשבוע בגיל +65

ברכות ליאיר ישראל על שקבע 47:10 דק' בגיל +60. 44 שניות אחריו הגיע עצמון קוריאט.

שפע ברכות למיכל רג'ואן, החדשה באיילות, על שקבעה שיא אישי: 48:00 דק'.

מיכל רג'ואן מיכל רג'ואן (310) מאושרת לאחר קביעת השיא האישי. כנראה יש משהו בקפה שהיא שותה...

ברכות לפזית טבק, על שהגיעה מקום שלישי בקטגוריה עת שקבעה 48:17 דק'.

שפע ברכות לליאת בן חיים, על שקבעה שיא אישי: 49:44 דק'. ליאת בעונה שעברה סבלה מפציעה ונראה כי בעונה זו (חמסה) היא חוזרת ובגדול. מזל טוב!

שרל אטיאס קבע 50:12 דק'. שנייה אחריו הגיעה רחל חזן הותיקה ושניה אחריה הגיע שי רז. כי איילות באות בצרורות...

ברכות ליצחק ברכה אשר קבע בגיל +70 זמן מדהים של 51:52 דק' והגיע, כמובן, ראשון בקטגוריה.

ועוד ועוד רבים, אשר מאחורי כל אחד מהם עומד עולם ומלואו. היו חזקים והמשיכו להשקיע. בעוד כחודש וחצי העונה מסתיימת ויהיה מספיק זמן לנוח אח"כ.


בהזדמנות זו רציתי להזכיר לכולם כי בעוד פחות מחודש- 6.5.05 יום ו', יתקיים מרוץ געש ה-1 שבמרכז הארץ למרחקים 5 ק"מ ו-10 ק"מ. הריצה היא כולה בשטח. כרצים כמוכם, המארגנים עושים כל שביכולתם בכדי שהמרוץ יהיה איכותי לא פחות ממרוצים ותיקים אחרים. בין השאר זה יתבטא ב:

- מסלול מדוד ומאומת מספר פעמים עם GPS כמדד ליכולת אישית במרחקים אלה. במרוץ זה אנשים לא יגיעו ל-10 ק"מ ויגלו שזה 10.4 ק"מ, ובאותה מידה לא יגיעו ל-5 ק"מ ויגלו שזה 4.7 ק"מ. אנו יודעים עד כמה זה חשוב לכם.

- מדידת זמנים אלקטרונית המדויקת בעולם. תיוודעו לחידושים טכנולוגיים בתום התחרות.

- בתום התחרות כל רץ יצולם על רקע שער הצילום ושעון הזמן ע"י צלם מקצועי. את התמונה יהיה ניתן להוריד בחינם ואף לפתחה מאתר האינטרנט www.realtiming.co.il

- שפע מים ועוד...

בקרוב תחל ההרשמה לתחרות באתר www.realtiming.co.il
פרטים נוספים על התחרות תוכלו למצוא בלחיצה כאן.כתבה זו מגיעה מאתר... איילות - אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים
http://www.ayalot.com

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file;=article&sid;=287