מרוץ ראשון לציון (22.4.05) – מרוץ האביב (או השרב)
תאריך: שישי, אפריל 22 @ 19:19:51 IDT
נושא: סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם


מאת מיכל רג'ואן


אני הייתי אחת מאלה שהתקשרו אתמול לעיריית ראשון והתחננו להקדים את המרוץ לשעה סבירה יותר, פחות חמה .... לפחות ניסיתי.

קמתי בשעה שש בבוקר , פותחת לאט את דלת הכניסה של ביתי , מוציאה יד , מוציאה רגל, שום דבר, שום טיפה של אופטימיות באוויר, הולך להיות חם....
החל משעה 8:00 בבוקר (כן כן הגעתי בשעה 8:00, הייתי אופטימית לגבי שינוי שעת המרוץ) פקדו הרצים את עמדת הרישום במקום- אותם אלה שחששו ממזג האוויר, כנראה החליטו לחרוץ את גורלם בריצת 10 ק"מ בטמפרטורה של 30 מעלות.
עמדות הרישום המוקדם היו מסודרות, אפילו קיבלתי שקית יפה עם מספר חזה, אבל לא הבנתי למה צריך לעבור שתי עמדות : אחת למספר ואחת לחולצה.


דב חידקל מותיקי איילות. העובדה שדב בקטגורית גילאי +60 לא מפריעה לו לעסוק בענפי ספורט רבים ומגוונים וביניהם הריצה.

המרוץ התחיל בדיוק בזמן בשעה 10:00, ללא עיכובים ובטח שללא הקדמות.
המסלול... אוי המסלול... לא הבנתי אם נרשמתי לריצת כביש, שדה או מסלול מכשולים: להיזהר מאבנים, לא לדרוך על הברזלים שעל החול ולעקוף את מכונית המשטרה שהחליטה לעמוד באמצע הכביש על מנת לעצור את התנועה (ואת הרצים?).

ציון המרחק הנתון ... כמה דקות לפני תחילת המרוץ אמר הכרוז: "הצבנו תיעוד של הק"מ בכל 1 ק"מ". חיפשתי סימון מרחק, באמת שחיפשתי- על הכביש/אדמה/ ברזלים, שלטים, על עמודים, אבל כלום. הגאולה הגיעה מאוחר מידיי: על המדרכה היה כתוב "עוד 2 ק"מ לסיום" ואני חשבתי שנשאר עוד ק"מ 1...

100 מטר לסיום המרוץ, אולי עוד אציל את כבודי האבוד, נתתי ספרינט.. לפחות זה. עקפתי עוד שני רצים וסיימתי... התוצאה? בואו נשאר ונזכור את שבירת השיא שהייתה לי במרוץ רמת השרון.

מיכל רג'ואן, כותבת הסקירה, מטרים ספורים לפני קו היסום נותנת כל מה שיש.

אבל על דבר אחד אומר כל הכבוד(!): המון המון מים. זה באמת הציל אותי מהחום ומחוסר האוויר שהרגשתי. יאמר לזכותם שתחנות מים היו בשפע ...
בסיום קיבלתי בקבוק של 1.5 ליטר. אם הייתי מקבלת שני בקבוקים, שניהם היו נגמרים. שפכתי חצי בקבוק על הראש כדי להחזיר לגוף שלי את טמפרטורת הגוף הנורמאלית.

טקס חלוקת הפרסים היה זריז מאוד וממצא, רק חבל שלא הצלחתי לעקוב מי ממנצחי הקטגוריות קיבל פרס ומי לא.. נראה לי שגם המנחה קצת התבלבל.
יובל עופר (יוזם ומנהל חיד-ריצה בפורום איילות ) האלוף(!!) לקח מקום שני בפרסי הקטגוריות עם תוצאה מקסימה ("הייתי יכול יותר", הוא אמר).


יובל עופר (עם הגופיה) עומד על הפודיום לצד אורבך, רגע אחרי שציון נגר (גם הוא מאיילות) ירד.

איך אסכם את המרוץ? נראה לי שהתיאורים הספיקו , אבל בכל זאת:
מרוץ קצת מאכזב, יש מקום לארגון טוב יותר, אבל... המון מים!!!
כולי תקווה שהמרוץ שנה הבאה יהיה קר יותר ומאורגן יותר.
הכתבת שלכם בשטח (כרגע בבית עם רגליים למעלה),
מיכל רג'ואן


מספר מילים מפי מנהל האתר

נכון לעכשיו (יום התחרות, שעה 19:00) התוצאות טרם פורסמו באף אחד מהאתרים, כך שלא אוכל להתייחס לתוצאות של חברי איילות השונים. ארצה, אפוא, להתייחס למרוץ עצמו:
את מרוץ זה רצתי באחת ממתכונותיו הראשונות ואולי אף הראשונה (1998) ושנית שנה או שנתיים לאחר מכן. השנה הגעתי, אמנם כצופה/מאמן, אך ראיתי כי דברים לא השתנו יותר מדי: הרישום מהיר וחלק, התוצאות ניתנות בזריזות וטכס הסיום, מה שנקרא, "מתוקתק". בכל זאת הייתי אומר שיש הרבה מקום לשיפור בכדי להעלות את התחרות ברמה וזה כלל לא רחוק מהמארגנים. ועל מה אני מדבר?

כאמור איני יודע כמה בדיוק השתתפו כיוון שטרם פורסמו התוצאות, אך כמיטב הידוע לי השתתפו כ-250 משתתפים במקצה המרכזי- מקצה 10 הק"מ. זו כמות מועטה בהתחשב בכך שהמרוץ ותיק, ביום שישי (מתאים מאוד לשומרי השבת) ואין באותו יום או יום אחריו מרוץ אחר. לדעתי פחות מ-300 משתתפים למקצה המרכזי זה רחוק מאוד מהפוטנציאל. כמו-כן ניכר כי מושקע כסף רב במרוץ (גורם המראה את חשיבות הצלחת המרוץ למארגנים) ועל כן, בהחלט, יש מקום לשיפור. פופולרויות המרוץ רחוקה מאוד ממרוצים רבים בערים אחרות ואין הדבר חייב להיות כך. באם המארגנים קוראים שורות אלה, להלן מספר הצעות לשנים הבאות:

* שטח הדשא העצום שאינו מנוצל, פרט לטכס הסיום, הינו בזבוז עצום! לא חבל לא לנצל שטח כזה עצום?? אפשר להכניס שם ג'ימבורי (כמו שהיה ברמה"ש) ולמשוך עוד הורים שיש להם ילדים קטנים/ פעוטות, אפשר להכניס דוכני מכירה רבים שכתמורה יתנו פרסים לקטגוריות השונות, אפשר להכניס מופעים של חוגי ריקוד מקומיים ועוד ועוד... פשוט חבל!

* שער הסיום (אם אפשר לקרוא לזה כך) טעון מאוד שיפור. מה שהיה אפשר לעשות זה לקחת את השער ששימש לזינוק ולהשתמש בו לסיום. כך גם אנשים הו מצולמים על שער סיום נורמלי ואף לצד שעון הזמן (שהיה צריך להיות הפוך- עם הגב למסיימים בשביל שיהיה עם הפנים לתמונה).

* להקדים את שעת הזינוק ל- 09:00 או לפני. האמת שעל זה כולם דיברו כבר ימים קודם לכן.

* שינוי תוואי המסלול. לפי מה שהבנתי מהרצים יש מקום לשיפור. אם אין ברירה, מילא, אך אם ניתן להפוך אותו מריצת 10000 מ' מכשולים לריצת 10000 כביש- מה טוב.

נתראה במרוץ געש,
דובבכתבה זו מגיעה מאתר... איילות - אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים
http://www.ayalot.com

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file;=article&sid;=293