''אין דבר העומד בפני הרצון''
תאריך: שבת, אפריל 23 @ 18:16:31 IDT
נושא: חברים כותבים


מאת ריטה סביר


"הסיפור שלי הוא ההוכחה הניצחת לכך שאין דבר העומד בפני הרצון".

"עליתי ב – 91 מאוקראינה, שקלתי בערך 89 ק"ג, עסקתי במחשבים במערכות מידע וביום שהגעתי לארץ הכרתי את בעלי שהוא מורה לספורט. אחרי שנה התחתנו. נולדו לנו 2 בנות והשמנתי עוד. תמיד אהבתי לאכול, אולם יום אחד החלטתי לעשות משהו בקשר למשקל שלי ובעלי הבטיח לעזור לי.

בהתחלה הוא ממש דחף אותי פיזית מאחור כשהייתי הולכת כי אחרי שלוש דקות של הליכה הייתי מתעייפת. עם הזמן התחלתי לקרוא ספרים בנושאי הבריאות והמזון והתחלתי ללמוד מה עושים כדי לרזות. זה היה לפני 10 שנים ולאט לאט הגעתי להחלטה שאני רוצה ללמוד בוינגייט.

כולם צחקו על כך שבגיל 40 פלוס החלטתי לשנות מקצוע נחשב כמנהלת מערכות מידע לתחום כל כך שונה והרבה פחות מוערך. באיזשהו שלב ראיתי באתר של וינגייט שהתחילו לימודים וביקשתי להצטרף ללימודים וכשסיימתי את המבחן האחרון אמרתי לעצמי שהשקעתי כל כך הרבה בלימודים ואני חייבת למצוא בזה עבודה. מצאתי עבודה כמדריכת התעמלות לגיל הזהב והמשכתי ללמוד הדרכת חדרי כושר.

כל אותן שנים התאמנתי בתמיכת בעלי. תוך כדי האימונים הרגשתי שאני רצה די בקלות למרחקים של 10 ק"מ ויותר ועניינה אותי האפשרות להשתתף בריצה תחרותית. דרך האינטרנט הגעתי למרוץ עין גדי ל – 10 ק"מ ובמרוץ הראשון שלי זכיתי במקום החמישי לגילי והתחלתי להשתתף בעוד מרוצים. זכיתי במקום רביעי בגליל-ים, ראשון באשדוד ושלישי בעין-גדי. באליפות ישראל לחצי מרתון למרחק של 21.1 ק"מ 2004 בסחנה לקחתי בכיס כרטיס של כללית מושלם ליתר ביטחון והתחלתי לרוץ. אחרי 10 ק"מ שרצתי די לאט הרגשתי שיש לי עוד כוח ואז התחלתי לעקוף וסיימתי במקום השני בקטגוריה שלי.


"אם נרצה, באמת נשיג את מטרתנו".
* תמונת ארכיון. למצולם אין קשר לכתבה.

כרגע אני לומדת ניהול מרכזי ספורט ובריאות... עדיין בווינגייט.
השנה בעלי ואני פתחנו חדר כושר שלנו בישוב שאנו גרים .

המסר שלי הוא "שאם נרצה, באמת נשיג את מטרתנו". מסר זה אני מעבירה לילדי ולכל המתאמנים בחדר הכושר שלנו ובמיוחד לאלו החוששים כי אינם מסוגלים לשפר את יכולתם, או כמו שאמר וולט דיסני: "אם אתה יכול לחלום על זה אתה יכול לעשות את זה!".

ריטה סביר
אחוזת ברק
0544258451כתבה זו מגיעה מאתר... איילות - אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים
http://www.ayalot.com

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file;=article&sid;=294