מירוץ דליה- 14/05/2005 –סקירה קצרה
תאריך: ראשון, מאי 15 @ 23:35:25 IDT
נושא: סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם


מאת עופר בן-דור

הגענו בבוקר שבת חמים לקיבוץ דליה. האזור מדהים ביופיו: לא יאומן אילו מרחבי טבע בלתי נגמרים במקום המרוחק פחות מ-80 ק"מ מרעננה, כשעה נסיעה. האווירה במקום רגועה וידידותית. הקיבוץ עדיין מנומנם אך השירות 10!

אני מניח שמספר הרצים המועט, יחסית, נבע בעיקר משעת הזינוק המאוחרת במזג אוויר חם. בעונה זו של השנה שעת הזינוק היא קריטית והשעה 10:00 מאוחרת מידי! יש לשקול להקדים הזינוק ל – 08:30-09:00 או לחילופין להעביר את המרוץ לשעות אחה"צ המאוחרות. החום אכן היקשה מאד על הרצים ,במיוחד אמורים הדברים לגבי רצי ה-10 ק"מ שנראו תשושים לחלוטין עם סיום הריצה. מעיון בתוצאות ברור שמרבית הרצים השיגו תוצאות רחוקות משיאם עקב החום .

לפני הריצה חילקו המארגנים מיץ לרצים. זה טעים, אך לא מקצועי.

הזינוקים היו סיפור בפני עצמו
לא היה ברור איזו ריצה מוזנקת קודם ורק לאחר שפניתי למזניק הודיעו ברמקול שבעוד דקה יוצאת הריצה ל-5 ק"מ...
רצי ה-10 ק"מ התלוננו שהוזנקו פתאום ללא התרעה מוקדמת וללא ספירה לאחור....

אני זינקתי במסגרת הריצה ל-5 ק"מ. לאחר כ-500 מטר זומנה לי הפתעה ייחודית במרוצים בארץ: הייתי בחבורת החוד של הרצים ופתאום התנפל עלי כלב חום גדול ואילץ אותי להאט/ לעצור. רק לאחר ששחררתי צעקה לעבר בעל הכלב שעמד בסמוך, שחרר אותי הכלב מעולו לאחר שהיה דבוק לרגלי לאורך מספר מטרים. אישית אני מת על כלבים אך לא בהפתעה באמצע ריצה...

מסלול הריצה
מסלול הריצה בהחלט נוח ועובר בנופים יפים. רובו על כביש ומיעוטו על שביל, כולל עליה מתונה. מסלול 10 הק"מ הוא פשוט הכפלת הריצה ל-5 ק"מ, אך בתוספת כלל לא פשוטה כפי שיובהר להלן: בסיום הריצה על רצי ה-10 ק"מ לבצע שתי הקפות מעגליות סביב שטח הכינוס- עובדה שלא צוינה מראש... היה זה מחזה מביך לראות את אותם הרצים המותשים מגיעים לכאורה לנקודת הסיום ועוצרים ואז... צועקים להם להקיף פעם נוספת. ראינו רצים מצוינים ומנוסים מתבלבלים ומתוסכלים:
דב שגב מ"רצי רעננה" הפסיד כ-30 שניות לאחר שעצר. אלי בוצר, גם הוא מ"רצי רעננה" "סיים" את הריצה בפיניש מצוין... אך אז התבקש לפיניש בן סיבוב נוסף. שני רצים מעולים אלה זכו, כהרגלם, למרות העיכובים, במדליות. בסיום חולקו קרטיבים וצמר גפן מתוק ואפילו מים קרים.

טקס הסיום התעכב ולווה במספר פאשלות שגרמו לכעסים בקרב מקצת הרצים: טעויות במיקומים, פרסים חולקו ונלקחו חזרה... גביעים חולקו למקום ראשון בלבד. המקום השני והשלישי זכו במדליות.

למרות התקלות חשוב לציין כי המארגנים השתדלו מאוד. עם עזרה מקצועית מתאימה (למשל מדובב שארגן את מרוץ געש המדהים שבוע קדם לכן), התוצאה יכולה להיות מצוינת.

בסך הכל נהניתי מאד. המקום, הנוף, המסלול, המארחים החביבים- כל אלה טומנים בחובם פוטנציאל גדול מאד. "רצי רעננה" כיכבו על דוכן המנצחים: יהודה ג'יבלי, דב שגב, אלי בוצר וניר מלח ששבר את שיאו האישי ב-5 ק"מ-כל הכבוד!

יצאתי מרוצה גם ברמת ההישג האישי: ירדתי לראשונה מ-20 דקות בחמישה ק"מ! להתראות במרוץ דליה המשופר בעוד שנה!!


2 מילים ממנהל האתר

כרגיל מועדון איילות היווה את הקבוצה רבת המשתתפים. להזכירכם- ביום שישי שעבר למעלה מ-100 רצי איילות נטלו חלק במרוץ געש. כוחנו ברגלינו ותמיד זכרו זאת!

ארצה לציין לשבח מספר רצים:
אבידב ליברמן מאיילות שהגיע שני כללי במקצה 5 הק"מ!
הישג מעולה קבע יובל עופר מאיילות בריצת 5 הק"מ: 20:51 דק' ומקום ראשון בקטגוריה (50-59).
הישג מעולה קבע ברוך דניאלי מאיילות בריצת 10 הק"מ: מקום שלישי כללי!
המון מזל טוב למיכל רגו'אן מאיילות- גם קבעה שיא אישי (22:52 דק') וגם הגיעה במקום השני בקטגוריה. כל הכבוד, מיכלי!
קובי פרנציס הגיע שלישי בקטגוריה. כל הכבוד!

ועוד רבים וטובים שרובם עמדו על הפודיום...כתבה זו מגיעה מאתר... איילות - אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים
http://www.ayalot.com

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file;=article&sid;=300