סקירת טריאתלון עמק הירדן 21/5/05
תאריך: חמישי, מאי 26 @ 10:55:23 IDT
נושא: טריאתלונים


מאת דנה מורן

נהניתם לא?

החגיגה התחילה כבר ביום שישי. ירון ואני מעמיסים שישה תיקים, ארבעה זוגות נעליים, שתי קסדות, את יוהנה ועזרא (מדהים כמה רחוק אנשים מוכנים ללכת כדי לתת שמות לאופניים שלהם...) ושמים פעמינו לכיוון שער הגולן. ההתרגשות גדולה. באמת תחרות משמעותית ראשונה לעונה...

ככל שמתקדמים בדרך, ההתרגשות הולכת ועולה. בלתי נמנע מלדבר על כמה קר יהיה בשחייה, הפחד מהפנצ'רים וכמה חם יהיה לרוץ כל כך מאוחר לתוך הבוקר. לעמדת הרישום בצמח כבר הגענו עם הרבה אווירה בלב. שמחת הפסטיבל, הדוכנים, האנשים מסביב, החברים והפרצופים המוכרים, כל זה רק הוסיף להתלהבות.

לפני התדריך עוד הלכנו לראות את שטח ההחלפה ואת הכינרת. אי אפשר היה להתעלם מהטרק שצפוי מהיציאה מהמים עד לשטח ההחלפה. (הציניקנים חושבים שזה כדי להוסיף שטח פרסום לנותני החסויות... לא בשביל זה החליפו את מספרי הברזל במספרי משתתף?). גונן נותן עוד טיפים אחרונים לפני שמתפזרים: לישון טוב, להכין תיק למחר ולשתות הרבה...

אנחנו מאוד מחונכים. עושים מה שאומרים לנו: תדריך, פסטה, להכין תיק, לשתות מים, פיפי ולישון. טוב, לא בדיוק ישנו. אני לא אגיד דברים רעים על האכסניה של שער הגולן, אולם לירון הפריע שמסך הפלזמה בחדרים לא היה ממש מכוון... יש כאלו שלא ישנו כי המזגן עשה רעש, אחרים? סתם מהתרגשות.
ביום הדין הכל עבד כמו שצריך. לא היו תורים בכניסה לשטח החלפה והכל היה מסומן ומוכן למתחרים. והופ רגע לפני שמסובבים את הראש... אנשי "חצי איש" מגיעים מהשחייה לכיוון האופניים. רבותי, בשלב הזה שי פיפמן עוד לא היה לבד. אחד השחיינים הטובים בארץ היה שם איתו. לדעתי הוא גם לקח את כל תשומת הלב כשבמשך כמה שניות היה לבוש בבגדים אותנטיים לחוף נודיסטים. גם זו שיטה לבצע החלפה. טיק טק הם הופיעו כולם ומיד נעלמו במעלה הכביש המזרחי.

סיבוב אחרון ליד האופניים לראות שהכל במקום ויורדים לחוף. או-טו-טו מתחילים. הנה מגיעים הילדים שיצאו עכשיו מהמים. כל הכבוד לקטנטנים האלו. במקום לשחק במחשב הם מעדיפים להתבשל בחום עמק הירדן עם חליפות טריאתלון. למען האמת גם אנחנו.

אז שיהיה לכולם בהצלחה. מייקי סופר לאחור והאבקות חופשית במים מתחילה. כמעט 300 איש בכל מקצה (ספרינט / אולימפי) נאבקים להגיע ולהקיף מצוף אי שם בלב ים... מה שבטוח, לא היה קר במים. גם לא כשיצאנו ורצנו את הדרך המייגעת עד לאופניים. מהשלב הזה, אני חייבת לציין שאני לא זוכרת הרבה. מי שמכיר אותי יודע שכשאני מתחרה (בעיקר בריצה) אני נכנסת לאוטיזם חברתי ואין לי הרבה מושג מה קורה סביבי.

דור העתיד של איילות-טריאתלון.
* תמונת ארכיון

בכל זאת כנראה שהיו כמה אנקדוטות שמשכו את תשומת ליבי. אני זוכרת שהתרשמתי מזה שמישהו כתב על הכביש ברכות הצלחה לרוכבי האופניים. מאוד מצא חן בעיני שאווירת ה Tour de France מתחילה להשתרש גם כאן. אני מחכה לראות מה יגידו לבנות עוד שבועיים או למתחרים בטריאתלון בעיר העברית הראשונה. לא יכולתי להתעלם מהנוף המקסים של הכנרת מצד אחד והרמה מצד שני. יש לנו ארץ נהדרת! כמו כן זכור לי שמסלול הריצה היה מסומן להפליא ושהיה issue עם חלוקת המים על ידי ילדים קצת מעצבנים. אבל מי שם לב לדברים כאלה דרך הדי האדרנלין שאופפים אותנו? הלא העיקר זה לסיים עם חיוך.

בסיכומו של דבר, הייתה תחרות מקסימה. ארגון מעולה (אתם פשוט משתפרים מרגע לרגע. עוד נגיע ליום שהמקומות בשטח החלפה יהיו מסומנים...), אווירה טובה, נבחרת למכבייה והרבה טמפרטורות. חם בטבריה. לפחות זו דעתי. את זו של האחרים אפשר היה למצוא, כרגיל, מיד אחרי התחרות בפורומים השונים (ולא לשכוח להתעלם מהערות מגוחכות של כל מיני קטינים קוטרים שלא מעריכים את מלאכתם של אחרים).

נו, אז נהניתם לא?

דנה מורן, כותבת הסקירה.
* תמונת ארכיון


מספר מילים מאת מנהל האתר על ייצוג מועדון איילות

ברכות לכל מי שנטל חלק בתחרות ובייחוד לחברי איילות אשר היוו, כרגיל, את הקבוצה רבת המשתתפים.

מקצה חצי איש הברזל

חברי איילות היוו 1/3 מכמות המשתתפים במקצה זה!! ראוי לציין כי 5 מתוך 10 המקומות הראשונים (כללי) בתחרות זו, היו ממועדון איילות. אכן כבוד רב למועדון! ולהלן הכוכבים:
יוחאי האס 2 כללי
אבישי רביב 3 כללי
שוקי סרויה 5 כללי
דיויד קנטור 8 כללי
אמיר לבנטר 9 כללי

הישגים מכובדים נוספים במקצה זה:
שלי שחר 1 בקטגוריה
יוסי מלמן 1 בקטגוריה
אורנית מורגנשטרן (הבת של) 1 בקטגוריה
דניאל מורגנשטרן (האבא של) 2 בקטגוריה
מיכאל זיו 1 בקטגוריה
אורי אליאב 1 בקטגוריה

מקצה הטריאתלון האולימפי

דרור לינדנר הגיע 7 כללי ו-1 בקבוצת הגיל
רן שילון 10 כללי ו-1 בקבוצת הגיל 40-44. כל הכבוד!
דנה מורן, כותבת סקירה זו, הגיעה כרגיל במקום הראשון והמכובד בקטגוריה. יישר כח!
אריק טאוב ראשון בקבוצת הגיל 60-64
נתן אופן, כרגיל, ראשון בקבוצת הגיל 65-69. נו מה חדש? אוסקר טוזמן שני בקבוצת גיל זו.
סוזי דבוסקין, ראשונה בקבוצת הגיל 55-59. להזכירכם ב- 4.6.05 יתקיים טריאתלון הנשים ה-12 בהרצליה. כוווולן מוזמנות!
ברכה שטיינברג ראשונה בקבוצת הגיל- נשים +60.

מקצה הספרינט-טריאתלון
בני צבע 2 בקטגוריה
זוהר אופטובקי 1 בקטגוריה
דבורה בליי 3 בקטגוריה
זאב נוה 2 בקטגוריה

מקצה חצי המרתון

מקצה זה אופיין בתוצאות חלשות בצורה קיצונית: הראשון קבע 1:25:02 שע' ובסה"כ 6 ירדו מגבול ה- 1:30 שע' (מבין 83 מסיימים). בכל זאת יש לציין כי 4 מתוך ה-5 הראשונים (כללי) היו ממועדון איילות: אבידב ליברמן, אילן פיקסל, רונן אברג'יל ואביעד סער. כמו-כן לילה פרנקל מאיילות ניצחה מבין הנשים. כל הכבוד!

כרגיל, הדומיננטיות של מועדון "איילות" הייתה נכרת בתחרות זו, כמו בכל אחת אחרת ברחבי הארץ, ואנו עוד גדלים...כתבה זו מגיעה מאתר... איילות - אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים
http://www.ayalot.com

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file;=article&sid;=307