סקירת טריאתלון נשים 4-6-05 – דנה מורן
תאריך: רביעי, יוני 08 @ 17:17:20 IDT
נושא: טריאתלונים


מאת דנה מורן

ישנן בנות, ישנן בנות
אשר קמות מאוד מוקדם
מיד הן נכנסות לים
וממשיכות ברכיבה
אל הריצה האהובה
אבל אני, אני כזאת...


טוב, בעצם אולי אני כן כזאת, אחרת לא הייתי משתתפת בטרי נשים- אירוע שכולו מוקדש רק לבנות, כבר 12 שנה.

זה היה הפנינג אמיתי שהתחיל בסיקור תקשורתי בכל ערוץ מדיה אפשרי. מי שקצת אוזנה נטויה לא יכלה להתעלם מאלונה פרידמן וטובה'לה חסין מלוהקת לצוות הסברה כמעט בכל כלי התקשורת. והכול למטרה נעלה (לפחות בעיני!): לגיוס כמה שיותר נשים לקחת חלק באירוע הספורטיבי הזה.

אני חושבת שבעולם בו מדורי הספורט מתעלמים מכל מה שאינו כדורגל, עשיתן עבודה מצוינת. עובדה. 400 מבין היושבות בציון הגיעו להתחרות ביום שבת. ולא פחות מזה, הגיעו רבות לעודד אותן.

women triathlon at ayalot הבנות דרוכות על קו הזינוק

כצפוי, הארגון היה למופת, כולל כל המאפיינים הנשיים הדרושים להצלחת התחרות (שירותים כימיים בשטח ההחלפה וסוכה להחלפת בגדים. כן ירבו גם בתחרויות אחרות!). אפילו היושב במרומים התחשב וסידר לנו ים שקט מאוד וחמים.

תדריך קצר, ספירה לאחור, מחיאות כפיים וזינוק למים. אחרי דשדוש קל בחול בדרך לשטח ההחלפה היה צורך לעשות כמה עיקופים עם האופניים. הרכיבה ליד קניון ארנה הכי הפחידה אותי. בשנה שעברה חברה שלי נפלה שם... הפעם, למזלנו, לא שמעתי על תאונות. רק היו שהתבלבלו בספירה... ובסוף הריצה עם העלייה לשם Grand Finale. אבל כל אלו הם הדברים הבאנליים.

women triathlon at ayalot דנה מורן, כותבת הסקירה, על קו הסיום. דנה הגיעה שניה בקבוצת הגיל שלה שניות בודדות לאחר קודמתה.

נקודות האור, בעיני, הגיעו דווקא מהמעודדות. חני, שלא מזמן קנתה אופניים, הסתובבה בקהל כמו אריה בכלוב. "בשנה הבאה אני כאן. חייבת." נועה כבר לוקחת שיעורי שחיה... וקצת מתנצלת שהיא לא רצה טוב... אני מרוצה. הנה עוד שתיים מצטרפות למעגל השיגעון. נתראה בשבתות בנחשון, בנות. במקום שבו הגברים עדיין דומיננטיים, כמו בניהול, במדעים, בספורט חשוב להראות שגם נשים יכולות. לכן כל אחת שמצטרפת לעם השוחות-רוכבות-רצות היא ברכה בעיני. אני בדרכי המיסיונרית מנסה לשכנע אותן בלחץ מתון. ואין כמו האירוע הזה כדי להוכיח אושר אמיתי מהו. מהקהל נמסר כי דבר אחד היה נחלת כולן – חיוך. טענו שהיה זה מפתיע לראות איך למרות כל המאמץ, הזיעה והחום, קרן האושר על הפנים. ואני הרי אומרת, אם לא מסיימים עם חיוך כל זה לא שווה את זה.

אפרופופו קהל. תודות מיוחדות לכולם! החל באלו שעמדו עם הפלטים, דרך אלו שכל הזמן זזו מנקודה לנקודה. כדי לראות אותי עוד פעם מנסה לנצח את השעון ועד אלו שלא הפסיקו לצרוח את השם שלי ולעודד בכל פעם שחלפתי על פניהם. אפילו תודות לקבוצת האימון שלי שהגיעו הישר מהרכיבה, בבגדים צבעוניים, לאזור שער הסיום. אתם הייתם הגורם האמיתי להצלחת התחרות.

women triathlon at ayalot אין מילים על המפעל המדהים הזה...

ועוד משפט אחד על מי שבאמת עומדים מאחורי המפעל הזה: בטריאתלון הזה, שמקצה הספרינט הוא המרחק הארוך ביותר שלו, נכחו מתחרות רבות למודות קרבות למרחקים אולימפיים ואפילו איש ברזל. לנוכח שאלתי מה פתאום ספרינט, התשובה הייתה חד משמעית: "אני פה בשביל סוזי ודן". אני לא מכירה את משפחת דבוסקין. אבל אם לשפוט מהתגובה הזה, עוצמת מחיאות הכפיים כשהם עלו על הבמה לחלק את הפרסים... אתם כנראה מאוד מיוחדים. יישר כוחכם ותודה על שבת נפלאה.

תמונות רבות מהתחרות מופיעות בגלריית התמונות של האתר.
כמו-כן לתמונות מתחרות זו משנת 2004, לחצו כאןכתבה זו מגיעה מאתר... איילות - אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים
http://www.ayalot.com

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file;=article&sid;=311