סקירת מרוץ גליל-ים ה-22 על שם זיו גרוך 4.11.2005
תאריך: שני, נובמבר 07 @ 23:11:36 IST
נושא: סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם


מאת רובי המר

במרוץ גליל-ים השתתפתי לראשונה בגלגול אחר שלו בשנת 1993 כשהמסלול ואופיו של המרוץ היו שונים, ומועדון איילות שהפיק אז את האירוע בניצוחו של יוסי אבני, אף הוא היה שונה. מרוץ גליל-ים גדל מאז וכך גם מועדון איילות שנציגיו מכל קצוות הארץ התייצבו למרוץ. כך ניתן היה לפגוש קודם לזינוק, באווירה הביתית הייחודית שעדיין נשמרה, בירון כהן האתלט האמפיבי מחיפה, או בציון נגר מאשקלון, האיש והשפם שהופיע הפעם ללא השפם, יחד עם חברים רבים אחרים מאזור השרון ומרכז הארץ.

הטמפרטורה הייתה כמעט אידיאלית אבל העננים הכבדים שריחפו מעל יצרו באוויר תחושה, בעיקר בלב המארגנים, שאולי המצב עוד ישתנה. הזינוקים יצאו כמעט בדיוק בזמן, החל ממרוץ הילדים, דרך ההלכים ורצי ה 5 ק"מ ועד למרוץ העיקרי למרחק 10 ק"מ שבו השתתפתי.


הנילי אברמסקיות של העתיד...

תוואי המסלול היה שונה הפעם מזה של השנים האחרונות ולטעמי מדובר בשינוי לטובה שמנע התקלות חזיתית בין המובילים למאסף בשביל צר בתוך הפרדס. כמעט ולא היה על המסלול בוץ, והגשמים של תחילת השבוע רק הפכו את הקרקע לנוחה יותר לריצה. הקושי העיקרי מולו היו הרצים צריכים להתמודד היה משבי הרוח שבקטעים מסוימים ממש בלמו את הריצה.


האחים אלתרמן ממועדון איילות מובילים את הריצה

חלוקת המים הייתה בשתי נקודות (אשר אחת מהן שימשה כתחנה כפולה) במהלך הריצה וזה הספיק. מה שחשוב הוא שהמארגנים טרחו והציבו מספר גדול של מגישי מים שיוכלו לעמוד בשטף הרצים.


מסלול ריצה מהיפים בארץ

את ריצת ה- 10 ק"מ הובילו האלתרמנים יחד עם יוני מלכא, גולן אוליאל וירון כהן כשאחריהם היה שמי סבג. מגמה נוספת לאחור הייתי אני יחד עם ציון נגר, שלום לוי ואורי דרש. באזור הק"מ החמישי הייתה נקודת חזרה שאפשרה למובילים לחלוף על פני הרצים האחרים ולקבל מהם עידוד. למעט התנגשות חזיתית קלה בין עופר ביידה לשלום לוי (עופר כהרגלו היה מרוכז מדי במצלמה), צלחנו את המפגש החזיתי הזה בשלום. בהמשך שלום לוי נשאר מעט מאחור ואורי החל ללחוץ אותנו קדימה. בק"מ התשיעי, מול רוח נגדית, ציון נגר ניצל את העדר השפם שלו וגם הוא עקף אותי כשהוא חותך בקלות את האוויר ומסיים כ- 15 שניות לפני. כמו לפני 12 שנה, בריצה הראשונה שלי בגליל-ים, כך גם הפעם הגעתי שלישי בקטגוריית הגיל שבינתיים התחלפה.

בסיום חיכו למשתתפים מים ואוכל בשפע.

טקס הסיום התעכב מעט וגשם קל החל לרדת במהלכו כשמנת הגשם העיקרית חיכתה לרגע בו הטקס הסתיים והמארגנים החלו בפירוק השטח. בטקס חולקו פרסים מכובדים לזוכים בקטגוריות השונות, וכמו במרוצים אחרים זה חבל שכמה מהזוכים לא נשארו לכבד את הטקס.


ההלכים במקצה ההליכה המהווה את אליפות הארץ ב- 10 ק"מ בהליכה

לסיכום, למעט מספר תקלות זניחות, אני בסה"כ הרגשתי שקיבלתי תמורה נאה להשתתפות במרוץ, ולו בכדי ההזדמנות לפגוש חברים רבים באווירה נעימה.

אז להתראות בגליל-ים 2006...


לתוצאות>>
לתמונות>> (ניתנות להורדה בחינם)כתבה זו מגיעה מאתר... איילות - אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים
http://www.ayalot.com

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file;=article&sid;=350