תודה לך איליה (בר זאב)
תאריך: חמישי, מאי 11 @ 11:13:04 IDT
נושא: חברים כותבים


מאת נילי אברמסקי

בסוף שנת 1994 אחרי 11 שנות אימונים והתמקדות בריצות בינוניות עברתי להתאמן אצל איליה בר זאב. בשלב זה היה ברור לי שאני רוצה להתחיל ולהתמקד במרחקים הארוכים יותר וידעתי שהכתובת הטובה ביותר לכך תהיה אצל איליה.

הצטרפתי לקבוצה גדולה של רצים. היינו קבוצה, אך איליה התייחס לכל אחד ואחת בנפרד, ולכל אחד נבנתה תוכנית אישית בהתאם למטרות האישיות של כל אתלט.

איליה הוא בהחלט מאמן שדורש, ודורש הרבה, אך לא מתוך צעקות או איומים אלא מתוך אמונה דעה וידע שמה שהוא דורש מהאתלט לבצע הוא מסוגל לכך, מתאים לו ויקדם אותו הלאה. איליה, כמאמן, מסוגל לחשוב על מטרות וכיבושן 3-2 צעדים קדימה, עוד לפני שכל אתלט שלו חשב עליהם וביצע אותם. כאשר היעד נכבש והמטרה הושגה את איליה לא ניתן למצוא שם, הוא כבר נמצא מספר צעדים קדימה.

נילי על קו הסיום באליפות ישראל בחצי מרתון בקעת בית שאן

אליפויות ישראל ורמה ישראלית מעולם לא היו אצל איליה מטרה נשגבת. איליה לימד אותי תמיד להסתכל רחוק אל מחוץ לתחומי המדינה תוך כדי שאיפה מתמדת להמשיך ולהשתפר, לשפץ ולתקן את טבלת השיאים הישראלית לכל אורכה.

חום ורכות לעולם לא היו מילות מפתח בדרך האימון של איליה ומי שנזקק לכך עדיף היה שלא יגיע אליו. דרווין בהחלט היה יכול לבסס את התיאוריה שלו על פי הסתכלות על האתלטים של איליה. רק החזקים והנחושים ביותר הצליחו לשרוד. רק מי שהיה בעל כוח רצון אדיר ולא פחד לעבוד קשה היה יכול לשרוד ולהשתפר ולהתקדם. רק מי שלא נרתע מהעליות והירידות שבדרך היה יכול להמשיך ולהתקדם. רק מי שלא התלהב יותר מידי מכל שיא או שלא נלחץ מכל כישלון יכול היה להמשיך ולהתקדם הלאה והלאה.

אני אעז ואומר שאין הרבה מאמנים בעולם שאימנו כל כך הרבה אתלטים ששיפרו כל כך הרבה שיאים לאומיים. האתלטים של איליה שינו את טבלת השיאים לכל אורכה כמה וכמה פעמים ובתקופות שונות.

נילי עם ביתה, ליאל

אז מהם המרכיבים הסודיים שמאחורי ההצלחה שלו?..... יצירתיות, יצירתיות, יצירתיות. ידע זה כוח ואיליה לעולם לא שוקט על שמריו, תמיד קורא ומתעדכן, משנה, משפר ומשכלל את האימונים. אצלו באימונים גיוון ואתגר – זו לא סיסמא זו האמת.


נילי בדרך לניצחון בתחרות אתלטיקה שגרתית

לאיליה מעל ל-35 שנות אימון מבלי להתעייף ולהשתעמם וגדולה לראות בכול אתלט שמוכן לשתף פעולה אתגר יצירתי טעון שיפור.

איליה, תודה רבה בשמי ובשמם של עוד המון מספורטאייך בעבר בהווה ובעתיד.


הכתבה פורסמה במגזין "עולם הריצה", מס' 125, הנשלח בחינם לכל חברי איילות.

כתבה זו מגיעה מאתר... איילות - אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים
http://www.ayalot.com

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file;=article&sid;=391