מרוץ טירת הכרמל (16.5.06)- האינטימי והחשאי בארץ
תאריך: חמישי, מאי 18 @ 00:40:35 IDT
נושא: סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם


מאת יובל עופר

לאלה בינינו שחלשים בגיאוגרפיה, טירת הכרמל זאת עיר בישראל השוכנת במבואותיה הדרומיים של חיפה. אודה על האמת, גם אני הגעתי לתוך העירה רק במרוץ שנה שעברה, למרות שחלפתי בפתחה עשרות רבות של פעמים ביובל שנותיי.

ולמרות הכל, הנה, לת"א אין מרתון ומזל שהאיגוד ברוב טובו עורך מרוץ בפארק הירקון. אחרת, לעיר הגדולה לא היה מה להציע לנו הרצים! וכך , בשקט, כמעט בחשאיות, מפה לאוזן, נערך מדי שנה מרוץ חביב ואינטימי, עוד נדבר על כך, של 5 ק"מ בטירת הכרמל.

נתחיל בזינוק: כמה נחמד לזנק ביום אביב / קיץ בשעה רבע לשבע בערב. השמש שקעה, החום ירד וכולה- 5 ק"מ. עד כדי כך, שאפילו לא הייתה נקודת מים במרוץ! חסכו לנו את הויכוח המיתולוגי- כוס או בקבוק... האמת, לי זה לא הפריע, לא יודע לגבי האחרים.

...אבל בואו נתחיל מהתחלה: כבר ברישום אתה מרגיש בנטפי נוסטלגיה מקסימים: תיקי ניילון לכל קבוצת גיל, אין מחשב, מספר חזה מבד דקיק ואוורירי, גופיה חביבה בלי שום ספונסר ותזכורת חשובה: יש להירשם עם הציטלה שקיבלת בסיום המרוץ. אני מניח שכך ניהלו את העניינים במרוץ הקפת התבור בשנות ה-50... ותתפלאו: העסק עובד! אין טעויות, ולטקס, שעוד נגיע אליו, בקושי הספקנו להגיע מרב יעילות ומהירות מצד המארגנים!

אין לי נתון כמה זינקו למרוץ כי אין רשימות, אין תוצאות מודפסות, והעיקר שיודעים למי להעניק גביע. ואם בגביעים עסקינן- בואו נדבר על זה. כבר בשנה שעברה, "הזהירו" אותי שלזכות בגביע בטירת הכרמל צריך להיות סבל סלוניקאי ענק! ואכן אין אכזבה. כמו בחלק מהמרוצים שיוצאים עם גביע מיניאטורי שנכנס לביצת שוקולד... שמתי לב לעובדה מעניינת: דווקא במרוץ נחשב כמו עין גדי יוצאים עם חמור קטן ומצחיק וכאן, בטירת הכרמל, ובלי לפגוע – מירוץ שולי יחסית, יוצאים עם גביע בבגז' שמרים לך את הגלגלים...

יובל עופר
יובל עופר "בפעולה". תמונת ארכיון

המרוץ החביב , המקיף את העירה כולה, הביא שני סוגי צופים: הולכי/עומדי על שנים- תושבים חביבים מהישוב שבהחלט עודדו אותנו, ו... כמה הולכי על ארבע, הקרואים גם כלבים שכמו שנה שעברה נטו להתעמר ברצים. מזל שהתושבים מסתפקים בפודלים חביבים, שנאוצרים פרווה ולא שאר החיות האמיתיות...

בסיום המרוץ רצתי מהר להירשם וישר תויקתי בתיק המתאים וכך מידית אפשר לדעת אם אתה מצטרף לסבלים המאושרים. לא לקח הרבה זמן, בקושי החלפנו בגדים, והנה אנחנו מול במה חגיגית מוקפת גדר (נו, בטח, צריך להגן על הגביעים) ועליה מיטב אנשי טירת הכרמל, כולל ראש העיר. ביעילות מדהימה מחולקים הגביעים ו...יאללה, מדרימים הביתה. שתבינו: הזינוק היה ב-18.45 וב- 20.15 היינו על הכביש עם שני גביעים בבגז'!!

וסיכומו של יום

הוצאות
הרשמה –25 ₪.
דלק – 100 ₪ (עבור 3 רצים)
תוצאות
חולצת גופיה
מדליה
תעודה
גביע ענק
תוצאה מצוינת (מסלול מהיר וכנראה קצר)
שעתיים חביבות עם נתן וראובן בדרך
לחיצת יד עם ראש העיר טירת הכרמל
למרות המרחק ואמצע שבוע-לא איבדנו יום עבודה!

בקיצור: תרשמו לפניכם לרחרח שנה הבאה לקראת ל"ג בעומר לגבי טירת הכרמל. אתם יודעים, החבר'ה רוצים גביע – אז למה להזמין מתחרים... וחוץ מזה , אנשי הטירה הם מאוד דיסקרטיים ורק אם הגעת פעם אחת- תקבל פרוספקט בשנה הבאה...

מאוד נהניתי מהאווירה האינטימית עם טעם של פעם. מומלץ לאוהבי נוסטלגיה.

יובל עופרכתבה זו מגיעה מאתר... איילות - אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים
http://www.ayalot.com

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file;=article&sid;=394