סקירת מרוץ געש ה-2 (26.5) מזווית של מנצח
תאריך: ראשון, מאי 28 @ 22:33:44 IDT
נושא: סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם


מאת אופיר צ'רניאק

כשראיתי בתוכנית המרוצים את מרוץ געש, הבנתי שיש כאן הזדמנות מצויינת לנסות להשתחל לפודיום ולקחת גביע. הכושר שלי לאחר מירוץ הרצליה (6.5) היה טוב למדי והעובדה שבמקביל ישנו מירוץ לעשרה ק"מ, מביאה לכך שהרצים מתחלקים בין המקצים (ולפי התוצאות, הטובים שבהם מעדיפים את מקצה ה – 10). לרוע המזל, ההכנות למירוץ שכללו ריצות של עד חמישה ק"מ היו איטיות, קשות וקצרות מהמצופה, מה שלא ממש הוסיף לתחושה טובה לקראת המירוץ.

כשראיתי בתוכנית המרוצים את מרוץ געש, הבנתי שיש כאן הזדמנות מצויינת לנסות להשתחל לפודיום ולקחת גביע. הכושר שלי לאחר מירוץ הרצליה (6.5) היה טוב למדי והעובדה שבמקביל ישנו מירוץ לעשרה ק"מ, מביאה לכך שהרצים מתחלקים בין המקצים (ולפי התוצאות, הטובים שבהם מעדיפים את מקצה ה – 10). לרוע המזל, ההכנות למירוץ שכללו ריצות של עד חמישה ק"מ היו איטיות, קשות וקצרות מהמצופה, מה שלא ממש הוסיף לתחושה טובה לקראת המירוץ. בבוקר המרוץ התעוררתי עייף וכבד. התארגנות קלה והתחלתי את המכוניתלון (רכיבה על אופניים, אוטו וריצה). השארתי את האופניים, ונתתי גז לעבר געש. במהלך הנסיעה הסתבר לי שגעש ורישפון זה בכלל לא באותו המקום ולאחר התלבטות אם לבקר בבר מצווה של טלי או בחתונה של אבי החלטתי להמשיך לכיוון המירוץ.

הגעתי לגעש, יצאתי מהאוטו וגיליתי שמזג האוויר מורכב משילוב של חזית מזרחית חמה, שקע מעל ים סוף וענני קולונימבוס, או בקיצור: מחורבן. אני עושה ריצה קצרה על תחילת המסלול, מרגיש את החול והאבק ומבין שהרצליה זה לא כאן וכנראה שהריצה תהיה איטית בהרבה ממש שחשבתי. כאסטרטגיה למרוץ בחרתי שוב לרוץ אחרי הרב"י (רוני בן יעקב) וכך תרתי לי אחריה בחימום, נשבע לעצמי שהפעם אני יושב לה על הזנב ופורץ קדימה כטיל איראני בק"מ החמישי.

באיחור של כמה דקות אנחנו עומדים על קו הזינוק, אני שם עין על רוני ומתחילים לרוץ. הק"מ הראשון מתחיל בעליה ורובו בחול. למרות שזמן הק"מ הראשון הוא 4:04 דק', אני מרגיש שהקצב מהיר מדי ואין סיכוי שאני מחזיק בו מעמד עד לסיום. למרבה המזל, כנראה שרוני גם מרגישה ככה ואנחנו מאטים קצב. עד לק"מ השני אני ממשיך בתוכנית וחושב על זה שקצת איבדתי בושה אם אני מבצע "דרפטינג" על ילדה בת 16 (מהצד השני, אני גם רץ עם טייץ, ככה שכל הקטע הזה של הבושה נעלם בריצות). בשלב מסוים אני מפנה את הראש ימינה ומגלה שהחום והלחות עושים את שלהם, נראה לי שאני מדמיין בריכה ענקית מתאדה לה לשמים. בהחלט מחזה מדהים, אבל אני מחזיר מהר את המבט קדימה ומספיק לספור 20 איש שהסתובבו לפני. אני מרגיש שרוני לידי מאטה יותר מדי את הקצב ואני מחליט לעזוב אותה ומכאן להמשיך לבדי.

על קו הסיום.
* השעון אינו תואם, כיוון שמראה את הזמן של מקצה השני למרחק 10 ק"מ

בדרך חזרה אני מגלה מחדש את העובדה שהעליות קשות יותר בדרך חזרה. אני מפנה את הראש שמאלה ומגלה עוד מחזה הזוי – אנשים עומדים ומשחקים גולף על מדשאות ירוקות. ממש לא ברור לי העניין הזה, אם יש כאן דשא למה אנחנו מתחפרים בחול? עוד עלייה, עוד התחפרות והק"מ האחרון חולף לו, אני נותן ספרינט בשארית כוחותי בירידה ועוצר את השעון על 21:20 דק'. הזמן לא טוב, אבל אני מקווה שהמיקום יפצה על כך. תוך 10 דקות (אירגון מדהים, כבר אמרתי?) תולים את הדף הראשון של התוצאות על הלוח, אני ניגש לחפש את שמי ו- "אמא, הבאתי גביע!" מקום 15 כללי ושלישי בקטגוריה (קצת מזל לא הזיק :-).

זהו, הסתיים בכי טוב. אני מפשפש בשקית ומוצא את חטיף האנרגיה, אני טועם אותו ומגלה שלאנרגיה יש טעם של ריבת מלפפונים חמוצים (לא שטעמתי, אבל אני מוכן להשבע שאם יעשו ריבה מממלפפונים חמוצים יהיה לזה את אותו הטעם). בזמן ההמתנה לטקס אני זוכה גם להכיר את יובל (מי ישיר חמשיר?) עופר, את נתן (אני כותב רק בשורת הכותרת) אופן ולהסתחבק עם עומר (אולי גם בי ידבק אבק של מתחת לארבעים?). רק את "שירי ספין" החמצתי...

על הפודיום על הפודיום במקום השלישי

ועכשיו הגיעה הפגרה, היעד שהצבתי לעצמי בתחילת השנה – מרתון איסטנבול (בשביל אבא)/ אמסטרדם (בשביל התוצאה), עדיין נראה רחוק, אולי רחוק מדי, ואולי ידחה בעוד שנה או כמה שנים. אבל זה לא ממש חשוב, עבורי הייתה עונה מדהימה, התחילה לא משהו בסדרת מרוצים של חמישה ק"מ, המשיכה בחרפות בכפ"ס ורעננה והלכה והשתפרה ברמת השרון – הרצליה – געש.
אבל העיקר בה היו ההנאה של ההשתתפות במרוצים, האימונים האינסופיים שבסוף הוכיחו את עצמם וכמובן גם פורום איילות על שלל האנשים הנהדרים שיש בו – דובב, יובל, שירי, נתן, עומר וכל מי שמבקר כאן ומסייע בחידה, עצה, עידוד או בדיחה טובה. אה, וגם סוף סוף יש לי גביע על המזנון, מדי פעם אני מקרב אותו לאוזן ושומע קולות של ים :-)

תודה רבה לכולכם.כתבה זו מגיעה מאתר... איילות - אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים
http://www.ayalot.com

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file;=article&sid;=397