הורות קשוחה עלולה להביא להשמנת יתר אצל ילדים
תאריך: חמישי, יוני 08 @ 00:05:34 IDT
נושא: פינת הילדים


אמהות שקבעו חוקים גמישים הביאו להימנעות של התופעה אצל ילדיהן

כתב CNN
תורגם ע"י ג'סוס

שיקגו, אילנוי (A.P.)- "גמור מהצלחת או ש…" וגישות סמכותיות אחרות של הורים עלולים לגרום למשקל יתר אצל ילדים, כך מוצא מחקר חדש. לאמהות קשוחות יש פי 5 יותר סיכוי שילדיהן בגיל 7 יהיה בעל משקל יתר, לעומת אמהות שהיו גמישות יותר, אבל קבעו חוקים ברורים.

בזמן שילדים של אמהות גמישות שקבעו כללים לא נטו להשמנה, ילדים של אמהות מזניחות ואמהות מתירנות נטו להשמנה פי 2. ההבדל בין קבוצות ההורים השונות הוא די ברור, כך אמרה ד"ר קאי רי מביה"ס לרפואה של אוני' בוסטון שערכה את המחקר.

המחקר בדק 872 משפחות ויופיע במהדורת חודש יוני של כתב העת PEDIARTICS. אמהות וילדים מלורנס קנזס היו בין אלו שנבדקו מ- 10 ערים שונות בארה"ב.
רי הניחה שהורים שהפגינו כבוד וחיבה כלפי ילדיהם תוך מתן חוקים וכללים, יכולים לעזור לילדיהם לעשות החלטות נכונות בנוגע לאוכל ופעילות גופנית.
הורות קשוחה יוצרת אוירה מלחיצה בבית- דבר הגורם לילדים למצוא נחמה באכילה.


"הורות קשוחה יוצרת אוירה מלחיצה בבית- דבר הגורם לילדים למצוא נחמה באכילה"

מחקרים אחרים הראו שהורות גמישה הנקראת גם סמכותית היא בעלת תוצאות חיוביות כמו הישגים גבוהים בלימודים ופחות מקרים של דיכאון, עפ"י ג'ון לוין, פסיכולוג בכיר בביה"ח לילדים בשיקגו. לוין, שלא היה שותף למחקר אמר שרוב ההורים יכולים ללמוד דרכים שונות להתמודד עם ילדיהם. ישנם הורים שיתקשו לשנות את סגנונם, אבל הורים רבים אחרים מסוגלים להשתנות אם רק יקבלו הדרכה נכונה.

לא מספיק אבות השתתפו במחקר על מנת לבדוק את השפעתם על משקל ילדיהם, אומרת רי ומאחר ו-80% מהנבדקים היו לבנים, קשה להכליל את תוצאות המחקר על גזעים אחרים. המחקר גם לא לקח בחשבון את משקל האמהות שיכול להשפיע על סגנונן ההורות שלהן ומשקל ילדיהן. למרות זאת, מחקר קודם הראה שסגנון הורות אינו קשור למשקל.

על מנת לקבוע סגנון הורות למחקר החדש, החוקרים סקרו אמהות ובדקו את האינטראקציה שלהן עם ילדיהן בגיל 4 וחזרו לבדוק אותם כאשר היו בני 7, אז מדדו את ה- BMI שלהם.
תוצאות המחקר הראו כי 17% מהילדים שחונכו ע"י משמעת קפדנית, 9.9% מהילדים שהוזנחו בילדותם, 9.8% מהילדים שחונכו ע"י הורות מתירנית ורק 3.9% שגודלו בהורות גמישה נטו להשמנת יתר.

ילדים צריכים מבוגרים שיקבעו גבולות וככל שהם מתבגרים הם צריכים מהי אחריות וויסות עצמי, אומרת ד"ר ננסי קרבס, חברת הועדה להשמנה והאקדמיה האמריקאית של רופאי הילדים.

"בבתים בהם ההורים היו עקביים אך גמישים, החוקים יכולים להתגמש מעט או להשתנות בהתאם לסיטואציה, אבל בסופו של דבר הם חוקים, אומרת רי.
"אתה מקפיד על החוק שהילד חייב לאכול ירקות, אבל הילד בוחר איזה לאכול ואת הכמות."


קישור לכתבה המקוריתכתבה זו מגיעה מאתר... איילות - אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים
http://www.ayalot.com

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file;=article&sid;=404