סיכום עונה: איילות – IWCC אופניים
תאריך: חמישי, ספטמבר 21 @ 12:50:45 IDT
נושא: מועדון איילות


9/06
מאת נתאל ים
מנהל קבוצת האופניים: איילות-IWCC

לפניכם הנעשה בקבוצה בעונה החולפת.

קבוצת הרכיבה של מועדון איילות, "איילות – IWCC” נהנית השנה מפעילות עממית / תחרותית אשר נועדה להכין תשתית מקצועית לשנים הבאות.

רכיבות השבת בניהולו של קובי קורן, מושכות קהל מתעניינים רב. זאת הודות לארגון והאווירה החברית השורה בין החברים ותחושת הביטחון עקב ההגבלה המקצועית/ בטיחותית אשר מופעלת באזור המרכז על מספר המשתתפים ברכיבות אלו.

השנה בוצעו רכיבות עממיות לחרמון, גבול הצפון ועוד אירועים פנימיים אשר נועדו לבחון את הלוגיסטיקה הנידרשת לאירגון רכיבות אלו לקהל רחב יותר.
המסקנה החשובה ביותר מניסיונות אלו היא כי רמת הרוכבים חייבת להיות אחידה, בבחינת יכולת הרכיבה (טכניקה ומהירות) על מנת לאפשר רכיבה אחידה ובטוחה יותר בכביש.

גם בשטח מספר רכיבות אשר בוצעו (לא למטרות אימון) הוכיחו כי חשוב שהמעוניינים בהצטרפות יעברו הכשרה טכנית והשוואה ברמת הרכיבה ופיתרון בעיות בשטח, במיוחד בטיולים הישרדות ארוכים של מעל 50 ק"מ.

השנה רכבו עם הקבוצה מספר טריאתלטים בכירים ביותר על מנת לקבל דגשים והנחיות לתחרויות בחו"ל. הדבר נבע מהצורך האמיתי בעבודה מדויקת יותר תוך מתן משוב מיידי ודגשים על רכיבה טכנית הנדרשת ברכיבות בתחרויות המכילות "דראפטינג" ועליות/ירידות טכניות מרובות.

במהלך השנה כמו בשנים קודמות, התארגנו מספר רוכבים לרכיבות בחו"ל במיוחד באיטליה והניסיון שנצבר ישמש אותנו בשנים הבאות להשתתפות ברכיבות המוניות (גראנד-פונדו) מאתגרות במיוחד בארץ המגף.

בתחום התחרותי בארץ, על אף מספר הרוכבים המועט אשר בחר להופיע לתחרויות, עמד ביחס הפוך לכמות "הפודיומים" במקצים השונים, כולל אליפויות ישראל בנוער בנות על ידי ליאור כספי, נוער ספורט בנים על ידי יניב אלירז, ופודיומים בתחרויות השונות על ידי קובי קורן, ישראל יעקובוביץ' (שרול), ירדן גולן, קרן פוטש, הגר מעוז, ארז שלו, נווה אבימור, דניאל ברבי, קיריל פוזניאקוב.

בתחום התחרותי בחו"ל – שני רוכבים כיכבו השנה במיגרש התחרויות הבלגי : שחר בוים וקיריל פוזניאקוב, כאשר קיריל ממש מדהים את הבלגים באיכות רכיבתו, כולל חבר טוב בשם רוג'ר דה-פלמינג אחד מאושיות האופניים העולמיות ( 4 פעמים ניצחון בפריז-רובה, 7 פעמים ג'רו טריאנו-אדריאטיקו, אחד משלושת הרוכבים הבודדים שניצחו את כל 5 "המונומנטים" אותן 5 מרוצים חד-יומיים מפרכים הקיימים משחר ההיסטוריה של האופניים, ועוד... ). רוג'ר מתכוון להשקיע השנה בהקמת קבוצת נוער מקצועית מסביב לקיריל, אשר תשמש חממה לרוכבים ישראלים אשר יעמדו בדרישות הסף כאן בארץ, ותיעזר ברוכבים בלגיים אשר רוג'ר יחפוץ להשקיע בהם.

תחום חדש אשר מתפתח בקבוצה הוא "ניווט רכוב" – ענף ספורט איכותי ביותר המפותח ביותר בחו"ל כאשר אחד מרוכבי הקבוצה (ארז שלו) הוא ממיסדיו בשנים האחרונות ואחראי על ארגון אליפות העולם בשנת 2009 בישראל. הענף מאחד בתוכו את רכיבת השטח אם אחת המיומנויות הנדרשות ביותר בצבא = היכולת לנווט תחת לחץ... פרטים נוספים על האפשרויות הספורטיביות הגלומות בענף ניתן יהיה לקבל ישירות במייל שלי: [email protected]

לוגו קבוצת האופניים של מועדון איילות
לוגו קבוצת האופניים

שבוע הבא מתחילה "סוף העונה" במרוץ אליפות ישראל ביער מישגב. האליפות אמורה למשוך קהל רב בשבת ה- 30.09 החל מהשעה 07:00, כאשר המנה העקרית מרוץ העילית מוזנק בשעה 09:45.
מסביב לשטח הכינוס מתוכנן אירוע הפנינג לכל המשפחה ללא תשלום.

ועד הפעם הבאה
תודה,
נתנאל יםכתבה זו מגיעה מאתר... איילות - אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים
http://www.ayalot.com

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file;=article&sid;=440