סקירת מרוץ גליל-ים ה- 23 (24.11)
תאריך: שני, נובמבר 27 @ 11:05:35 IST
נושא: סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם


מאת אסי הבר

בחיי משפחה טובים באמת, גם אחרי שנים רבות עדיין הרבה דברים קורים כמו בפעם הראשונה, אפילו אם הם קורים בעצם כל פעם מחדש. וכאלו הם בדיוק חיי המשפחה שלי עם מירוץ גליל-ים.

טוב, אני מאמין שאצלי המצב בכל זאת קצת שונה מאצלכם. אני יודע, דורות של דבורים וקיבוצניקים כבר גילו את אהבתם בין השבילים והשדות, אבל אצלי היתה זו אהבה אמיתית לריצה שהתגלתה בפעם הראשונה ממש שם, בגליל-ים, המירוץ הראשון בו השתתפתי מעולם. ואפילו אם אינספור פרפרים ויזמי נדל"ן כבר מדדו בשקיקה את המרחקים בין המטעים והפרדס, עבורי בגליל-ים היתה הפעם הראשונה בה העזתי לרוץ 10 ק"מ תמימים, ללא הפסקה, ולסיים חסר נשימה בדיוק מהסיבות הנכונות. הוסיפו לכך את העלמה א' מ', שמלווה אותי במרוצים השונים, ובכלל, בדיוק ממרוץ גליל-ים בשנה שעברה, וכנראה שגם אתם תשתכנעו, שבגליל-ים הרבה דברים קורים כל פעם מחדש כמו בפעם הראשונה. כמו בחיי משפחה טובים באמת.


זינוק מקצה 2 ק"מ ילדים

גם ביום שישי האחרון הגענו העלמה א' מ' ואני לקיבוץ. עוד שנה, עוד מרוץ, כל פעם מחדש וכמו בפעם הראשונה. שעה ורבע לזינוקי המבוגרים, התנועה פנימה מתגברת, מגרש החניה פתוח לקהל, ואלו שחייבים להספיק חימום של 10 ק"מ לפני ריצה של 10 ק"מ כבר מתחילים להזיע באימוניות סוף נובמבר.


זינוק מקצה 5 ק"מ

עוד שעה ורבע לזינוק, ובלוני ההליום כבר ממלאים את כר הדשא בשטח הכינוס, מרחפים בין הרצים ומשפחותיהם בקלילות שנרכשת רק לאחר שעות ארוכות של ניפוחים. דקה וחצי לקבלת מספר, עוד דקה וחצי לגלות שגם לפני הזינוק ניתן לשתות מים בשפע, דקה נוספת להציץ ולוודא שגם אחרי המירוץ לא נרעב ללחמניה (או נצמא לשוקו), וקרוב לשעה לפגוש אחים לריצה ולרוח.


זינוק מקצה 10 ק"מ

וזו אולי ההנאה האמיתית שמספקת האווירה המשפחתית במירוץ גליל-ים. תנו לאנשים כמה דקות של שקט במקום שאון התנועה במרכז העיר, הסתירו בירוק עמוק את חיפויי האלומיניום והזכוכית, הוסיפו ניעור (לא בחישה) של אוויר צלול, וקבלו חברים נינוחים, מחייכים, שבאמת ישמחו לשוחח בנחת כאילו אין פודיום בעולם.


מובילי המרוץ: הטריאתלטים דן אילת וחברו

בינתיים מרוץ הילדים מסתיים, כשרבים מהם מנצלים את העובדה שנציגות גדולה של המשטרה עסוקה במתיחות כדי לרוץ במהירות שללא ספק עולה בהרבה על המותר. ילדון חמוד בחולצת סופרמן מקבל מדליה בחיוך קורן, והופך גם הוא ל-"דור העתיד". ובעצם, אם הוא "דור העתיד", כיצד נכנה את התינוקות שזוחלים על הדשא ומנצלים את כפית היוגורט כדי לגלות עולמות חדשים בחול? אווירה משפחתית, כבר אמרנו?


דור העתיד

מרוץ הבוגרים לחמישה ק"מ יוצא לדרך, והעלמה א' מ' ואני מתכוננים ליד קו הזינוק לחלקנו. כמה מילות הסבר מדובב, שמתנצל לשווא על היעדר הגברה, והנה הפרדס כבר לפנינו. קצת אספלט ומעט בוץ, כמה פומלות וקורט דשא, כורכר כי הבטיחו, חול כי קיימו, וגם לדבר טוב מגיע סוף. עם מדליה ביד אחת, בקבוק מים ביד השנייה, וציפייה ריאלית לגביע (של א' מ', אבל הרי גם אני שותף!), אפשר בעצם לקנא באלו שרצים קצת יותר לאט ונהנים קצת יותר זמן.


רחל אטדגי, מנהלת קבוצת ספורט-טיב. כ- 20 רצים ורצות מקבוצתם פקדו את המרוץ.

הקנאה ברצים חולפת עם זכרון הלחמניות, היוגורט והשוקו מהשנה שעברה, שמחכים בהמוניהם על השולחנות גם במהדורת סתיו 2006. מי שצריך סיבה נוספת לסיים, מוצא אותה בדיוק שם. עוד המתנה קלה לטקס הסיום, ועימו הכרה בכך שהעונה יהיו עוד מרוצים, אבל בעצם לא ממש כזה, וממש לא כזה, עד השנה הבאה.


אסף ליבנה- הפייסר לזמן ה- 50 דק' עומד ביעד

חלקנו, אני משער, עוד ממשיך לחצי מרתון בית-שאן, ואפילו הלאה למרתון טבריה. חלקנו ירוץ גם במרוצים נוספים בחורף ובאביב. גם העלמה א' מ' ואני וודאי נבקר בכמה מהם, ונהנה, כשאני אולי אפילו אשדל את העלמה א' מ' לאסוף עוד גביע או שניים לימים חמים שעוד יגיעו. ובכל זאת, אחרי כל אלה, כל פעם מחדש וכמו בפעם הראשונה, אני כבר מחכה למרוץ גליל-ים בשנה הבאה.

תוצאות
תמונותכתבה זו מגיעה מאתר... איילות - אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים
http://www.ayalot.com

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file;=article&sid;=455