משה פרץ – ספורטאי החודש (ינואר 2007)
תאריך: חמישי, פברואר 08 @ 10:07:33 IST
נושא: ספורטאי החודש


8.2.2007
שמי משה פרץ,
מאז ימי התיכון הריצה הייתה חלק אינטגראלי מחיי- החל מריצות 800 מ' ועד ריצות 5000 מ'.אחרי הצבא המשכתי לרוץ שלוש פעמים בשבוע בצורה מסודרת ותמיד חלמתי לרוץ מרתון. בעקבות המלצה של חברה נכנסתי לאתר של איילות וקראתי קצת על איילות. החלטתי לבוא לקאנטרי בשבת בבוקר והופתעתי לגלות שיש הרבה אנשים כמוני שהריצה היא חלק משמעותי בחייהם.

שבת בבוקר, שעה מוקדמת, כעשרה אנשים "מבוגרים" (כך הם נראו לי באותו זמן) יוצאים לריצה משותפת. הריצה הזאת שינתה את ההתייחסות שלי לריצת מרתון- מדבר בלתי מושג ודמיוני לדבר מציאותי ואפשרי.

התחלתי להתאמן יחד עם נתן אופן ושלמה עובדיה לקראת מרתון טבריה. הריצות הארוכות שלי איתם היו מדהימות. חשבתי שאני יודע דבר או שניים על ריצה אך למדתי (ועדיין לומד) מהנסיון של שניהם.

המשכתי לבוא בשבת בבוקר להרצליה והכרתי אנשים מדהימים נוספים כמו מוטי מזור, מאיר יפרח, יפה מזור ועוד רבים וטובים. כמו בכל סיפור טוב, אחרי מרתון טבריה נפתח לי התיאבון והתוכניות למרתונים נוספים החלו להירקם.

לאחר "גלות" במרתון אמסטרדם התחלתי להתאמן לקראת מרתון טבריה 2007 יחד עם דדי עוזר ואבי איתן מאיילות ויחד עם רועי קורין. ארבעתנו נהיינו קבוצה מגובשת שמתאמנת 6 פעמים בשבוע, בכל שעות היום האפשריות כשהמטרה לשבור שיא אישי בטבריה. האימונים המפרכים גבו מחיר פיסי לא קטן אך בעזרתם האדיבה של חברי איילות (מוטי, מאיר נתן ושלמה) הצלחתי להגיע לבוקר המרתון מוכן נפשית וגופנית קצת פחות. בוקר המרתון במלון יחד עם חברי איילות נתנו לי זריקת עידוד רצינית ואכן צלחנו את המרתון בהצלחה רבה עם שיא אישי (2:57:13 שע').

משה פרץ מאיילות
פרץ על קו הסיום במרתון טבריה 2007

האינסטינקט המיידי הוא לחפש את המרתון הבא- בימים אלה ממש אנחנו מנסים להגיע להסכמה על ריצה שתענה על הרצונות של כולם. כנראה שבסוף נסכים על מרוץ השטח של פרו- ספורט: 50 ק"מ. אתגר לא פשוט, אך אני סמוך ובטוח שבעזרת החברים נצליח לסיים בכבוד גם את הריצה הזאת. ההמשך כנראה יהיה עוד ועוד מרתונים, כל עוד הגוף לא ייפצע ויאפשר להמשיך את אורך החיים הזה.


למשה יוענקו זוג נעלי Brooks וחולצת Coolmax- הפרסים מתנת איילות.

לחצו לפרטים מלאים אודות פינת ספורטאי החודש של איילותכתבה זו מגיעה מאתר... איילות - אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים
http://www.ayalot.com

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file;=article&sid;=480