ריטה סביר- ספורטאית החודש (מרץ 2007)
תאריך: שבת, אפריל 14 @ 18:45:53 IDT
נושא: ספורטאי החודש


14.4.07
מאת חנן יוסף
כספורטאית החודש של איילות לחודש מרץ 2007, נבחרה ריטה סביר. לרגל זכייתה בתואר ספורטאית החודש ראיינתי אותה על מנת שכולנו נוכל להכיר את פועלה בענף.

ריטה בשנות ה-40 לחייה, גרה באחוזת ברק (10 דקות מכפר תבור), נשואה + 4 ילדים.
עלתה לארץ בשנת 1991 מאוקראינה במשקל 89 ק"ג, מאז הורידה אותם בצורה מעוררת התפעלות. באותה תקופה עבדה כמנהלת מערכות מידע וכל קשר בינה לבין ספורט היה מקרי.< B> לטענה התקשתה אפילו בהליכה.

בניסיון לרזות החלה לקרוא חומר בנושא תזונה ופעילות גופנית ועם הזמן בעידודה של בעלה שהוא מורה לספורט, נכנסה יותר ויותר לתחום הכושר והבריאות. ריטה החלה ללמוד בוינגייט, שם הייתה "זקנת המשתתפים" אך עמדה בכבוד בכל המבחנים. לאחר ההשקעה הרבה בלימודים, החליטה לעשות הסבה מקצועית לתחום הכושר והחלה לעבוד בתחום. לאחר תקופה בה עבדה כמאמנת, החליטו היא ובעלה לפתוח חדר כושר הכולל בין היתר קבוצת הרזיה.


מקום שני בקבוצת הגיל במרתון טבריה, 2007 (לצד בעלה, אלון)

המרוץ הראשון שלה היה למרחק 10 ק"מ בעין גדי, לא לפני שדאגה לברר כמה משתתפים יש והאם אין סכנה שידרסו אותה. להפתעתה סיימה במקום החמישי בקבוצת הגיל. משם המשיכה להשתתף במספר רב של מרוצים, כאשר הישגיה בשנה האחרונה הם אליפות הארץ למרחק 10 ק"מ, מקום שני במרתון טבריה, מקום 3 ב-1/2 מרתון עין גדי ותוצאות נאות במרוצי האביב.


מקום שני בקבוצת הגיל במרוץ אנדיור הנשים ה- 1 בראש העין, 2006

לשאלתי מה ההישגים הבולטים, מבחינתה אמרה כי קודם כל פתיחת חדר הכושר והיכולת לעזור לאנשים אחרים לרזות ולהיכנס לכושר. ההישג השני הוא ריצת המרתון אותה השלימה זו השנה השנייה ברציפות, כאשר השנה רצה את המרתון בצמוד לבעלה.

ריטה תורמת רבות לקהילת הרצים באזור מגוריה ומרכזת סביבה קבוצת רצים, אשר התכוננו יחד למרתון טבריה. קבוצה של 8 רצים מהישוב תגיע למרוץ הרצליה הקרוב.


ריטה מלווה את ביתה, רות, במרוץ גליל-ים במקצה ה- 2 ק"מ

מתכונת האימונים מורכבת משלושה חלקים: אימונים יחד עם המתאמנים שלה, אימונים אישיים כ-50 עד 60 ק"מ לשבוע ולא פחות חשוב ולטענתה מומלץ מאוד אימוני כוח, למרות הדעה הרווחת כי רצים אינם צריכים אימוני כוח.

שאלתי את ריטה כיצד מקרבים עוד אנשים לענף הריצה והיא השיבה, מילת המפתח היא סבלנות להבין כי הצד השני אינו מתורגל בריצה/פעילות גופנית. להתאים את עצמך לקצב שלו, לעודד ולפנק.


מקום שני בקבוצת הגיל במרוץ אשדוד ואליפות ישראל בריצת כביש ל- 10 ק"מ, 2005

המסר שלה לחברי איילות: "אם חולמים – החלום יצליח".כתבה זו מגיעה מאתר... איילות - אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים
http://www.ayalot.com

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file;=article&sid;=491