סקירת מרוץ געש ה- 3 ע''ש זיו בלאלי – 11.5.07
תאריך: שבת, מאי 12 @ 19:55:23 IDT
נושא: סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם


12.5.07
מאת אסי הבר

השמש לא הפציעה במזרח הבוקר, מסך אפור-צהוב הסתיר שמיים שאפשר להישבע שהיו פעם כחולים, אבל זה דווקא היה לטובה. גם גשם לא ירד הבוקר, והרוח הדקה שנשבה לא הייתה חמה ולא קרה, אך איש לא התלונן. כיצד ניתן ומי יעז להתלונן כאשר יערת הדבש פורחת, הדשא בוהק בירוק וממטרות משקות שדות הנפרשים עד האופק? היה זה יום מתאים מאין כמותו למרוץ בשטח, יום מעלה חיוך. וכל כך חבל שזיו בלאלי נכח שם, מחייך גם הוא, רק בתמונה.

מלחמת לבנון השנייה לקחה איתה גם את זיו, בחור שבעצם לא היה שונה (אולי רק קצת יותר יפה?) ממרבית 550 הרצים, אזרחים וחיילים, שהגיעו לחלוק כבוד לו ולמשפחתו במרוץ געש.
אוהב טבע וים, ספורטאי, נעים הליכות, חכם ומוכשר. 550 איש ואישה חייכו אל זיו הבוקר, והוא חייך אל כולם בחזרה. תיהנו במירוץ.

אלי בלאלי (במרכז- 3384) וחברים אשר באו לחלוק כבוד

קשה שלא ליהנות, כשכבר בדרך לגעש ברור שלא נצטרך להתייגע במציאת מקום חניה, או להירמס בדרך לקבלת מספר החזה, או לנמנם בציפייה לזינוק שמתעכב עד להודעה חדשה. הרי הרבה יותר נעים לשוחח עם כמה מכרים, להתחמם, להימתח, ללגום מעט מים, ולהתפעל מכובע הריצה המגניב (ובאמת אין מילה אחרת), קולמקס למהדרין, שהסתתר בשקית המשתתף.

ליזי בלאלי (עם החולצה החומה) וחברה

מרוץ שטח ומרוץ כביש הם שני דברים שונים לגמרי, ויותר מכך, בעוד שבמרוצי כביש רב המשותף על המפריד, כל מרוץ שטח הוא עולם בפני עצמו, אישי ושונה ממרוצי שטח אחרים; ובעצם, אם כדברי הרקליטוס אינך חוצה אותו נהר פעמיים, גם מרוץ שטח הוא אחר ונבדל משנה לשנה ואינך רץ באותו מרוץ שוב: השביל קצת אחר, הרץ קצת אחר, והחוויה והאתגר תמיד מקוריים, ובמקרה של מרוץ געש גם לא קלים. גליל-ים זה לא כאן.

זינוק מקצה 10 ק"מ
זינוק מקצה 5 ק"מ

המרוץ הוזנק בזמן, והחלה ההסתערות על גבעת החול הראשונה מיני כמה, לקראת פניה צרה ימינה שפרסה את הרצים לטור ארוך. מי שרצה כורכר קיבל, מי שהעדיף חול קיבל (וביד נדיבה, להתחרט כבר היה מאוחר מידי), עליות וירידות קלות לא חסרו, גם לא "פינת דילוג", ואפילו קטע סלול לא ארוך חיכה לרצי ה-10 ק"מ. הלוך וחזור על השביל, בין בה"ד 8 וכביש החוף, לקראת העלייה (החולית) שהובילה לירידה (החולית) אל שער הסיום, בקבוק המים והמדליה.

צחי כהן, מנצח מקצה 10 ק"מ (השעון מתייחס למקצה ה- 5 ק"מ)

לפני טקס הסיום למרוץ נערך טקס סיום קצר לטורניר החידריצה המפורסם של יובל עופר, שהפגיש לראשונה על מסלול אחד אלופי ריצה בעבר ובהווה, דוקטורנטים להיסטוריה של הספורט, גאוני היי-טק יוצאי ממר"ם וכמה בני תמותה שניסו גם. פותרצים, בעברית צחה. הפרסים שהבטיחה חברת ברוקס חולקו, ויהיה נחמד אם לדרישת הקהל תחזור הליגה לעונה שנייה.

כל מילה מיותרת

גם הגביעים למנצחי המקצים השונים חולקו, לא פעם לוותיקים שרצו בקצבים שלא יאמנו, אוכלים את החול בלי מלח. היום רק התחיל, והמרוץ כבר נגמר, והיה נהדר. יש כאלה שבדרך הביתה נשאו עימם גביע, אחרים נטלו עוגייה, אך דומני שכולם נשאו עימם הלאה בעיקר חיוך. את החיוך שלהם, את החיוך של זיו.

טכס הענקת הגביעים


תוצאות>>
תמונות>>כתבה זו מגיעה מאתר... איילות - אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים
http://www.ayalot.com

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file;=article&sid;=496