מרוץ כוכב יאיר מזווית שלא הכרתם
תאריך: ראשון, ספטמבר 30 @ 01:17:16 IST
נושא: חדשות


31.9.07
מאת חנן יוסף

ריצה בשבילי הפארק מזמנת לך מפגש עם מספר רב רצים. חלק מהרצים אני מכיר אישית, אבל את מרביתם אני מזהה רק לפי הפנים, חלק ניתן לזהות לפי פרטי לבוש משונים או חסרונם של פרטי לבוש (מה שגורם לחשוב האם לא צריכה להיות תקנה עירונית נגד גברים שרצים חשופי חזה...).

באחת מהשבתות האחרונות בזמן השחרור, התערבתי בשיחה לא לי לגבי תיאום מועדי המרוצים בישראל. התברר לי כי מי שדיברתי איתם היו פיטר ולוריס מנדלוביץ. פיטר ומתנ"ס הישוב כוכב יאיר – צור יגאל מארגנים מזה שמונה שנים את מרוץ כוכב יאיר – צור יגאל.

הדיון נסב סביב הסיבות לרוץ בכל אחד מהמרוצים, מרוץ לזכר מישהו מוכר, מרוץ מסורתי, תשורות נדיבות למשתתפים וכן הלאה. בשלב זה פיטר סיפר על ייחודו של מרוץ כוכב יאיר-צור יגאל בכך שמרוץ זה בנוסף להיותו מרוץ "ספורטיבי" תורם למען מטרה עדכנית- סיוע לילדים אשר הגורל הפריד בינם לבין הספורט ואפילו פעילות בסיסית כמו ריצה אינה מובנת מאליה.

מרוץ כוכב יאיר-צור יגאל שיתקיים השנה ביום שישי ה-12/10/07 יכלול מקצים תחרותיים ל-5 ו-10 ק"מ. המסלול כולל שילוב של כביש, שטח, עליות וירידות ולטענת משתתפי עבר הכול במינון הנכון. גולת הכותרת של המרוץ היא המסלול העממי למרחק 2 ק"מ. המסלול העממי מיועד לילדי בית הספר באזור אך בנוסף לכך משתתפים במקצה ילדים בעלי צרכים מיוחדים. שילוב הילדים במקצה העממי החל לפני שלוש שנים בהשראת מרוצים דומים בעולם.

רצי מועדון כוכב יאיר-צור יגאל, דואגים לכל הלוגיסטיקה הכרוכה בהגעת הילדים למרוץ, אישור ההורים, אישור משרד החינוך, הסעות לילדים אל המרוץ ובחזרה וחשוב מכל רץ מלווה לכל ילד. רצי המועדון נפגשים עם הילדים כשבוע לפני המרוץ על מנת להכיר אחד את השני ובנוסף להתאמן על מסלול המרוץ.

פיטר סיפר כי לראות את הילדים שמעולם לא השתתפו בתחרות ריצה, חוצים את קו הסיום עם חיוך ענק על הפנים ריגשה את כולם עד מאוד. גם השנה יתבצע שיתוף פעולה עם בית ספר לחינוך מיוחד.

מארגני המרוץ היו רוצים שמודל זה יחלחל גם למרוצים אחרים בארץ ורצים בארץ יוכלו כמו בחו"ל לרוץ מטעם ארגון כלשהו (לדוגמא אלו"ט, אילן, אק"ים ודומיהם) עפ"י מודל זה מארגני המרוץ מקצים מכסת מקומות עבור הארגון, רץ אשר מגייס תרומות עבור הארגון יזכה לרוץ תחת שמו של הארגון במרוץ, בדרך כלל רצים אלה מזוהים עפ"י תלבושת ייחודית הכוללת את זיהוי הארגון מטעמם הם רצים.

לסיכום, יש סיבות רבות להשתתף במרוצים, הרצון להשיג שיא אישי, הרצון לפגוש רצים כמוך, ניסיון לזכייה בפרסים או אפילו סתם לקבל חולצת המרוץ.
מרוץ כוכב יאיר-צור יגאל יאפשר לכם לעשות את כל זאת ובנוסף לקחת חלק פעיל במעשה טוב לקהילה.
נתראה במרוץ!

לתמונות המרוץ מ- 2006כתבה זו מגיעה מאתר... איילות - אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים
http://www.ayalot.com

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file;=article&sid;=521