סקירת אליפות ישראל בחצי מרתון בבית שאן 11/12/2003
תאריך: שני, דצמבר 22 @ 22:51:06 IST
נושא: סקירות תחרויות מהארץ ומהעולם


מאת אייל דגן (B.Ed בחינוך גופני)

התאריך- 11/12, אמצע דצמבר, חורף מבטיח, מזג אוויר קריר ונעים, ממש הזמנה לריצה- אז זהו שלא. מזג האוויר לא שמע באותו יום על חורף. נהפוך הוא- היה חם, כולל רוחות מזרחיות עזות עד עזות מאוד. כ- 500 רצות ורצים, כולל כמעט את כל התותחים של עולם הריצה הישראלי, נטלו חלק במרוץ זה, כראוי לאליפות ישראל. מסלול הריצה היה די שטוח, למעט ירידה אחת שבסופה עליה אחת- לא מידי ארוכה.ולסיכום המרוץ:

נתחיל מהסוף: תוצאה לא משהו (באופן אישי). תירוצים- היה חם, הייתה רוח, הייתה לי אבן בנעל, השופט אנטישמי והכדור לא היה מנופח. סליחה אלה תירוצים מתחרות אחרת. נעזוב תירוצים. המרוץ, כרגיל, היה מאורגן היטב: מספיק תחנות שתייה, מסומן היטב ומדוד. ככה זה כשיש 24 שנות ניסיון…

ולמרוץ עצמו: כ- 2.5 ק"מ לאחר היציאה מסתובבים וחוזרים לכיוון בית אלפא ומעבר ליד הכניסה לקיבוץ. עד כאן הכל אחלה: קצב, הרגשה- הכל מצוין. יציאה לכביש עפולה-בית שאן ופגישה מפתיעה עם הרוח המזרחית החמה והחזקה היישר בפנים. כן, עד הכניסה לבית שאן אני דוחף קדימה והרוח לאחור. מזל שאני יותר חזק ומתקדם לפי התכנון. בלי לשים לב הכוחות אוזלים לפני העיר עצמה… ואז באה הירידה הקצרה והחדה המלווה בעלייה (כמיטב המסורת בה לאחר כל ירידה יש גם עליה). עובר אותה בקצב משביע רצון למדי וחוזר לישורת. מגיע ליציאה מהעיר לכיוון גן השלושה. לפתע אני שם לב שהזמן לכל ק"מ מתארך- תחילה ב- 5 שניות מעל התכנון, לאחר מכן ב- 10 שניות ואח"כ גם 15 שניות. אני דוחף בכל הכוח ומנסה לרוץ מהר יותר, אבל מצליח להוריד רק 5 שניות לק"מ וזאת רק בכניסה לגן השלושה. לפתע, כמו סוס המריח את האורווה, הרגליים מתחילות לרוץ מעצמו, הקצב מתגבר, וחוזר לתכנון ואף מהר מכך- סיומת כמו שסיומת צריכה להיות. זהו נגמר. תוצאה, כאמור, לא משהו, אבל, בהחלט, אימון טוב לקראת המרתון והכי חשוב מהנה, כי בשביל מה אנו רצים אחרי הכל?

זהו, אז עכשיו רק נשאר לומר להתראות במרתון טבריה ב- 8/1/2004 ובהצלחה וחג חנוכה שמח לכולם.

הוספה קטנה מפי מנהל האתר

מתוך 449 מסיימים, לא פחות מ- 73 (!!) רצות ורצים היו מאגודת "איילות". בהחלט ייצוג מכובד למדי של המועדון. כמובן שאנו גאים בכל רץ ורצה אשר ייצג/ה אותנו בתחרות זו (וכמובן באחרות) בכל תוצאה שהיא. זאת פחות מ-24 שעות לפני הייצוג המכובד של ספורטאינו בטריאתלון אילת, אשר גם שם הביאו כבוד רב.

שיהיה לכולם בהצלחה בכל ובמרתון טבריה בפרט.כתבה זו מגיעה מאתר... איילות - אתר ספורט ישראלי לריצה, טריאתלון, אתלטיקה ותוכניות אימונים
http://www.ayalot.com

הכתובת לכתבה / מאמר היא:
http://www.ayalot.com/modules.php?name=News&file;=article&sid;=91