שלושה סודות להתאוששות מפציעה או מחלה

התאוששות מפציעה או מחלה היא תהליך איטי, מתסכל. הדרך הטובה ביותר להימנע מפציעה או מחלה מלכתחילה, אבל זה, כמובן, עצה לשלמות. כרצים, אנו תמיד בוחנים את הגבולות שלנו, בהבטיחנו שבזמן מסוים ניפצע או נחלה…

26.2.13

תורגם ממאמר זה

תרגום: מאיר צ'סניק

התאוששות מפציעה או מחלה היא תהליך איטי, מתסכל. הדרך הטובה ביותר להימנע מפציעה או מחלה מלכתחילה, אבל זה, כמובן, עצה לשלמות. כרצים, אנו תמיד בוחנים את הגבולות שלנו, בהבטיחנו שבזמן מסוים ניפצע או נחלה.

כאשר מתאוששים מפציעה או מחלה, הפיתוי הוא להתחיל בחזרה יותר מדי, מוקדם מדי.

אם כן מהי הדרך הטובה ביותר לחזור לריצה לאחר השבתה?

ישנם שלושה סודות להתאוששות מפציעה או מחלה – התעלמו מהם זה הסיכון שלכם. זכרו שהתאוששות מפציעה חוזרת אורכת פי שלושה זמן מפציעה מקורית.

חיזוקים

ראשית בנו חוזק. לאחר השבתה, אתם תאבדו כוח שרירי, לא רק ברגליים שלכם, אבל גם בגוף עליון ושרירי ליבה. לפני שאתם יכולים להתחיל ריצה רצינית כלשהי אתם צריכים להשיב קצת מאותו כוח.

היו זהירים, לכן, לא להתאמץ מדי באימוני החיזוקים – 3 פעמים בשבוע זה מספיק. אתם צריכים תוכנית שתעבוד על כל קבוצות השרירים העיקריות אך השאירו מספיק זמן להתאוששות בין כל אימון – זה בזמן ההתאוששות בו נבנה הכוח שלכם. נקטו משנה זהירות לא להעמיס יתר על המידה על השרירים המתאוששים מפציעה.

אם אתם מסוגלים להמשיך באימוני חיזוקים בזמן ההשבתה שלכם, או אפילו עסקתם בקרוס-טריינינג, אתם הפחתתם את הדלדול שאחרת היה מתרחש. אפילו כך, החזרה שלכם לריצה חופשית מפציעות תהיה יותר מהירה אם תמקדו מקצת האנרגיה שלכם על בניית חיזוקים.

מתיחות

עתה, יותר מתמיד, זה חשוב לבצע מתיחות: חזרה לריצה בעת התאוששות מפציעה או מחלה דורשת אפילו יותר תשומת לב מהרגיל למתיחות. הימתחו בזהירות ובמלאות לאחר כל ריצה. אם תזניחו זאת, השאלה היא לא אם תפצעו עצמכם, אלא מתי.

ישנה עדיין מחלוקת האם מתיחות לפני ריצה זה רעיון טוב. יש שמוצאים שזה עוזר להם, במיוחד לאחר השבתה, כאשר השרירים והמפרקים נוקשים בצורה לא טבעית. אם התרגלתם להימתח לפני הריצות שלכם עליכם להמשיך לעשות כך: שינוי המשטר שלכם בזמן זה אינו רעיון טוב.

לכו קל

כאשר מתאוששים מפציעה או מחלה, אל תמהרו לחזור לריצה. הפיתוי נמצא שם, אך אם תהיו יותר שמרניים תתקרבו להחלמתכם וחזרה לכושר מלא מהר יותר. טעו בצד הזהירות, עד כמה שמתסכל זה עשוי להיראות.

הסוד כאן הוא כיצד הגוף שלכם מרגיש, לא מה שהשעון שלכם אומר. למרות שהזמנים מראים זחילה בהתקדמות והשאלה העולה במחשבתכם היא: האם תחזרו שוב לרוץ? הביטו אחורה היכן הייתם חודש לפני, שאפילו לא יכולתם ללכת, והיווכחו לדעת שאתם מתקדמים, על אף שזה נראה איטי.

One Response to שלושה סודות להתאוששות מפציעה או מחלה

  1. מאת ucd:

    הכתבה הזאת באה לי בזמן וכל הטיפים כנראה נכונים וייושמו תודה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>