סיכום מרתון לימסול 2013

אני לא חלק מאותם החברים שנפגעו ממרתון תל אביב. ככלל אני לא אוהב את מרתון תל אביב. זה נמשך מאז שנות ה- 80, התקופה ההיא שבה העולם היה צעיר, החיות ידעו לדבר וקהילת הרצים בארץ מנתה כ- 600 רצי מרתון פעילים סך הכל.

2.4.13

מאת: אלכס ליברמן

כאמור לא תכננתי להשתתף בתל אביב. לעומת זאת, את החופשה בקפריסין עם זוגתי תכננתי כמה חודשים מעוד מועד. עם פרוץ "משבר תל אביב" נודע לי כי בתאריכי שהותי בלימסול ייערך שם מפעל המרתון (24.3) שיכיל גם את המרוץ לחצי המרחק. ולמרות שאני עדיין שהוי בתהליך שיקום מפציעת ברך (זו הסיבה שלא נטלתי חלק בסדר ראש השנה לרצים 10-01-2013 מרתון טבריה) והמרחק המרבי עד המרוץ עתיד היה להיות 19 ק"מ, החלטתי לקחת חלק בחצי לימסול ולרוץ אותו כאימון עצים.

נחתנו בלימסול ב- 20.3 לחודש ולאחר ההעפלה אל מעבר לטראומה של נהיגה מצד שמאל הגענו ללימסול והשתכנו במלון באמצע הטיילת של העיר. לאחר מנוחה קלה, יצאתי לאימון הראשון, רצתי על הטיילת מזרחה. כבר אז פגשתי המון רצים שחלקם נראו מקומיים וחלקם נראו זרים מובהקים באזורינו. אחרי קילומטר וחצי, סגרתי על רץ אוסטרי שהתעתד לרוץ 10 ק"מ במסגרת המרוץ. דיברנו על עניניים של רצים, על הקצב, ועל כך שהחורף באוסטריה היה קשה לאימונים. אחרי 6 ק"מ נפרדנו כידידים, ואני המשכתי. ביום הבא, מזג האוויר המשיך להיות מעולה, ורצתי באותו מסלול, הפעם בבדידות ורק נופפתי לשלום לרצים שבאו מולי. בלילה השתנה מזג האוויר והתפתחה רוח פראית, חלקי טיילת הוצפו בגלי הים והריצה לבשה אופי של מסלול אתגרים. מזג האוויר הלא נעים המשיך גם יום למחרת. כיוון שלמחרת היה אמור להיערך המרוץ, ביצעתי את האימון בבוקר תוך כדי תפילה למען רצי המרתון אשר עבורם זאת תהיה תחרות מטרה.

החבורה הישראלית מתכוננת לזינוק

התפילה שלי נענתה ומזג האוויר למחרת היה מעולה. אוויר קריר של כ- 15-17 מעלות עם רוח קלה. כשהגעתי לשטח ההתארגנות, הוא כבר המה אדם כאשר ע"פ הרושם רוב הנוכחים היו רצים מחוץ לקפריסין. אולי בגלל שלקחתי את הריצה הזאת בקלות, אך האווירה הייתה מאוד נעימה ורגועה. די מהר התקבצנו כל הישראלים המשתתפים והמלווים, התבהר כי אני רץ החצי הישראלי היחידי, כל השאר הגיעו לרוץ את המרחק המלא. נעים לציין כי כל החברה הישראלים רצו עם חולצות המועדנים.

כשכבר ביצעתי את החימום, פגשתי קבוצה של רצים רוסים שעם חלקם רצתי בסנטפטרבורג.

על קו הזינוק

תחילה הזניקו את רצי המרחק המלא, ו- 2 דקות מאוחר יותר את החצי. הקילומטרים הראשונים היו בירידה מה שאפשר ריצה מהירה יחסית, בערך אחרי 2 ק"מ התחלתי לעקוף את רצי המרחק המלא ואת הישראלים ניסיתי לעודד.

אריאל רוזנפלד מסיים את מקצה המרתון במקום השלישי כללי!

המסלול לא היה מסומן בכל קילומטר אלא רק כל 2.5 ק"מ. אמנם בעידן ה- GPS אין חשיבות מי יודע מה לעניין, אך בערך בקילומטר השביעי פגשתי את יובל עופר והוא התלונן על כך שה- GPS "דפק אותו" והפסיק לעבוד. מבחינתי, המרוץ התפתח בצורה טובה במסגרת המטרות שהצבתי לעצמי. איפשהו בקילומטר ה- 15 עקף אותי אריאל רוזנפלד שבסיכומו לקח מקום שלישי כללי במרתון המלא. סגרתי את המרוץ עם 1:47 שע'- כפי שתכננתי וללא כאבים המקום הפציעה- כפי שקיוותי.

אלכס ליברמן בעת סיום מקצה חצי המרתון

לסיכום, מרתון לימסול זהו מרוץ נוח, מאורגן בצורה טובה (פרט לעניין סימון מרחקי המסלול ולכמות תאי השירותים בשטח ההתארגנות). כמובן שככל המרוצים שלנו הוא מאוד תלוי מזג אוויר, ואם הסופה הייתה פוגעת ביום המרוץ מן הסתם הרשמים שלי היו שונים לחלוטין. גאה בכל החברה הישראלים שנטלו חלק במרחק המלא.

כפי שאמר שייקה אופיר- "אנו נכבוש את קפריסין".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>