סיפור מהקפת התבור הראשונה

נאספו הרבה סיפורים מרגשים סביב התבור שלא פעם המלצתי להוציא ספר על אגדת מרוץ התבור - להלן סיפור אמיתי ולזכרו של הרץ ישראל אסולין…

9.5.13

מאת: חנוך שחר

נאספו הרבה סיפורים מרגשים סביב התבור שלא פעם המלצתי להוציא ספר על אגדת מרוץ התבור - להלן סיפור אמיתי ולזכרו של הרץ ישראל אסולין:

במרץ 1966 כתב ישראל אסולין ז"ל זיכרונות על הקפת התבור הראשונה (בעיתון "חדשות ספורט"), בין היתר כתב:

"כשאני משחזר לעצמי את המרוץ הראשון, קשה לי להתעלם מהרוח הספורטיבית הנפלאה של ידידי יוסף להב (סלמה) מ- "מכבי חיפה", שהיה באותה תקופה בשיא כושרו. הוא ידע לשתף עמי פעולה ולעודד אותי במשך כל המרוץ. למרות שהוביל בחלק ניכר מהדרך, עברתי את סלמה רק במטרים האחרונים של המרוץ ובחלקי נפל הכבוד להיות המנצח הראשון בהקפת התבור".

הקפת התבור הראשונה

תצלום ממרוץ התבור בשנת 1952 - יוסי להב מוביל על פני ישראל אסולין ז"ל  (התצלום באדיבות חנוך שחר)

*****

לפני שבוע הייתה לי שיחה עם ידידי יוסי להב. אין ברשותו הצילום, אך הוא סיפר לי על אותה הריצה. הוא שיבח גם את ישראל אסולין כאחד הספורטאים הישרים, המעודד גם את יריבים שלו, בתפיסה נכונה, כי בלי יריבים ישרים אין כל הרוח הספורטיבית להתחרות.

One Response to סיפור מהקפת התבור הראשונה

  1. מאת יוסף להב סלמה:

    אני שמח שקיימים עדיין ספורטאים ותיקים כמו שחר חנוך,יצחק ברכה,ואנוכי יוסף להב שזוכרים את התקופה של שנות ה-50 שהספורט היה העיקר,ברוח ספרטיבית וללא אמצעים כספיים וללא מסלולים מתאמים כמו שיש ישנם היום,לא הייתה מודעות לתזונה נכונה כמו היום,לא היה מאמן צמוד כמו הים,ולא הייתה תמורה כספית כמו היום. הספורטאים התחרו אך ורק למען הספורט והתוצאות היו בהתאם.
    אני מחזיק אצבעות ומברך את כל הרצים שעדיין מתחרים למען הספורט בלבד הכולל אותי.
    אני מאחל לעודד ענב החלמה מהירה שהוא גם ספורטאי ותיק ושימשיך להתחרות למען הספורט.

    מאת:יוסף להב(סלמה)

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>